VYBERTE SI REGION

JANA ELZNICOVÁ

Jana Elznicová / Rakovnický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Adolf Engel - U oběda vás potěší humor Milana Kounovského

Rakovničané na adresu podniku Adolf Engel nešetří chválou.

Výroční schůze Baráčníků

Nové Strašecí - Výroční posezení si užili o víkendu členové Obce Baráčníků Řevničov.

Vyjel na cestu bez řidičáku

Hokov - Prvosledová policejní hlídka zastavila v úterý v půl desáté večer dodávku značky Iveco.

U řady rakovnických žen vede hopping

Rakovník – Lék na ochablé svalstvo nabízí ženám Tělovýchovná jednota Sokol Rakovník.

Studenti vás zvou na výstavu

Nové Strašecí – Studenti Gymnázia Jana Amose Komenského v Novém Strašecí připravili pod vedením Zuzany Haiflerové výstavu s názvem – Pár nátisků jen a dost! 

Ráčci nazvali rok 2017: Rok laskavosti

Rakovník - Ilona Hrušková, ředitelka Domova Ráček, o.p.s. (stará se o mentálně a tělesně postiženou mládež a dospělé), si před pár dny z rukou starosty města Rakovníka Pavla Jenšovského a předsedy kulturní komise města Milana Zimmermanna převzala ocenění za vytváření a rozšiřování prostoru pro postižené lidi, daleko nad rámec svých povinností.

Olič: řada lidí neumí správně zatopit

Rakovnicko - Zatopit tak, aby se nám do místnosti nevalil dým a aby bylo využito palivo co nejlépe, to podle kominíka Jaromíra Oliče umí kupodivu méně lidí, nežli bychom předpokládali.

Policisté hledají člověka, který poničil informační tabule

Křivoklátsko – Nepochopitelné řádění vandalů či vandala se odehrálo na Křivoklátsku.

Školáci nabídli občerstvení v kavárně

Rakovník - Den otevřených dveří Integrované střední školy v Rakovníku nabídl návštěvníkům možnost prohlédnout si zblízka její každodenní provoz.

Matěj: Nápad na podnikatelský záměr do soutěže ke mně přišel během spánku

Rakovník – Více jak stovka nápadů dorazila k porotcům soutěžního klání s názvem Soutěž a podnikej! určeného pro studenty středních škol, kteří mají zájem o založení svého vlastního podnikání třeba ještě na střední škole.

Olič: Pet lahve mohou poničit kotel i komín

Rakovnicko - Stav komína vyžaduje pravidelné revize a kontroly. Což nám nařizuje přímo zákon. Jak jsou na tom s dodržováním vyhlášky na Rakovnicku, jsme se zeptali přímo muže z praxe, kominíka Jaromíra Oliče, který rovněž provádí revize komínů a v současné době působí také jako mistr odborného výcviku oboru kominík na Integrované střední škole na Jirkově v Rakovníku.

Autobus sjel do příkopu

Mšecké Žehrovice - Do příkopu sjel dnes ráno autobus s cestujícími.

Bezdomovci se schovávají před mrazem v relativně teplých úkrytech

Rakovník - Vladimír Cynybulk se se slovy: „Promiňte ten nepořádek," obtížně zvedl ze špinavé matrace. Snaží se kruté mrazy přežít v nízké, zchátralé budově na vlakovém nádraží. „Je tu se mnou ještě Pavel a chlapík, co mu říkáme Jednoočko. Oba jsou v pohodě. Snažíme se navzájem si pomáhat," popsal pro Rakovnický deník. Jednoočko prý přes den sbírá papír. Snaží se něco vydělat.

Rybář přišel o vybavení

Sýkořice – Do obytného vozu značky Avia se vloupal zloděj.

Vedení domova seniorů čelilo kritice

Rakovník – Zákaz dekorací a květin. Žádné celodenní zázemí k setkávání lidí, žádná křesla nebo židle na chodbách, či absence invalidních sociálních zařízení. To je jen stručný výčet výtek, které se v posledních měsících valily na nový Domov seniorů v Rakovníku. Jakékoliv pochybení ale ředitelka Markéta Grundmannová odmítá.

Z lesa kdosi odvezl osm vzrostlých smrků

Malinová – Z krajiny u Malinové zmizel kus lesa.

O víkendu havarovali na Rakovnicku tři mladí muži

Rakovnicko – Naštěstí bez zranění se obešly všechny tři dopravní nehody, které se staly během víkendu na zasněžených a zledovatělých silnicích Rakovnicka.

Prioritou je pro Honzu zpěv

Rakovník – Mezi hosty kapely GRIPPEDS patřil na sobotním Reprezentačním plese ZUŠ Rakovník také třiadvacetiletý zpěvák Jan Staněk z Rakovníka, který aktuálně studuje na pražské konzervatoři.

Rakovnická porodnice hlásí rekordní počet narozených dětí

Rakovnicko – 796 dětí (šest dvojčat) při 792 porodech! To je počet miminek, který se v roce 2016 narodil v porodnici Masarykovy nemocnice v Rakovníku.

Požár způsobil v Branu škodu za milion korun

Rakovnicko – Škodu za více než milion korun si vyžádal noční požár v hale výroby zdravotnických lůžek firmy Brano v Kuštově ulici v Rakovníku.

Mateřská škola V Hradbách v Rakovníku dostává nový kabát

Rakovník – Další budova stojící v těsném sousedství rakovnického Husova náměstí dostává nový kabát. Poté co 1. mateřská škola Rakovník, V Hradbách 188 dostala novou střechu, bude se zanedlouho moci pochlubit novou fasádou.

Vyzkoušeli si v lese u Rakovníka umění v orientačním běhu

Rakovník - Sobotní akce Pojďte si vyzkoušet orientační běh se i přes mrazivé počasí (kolem -9 st. c.) zúčastnilo 30 nadšenců, z jedné poloviny malé děti.

Ráčci a muzikanti vytvořili živý betlém v Rakovníku

Rakovník – První Tříkrálová obchůzka, kterou muzikanti z kapely Hradní duo a jejich přátelé absolvovali v rakovnických ulicích, se uskutečnila v lednu 1994.

Reprezentační ples ZUŠ Rakovník bavil děti i dospělé

Rakovník - Po odmlce dlouhé několik desítek let, se v sobotu večer uskutečnil: Reprezentační ples Základní umělecké školy Rakovník.

Tříkrálové koledování v Lišanech

Lišany - TRADICI TŘÍKRÁLOVÉHO koledování udržují každoročně v Lišanech.

Napadla manžela nožem

Rakovník - Až dnes, kdy policie případ zveřejnila, vám můžeme přinést informaci k dramatické události, která se odehrála 29. prosince 2016 kolem deváté hodiny večerní v jednom z panelových domů na sídlišti Bendovka v Rakovníku.

Sokolové si vyšli na společný výlet

Rakovnicko - Tělocvičná Jednota Sokol Rakovník zorganizovala na Nový rok již druhý ročník novoročního pohybu.

Přišla jen půlka třídy - děti jsou nemocné

Rakovník - Na Rakovnicku řádí chřipka. Hygiena zde dokonce vyhlásila epidemii.

Nespočet strojů a lidí bojovalo se sněhem

Rakovnicko – V noci ze středy na čtvrtek dostalo Rakovnicko první větší sněhovou nadílku letošní zimy.Od středečního podvečera byly na Rakovnicku v akci všechny stroje i posádky na údržbu silnic.

Policie hledá svědky nehody

Řevničov - Naštěstí bez zranění skončila nepříjemná nehoda, která potkala na karlovarské rychlostní silnici u Řevničova devětatřicetiletého řidiče seatu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies