VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRISTÝNA KODĚROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Příspěvky na sport zvýhodní rakovnické děti

Rakovník - Peníze do sportu se od příštího roku budou v Rakovníku rozdělovat podle jiného klíče. Změnu ve financování sportovních aktivit přinesl návrh Miroslava Koloce a Ivo Trešla (oba z hnutí Město pro vás), který byl schválen na posledním zasedání zastupitelstva. Platit začne v lednu 2018.  

Krakovec odkryl unikátní archeologické nálezy

Krakovec /FOTOGALERIE/ – Na hradě Krakovci se od poloviny letošního července opět pracuje na záchranně této historické památky. Hlavní pozornosti se tentokrát těší nádvoří a sklepení, které se odvlhčuje. Souběžně se opravuje také polygonální schodiště v západním křídle paláce. Druhá etapa prací navazuje na zastřešení hradu, na kterém se pracovalo předchozí dva roky. 

Rakovník je opět Heroldův. Mezinárodní festival přináší hudbu i výtvarné umění

Rakovník /FOTOGALRIE/ – Mezinárodní festival komorní hudby a výtvarného umění, který je v Rakovníku zavedenou každoroční akcí, letos trvá od 10. září do 8. října. První festivalový den si svoji vernisáž odbyla Členská výstava Středočeského sdružení výtvarníků, která do Nové síně pod Vysokou bránou přilákala desítky obdivovatelů skladbou i barvami pestrého umění. 

Krimimix z Rakovnicka: Posilněn pivem cyklista nedojel

Rakovník - Přinášímě výběr krimi zpráv z Rakovnicka. 

Noc sokoloven vypukne už v pátek

Rakovník – Chcete poznat budovy sokoloven jinak než cvičením v tělocvičnách? Prozkoumat historii i architekturu cenných staveb rozesetých všude po republice? Právě k tomu slouží celorepubliková akce Noc sokoloven, která letos připadá na tento pátek 22. září.

Změnit na Rakovnicku zubaře je téměř nemožné. Nové pacienty nepřijímají

Rakovník – S bolestmi zubů, potřebou nové plomby či na preventivní prohlídku spěcháme do ordinací zubních lékařů. Těch je jen na Rakovnicku šestadvacet, z toho třiadvacet přímo v Rakovníku. Nové pacienty ale nepřijímá ani jediný. Proto si řada lidí svého zubaře drží i desítky let. Přestoupit totiž není kam.

Povinná předškolní docházka je nepromyšlený tah, míní ředitelé škol

Rakovník – Nejen v Rakovníku, ale i jinde v republice, se letos poprvé museli povinně přihlásit předškolní děti do posledního ročníku mateřské školy. Novinka platná od začátku září má pětileté děti lépe připravit na vstup do školních lavic. Pro mateřské školy i radnice je to ale velká byrokratická zátěž, která navíc změny k lepšímu nepřináší. Právě naopak. 

Krimimix: Dopravní nehoda blokovala dálnici

Rakovník - Přinášíme výběr krimi zpráv z Rakovnicka. 

Dejte hlas Sympaťákovi měsíce srpna. Výherce získá dárkový poukaz

Rakovník /ANKETA/ - Rakovnický deník ve spolupráci s Lékárnou U parku, kterou vlastní PharmDr. Darina Svobodová, vyhlašuje červnovou anketu o měsíčního Sympaťáka za rok 2017. Výherce získá od Dariny Svobodové poukázku, za níž si bude moci vybrat v této lékárně zboží.

Dejte hlas Sympaťákovi měsíce července. Výherce získá dárkový poukaz

Rakovník /ANKETA/ - Rakovnický deník ve spolupráci s Lékárnou U parku, kterou vlastní PharmDr. Darina Svobodová, vyhlašuje červencovou anketu o měsíčního Sympaťáka za rok 2017. Výherce získá od Dariny Svobodové poukázku, za níž si bude moci vybrat v této lékárně zboží.

Modelář Jan Kratochvíl: Učím děti i to, jak mají držet pilku

Rakovník /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Jan Kratochvíl vede modelářský kroužek v DDM už od svých patnácti let. Sám začínal jako úplný nováček. Dnes se ho na modelářské fígle ptá desítka kluků, se kterými se pravidelně setkává, aby jim předal svoje zkušenosti. Zájem o modelařinu mají nejen děti z městských sídlišť, ale i přespolní. Kvůli omezené kapacitě musí některé z nich i odmítat. 

Nabídka kroužků je pestrá, ale něco to stojí

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Září je pro rodiče dětí jedním z nejdražších měsíců v roce. Nejen, že s příchodem školy potřebují žáci spoustu nových potřeb a učebních pomůcek. Rodinné finance často padají také na volnočasové aktivity. Některé mohou vycházet i na tisíce korun měsíčně.  

Studená voda účastníkům neckyády zábavu nezkazila

Krakov /FOTOGALERIE/ – Parta nadšenců dala hlavy dohromady a vznikla z toho první krakovská neckyáda. Podmínkou téhle „sranda akce“, jak ji sami organizátoři nazývají, byla výroba podomácku obstaraných plavidel. A tak bylo o sobotní odpoledne na náveském rybníku pěkně veselo.

OBRAZEM: Odkaz Františka Zusky

Rakovník - Retrospektivní výstava malíře, sochaře, medailéra a pedagoga Františka Zusky hostila v letních měsících prostory Výstavní síně Rabasovy galerie ve Vysoké ulici.

Rakovničtí gymnazisté se zúčastnili prestižní chemické akce

Rakovník - Ve dnech 29. – 31. srpna 2017 uspořádala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, největší chemická univerzita ve střední Evropě s vysokým mezinárodním renomé, již 31. ročník Letní školy středoškolských profesorů a studentů. Ze všech koutů ČR se sjelo kolem 150 učitelů a zhruba stejný počet středoškoláků.

Hlasujte pro Sympaťáka 36. týdne 2017

Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 1. do 7. září.

OBRAZEM: Byla to Recyklojízda! A dorazila i do Rakovníka

Rakovník /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Pokud jste ve čtvrtek odpoledne potkali na rakovnickém Husově náměstí cyklistu s baterkami v ruce, buďte si jisti, že je nesháněl do dálkového ovládání. Byl to pravděpodobně jeden ze tří členů týmu Recyklojízdy, který kromě jiných měst zavítal také do Rakovníka. 

Mezi lidmi stále vede topení uhlím. Je nejlevnější a není s ním tolik práce

Rakovník – Komu doma pro příjemné teplo stačí otočit kohoutem ústředního topení, má vystaráno. Začátek nové topné sezony ho tak strašit nemusí. Horší to mají majitelé domů a chalup, kteří na zásoby paliva musí začít myslet už v těch nejteplejších měsících. A kdo si otop do kotlů a kamen zajišťuje sám, často ho jeho shánění zaměstnává celoročně. 

Růžová barva v potoce. Záměr, či nehoda?

Rakovník /OBRAZEM/ – Kdo ve středu dopoledne v místech Sportovní ulice či před Úřadem práce procházel kolem Rakovnického potoka, mohl být překvapen změnou barvy jeho vody. Kvůli růžovým a oranžovým skvrnám neznámého původu byli do míst přivoláni hasiči i laboratorní pracovníci.

Opilý kombajnista utekl před policií do lesa

Řevničov – Ke kurióznímu případu vyjížděli rakovničtí policisté na křižovatku u Řevničova. Měli tam totiž nahlášenou dopravní nehodu kombajnu.

Převzít sportovní halu by bylo krajně nezodpovědné, tvrdí rakovnický starosta

Rakovník – Převezme, nebo nepřevezme město do svého majetku rakovnickou sportovní halu? To je otázka, kterou vedení města i dotčení sportovci řeší už sedm let. Znovu se otevřela na posledním zasedání zastupitelstva, kde vyvolala plamennou diskuzi.

KRÁTCE: Kam na Rakovnicku za kulturou?

Rakovnicko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v následujících dnech.

OBRAZEM: Z výtěžku festivalu opraví park

Senec – Letos to byl už pátý ročník, který organizátoři benefičního festivalu pořádali. Akce s názvem Senec nad vodou má připomenout záplavy v obci z roku 2013. Z nešťastné události se tak stala milá tradice, která přichází spolu s koncem prázdnin. Jak se oblíbená akce povedla letos?

Botanická zahrada se dočká úprav snad příští rok

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Úpravy v rakovnické Botanické zahradě vedení města dlouhodobě plánuje. V současné době se do nich ale nepustí. A to nejen proto, že se čeká, až rostliny budou ve vegetačním klidu. Nepodařilo se totiž sehnat projektanta. 

Krimimix: Na výživném dluží téměř třicet tisíc

Rakovnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu.  

Stavy policistů jsou v Rakovníku téměř plné

Rakovník /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ -  Město Rakovník si na nedostatek strážců zákona, a to městských i státních, stěžovat nemůže. V obou případech tu pro doplnění stavu chybí pouze jeden člověk.  

KrimiMix: Muž řídil pod vlivem drog

Rakovnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu. 

OBRAZEM: Začátek školního roku oslavili v Novém Strašecí

Nové Strašecí – Také v Novém Strašecí žákům a studentům začal nový školní rok. Úplně poprvé do školních lavic zasedli prvňáčci, včera ještě s doprovodem svých rodičů. Slavnostního přivítání se jim dostalo také v základní škole J. A. Komenského, kde naplnily hned čtyři třídy.

Dvě tajemnice radnice. Rakovnická rarita

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Současně v Městském úřadu v Rakovníku působí tajemnice dvě. Jednou je Ludvika Trešlová, která do funkce nastoupila začátkem března. Jako jediná se zúčastnila výběrového řízení. Druhá tajemnice, Eliška Pidrmanová, dříve Holková, je ve výpovědní lhůtě pro nadbytečnost.  

Hlasujte pro Sympaťáka 35. týdne 2017

Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 27. do 31. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení