VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ELZNICOVÁ

Jana Elznicová / Rakovnický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rakovničané podepisují petici proti výstavbě Kauflandu

Rakovník -  „Nechceme další obchodní dům s potravinami!" Právě tak zní výzva petice, prostřednictvím které Rakovničané protestují proti plánované výstavbě Kauflandu v Luženské ulici.

Sluníčkový bál se konal už posedmé. Poprvé v Jesenici

Jesenice - Sluníčkový bál, který již posedmé pořádala Základní škola, Mateřská škola speciální a Praktická škola Jesenice není jedinečný pouze v tom, že ho pořádá škola. Jeho kouzlo spočívá především ve společné snaze zaměstnanců školy a široké veřejnosti přispět na dobrou věc. Výtěžek z něho totiž každoročně míří na podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Miroslav Samaš: Černé skládky vznikají z pohodlnosti

Rakovník - Obyvatelé největšího rakovnického sídliště Bendovka se před několika dny pozastavovali nad kusy nábytku, který kdosi záměrně odložil u popelnic stojících na tamním parkovišti. Podobné problémy ale město řeší i v jiných částech města.

Rekonstrukce rakovnického bazénu se odkládá

Rakovník - Na znovuotevření rakovnického plaveckého bazénu si veřejnost ještě minimálně dva roky počká. Jeho rekonstrukce je totiž odložena.

Hlasujte o Sympaťáka 11. týdne

Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 10. do 17. března 2017.

Účtenky vystavují, ale zákazníci je nechtějí

Rakovník -  Po restauracích a ubytovacích zařízeních dorazila od března povinnost elektronické evidence tržeb (EET) za dalšími podnikateli. Tentokrát za těmi, kteří provozují činnosti spojené s velkoobchodem a maloobchodem.

Osud sportovní haly v Rakovníku je nejasný

Rakovník - Převod rakovnické sportovní haly do majetku města, o kterém se jedná už od roku 2010, se znovu odkládá. Rozhodli o tom na březnovém zasedání rakovničtí zastupitelé.

Školka při výchově dětí spolupracuje s rodinou

Rakovník - Poprvé v historii dostaly také mateřské školy možnost žádat stát o peníze z operačního programu, který je určen na výzkum, vývoj a vzdělávání ve školství. Této jedinečné možnosti využila také Mateřská škola v Lukách v Rakovníku.

Hlasujte pro Sympaťáka 10. týdne

Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 3. do 10. března 2017.

Rakovničtí podnikatelé Kaufland nevítají

Rakovník - Rakovník Na okraji města přibude další supermarket. Zastupitelé změnili názor a po několika jednáních odhlasovali stavbu Kauflandu.

Kaufland dostal v Rakovníku zelenou

Rakovník – Rakovničtí zastupitelé dali na pondělním zasedání zelenou výstavbě dalšího nákupního centra v Rakovníku. Respektive povolili investorovi napojení na městskou komunikaci i sítě.

Gymnázium se pyšní titulem Fakultní škola Elektrotechnické fakulty ČVUT

Rakovník – Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku se může nově pyšnit titulem Fakultní škola Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze.

Odbor dopravy se konečně dočká zateplení

Rakovník – Budova, která stála delší dobu mimo zájem rakovnické radnice, se konečně také dočká renovace. Hovoříme o vilce v Nádražní ulici, ve které sídlí odbor dopravy Městského úřadu Rakovník. Změny spočívají především v zateplení obvodových stěn a střešní konstrukce.

Strážníci v Rakovníku odchytí pět psů týdně

Rakovník – V Čermákových sadech se to konečně podařilo. Po více jak deset dnech chytila hlídka městských strážníků malého psa neznámé rasy, který se toulal ulicemi města.

Radnice slíbila: Do garáží už nepoteče voda

Rakovník - Revitalizace sídliště v ulici Dukelských hrdinů začala.

U Bucku našli obranný ruční granát

Řevničov – Policejní pyrotechnik musel být v neděli odpoledne přivolán k rybníku Bucek. Dvaatřicetiletý Kladeňák spolu s kamarádem u rybníka našel ruční obranný granát F1.

Hlasujte pro Sympaťáka února 2017. Výherce získá dárkový poukaz

Rakovník /ANKETA/ - Rakovnický deník ve spolupráci s Lékárnou U parku, kterou vlastní PharmDr. Darina Svobodová, vyhlašuje první anketu o měsíčního Sympaťáka za rok 2017. Výherce únorové ankety získá od Dariny Svobodové poukázku, za níž si bude moci vybrat v této lékárně zboží.

Den s TGM v Lánech se těšil velkému zájmu veřejnosti

Také letos se Den s TGM v Lánech těšil velkému zájmu veřejnosti. Vzpomínkovou akci každoročně pořádá lánské muzeum u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka.

Laňka: Rak si rozhodně zasluhuje naši pozornost

Ve znaku města Rakovníka se rak objevil už v roce 1482. Dal našemu městu jméno a zabývají se jím i některé regionální pověsti. Smutná pravda ale je, jak se nám podařilo zjistit, že v Rakovnickém potoce už raka nenajdete.

Hlasujte pro Sympaťáka 9. týdne

Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od do 24. února  do 3. března 2017.

Další kolo soutěže ve znalostech anglického jazyka

Rakovník - V klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku se konalo další kolo okresní soutěže ve znalostech anglického jazyka.

Kamion se obrátil na bok

Rakovník - Na bok se převrátil kamion, který ve čtvrtek v podvečer havaroval poblíž obce Kněževes.

Počítá se s dalším vjezdem do nemocnice

Rakovník - V rámci rozsáhlé revitalizace areálu Masarykovy nemocnice Privamed v Rakovníku je počítáno se zřízením dalšího vjezdu do tohoto zdravotnického zařízení.

Rakovnicko na fotkách Tupého, Bílého, Poláčka s Gregora

Rakovnicko - Do redakce Rakovnického deníku nám přišlo několik fotografií zachycující každodenní dění  a svět kolem nás.

V kroučovské hospůdce se konal dětský karneval

Kroučová – Hospoda U Pucka v Kroučové tentokrát posloužila ke konání dětského karnevalu.

Přehlédla auto a bourala

Rakovník – Smůlu při couvání měla dvaadvacetiletá řidička Škody Felicie. Při vyjíždění z parkovacího místa v Poštovní ulici, zřejmě přehlédla jiné auto a nabourala do něho. Jednalo se o Škodu Octavii, kterou řídil osmadvacetiletý muž.

Masopust v Řevničově měl spád

Řevničov - Pěkné masky, krásné počasí, hudba a dokonce i masopustník vysoký kolem tří metrů.

Samuraj cvičil strážníky v bojovém umění

Rakovník- Jeden z posledních žijících samurajů Tanaka Koshiro (20. 8. 1940) se sešel se zástupci rakovnické policie a městskými strážníky, aby jim předvedl ukázky svého bojové umění.

Do Čisté přijeli na masopust hosté z Čisté u Litomyšle a Čisté u Horek

Čistá - Čistecký masopustní průvod se může každoročně pyšnit skvělou organizací.

Malé osobní auto se srazilo s traktorem

Rakovník – O obrovském štěstí může dnes hovořit řidička malého vozidla Renault Twingo. V katastru obce Chrášťany se totiž cesta tohoto malého osobáčku zkřížila s traktorem. Přesto, že místo nehody vypadalo na první pohled hrozivě, vyvázla pětačtyřicetiletá žena Rakovnicka z kolize jako zázrakem bez sebemenšího škrábnutí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies