VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Začala výluka na trati ze středních Čech do Prahy

Střední Čechy - Velké změny přineslo mnoha cestujícím ze středních Čech, a to hlavně těm z Kladenska a Rakovnicka, uzavření pražského Negrelliho viaduktu. Opravy viaduktu, spojené se zásadní modernizací trati a zvýšením její kapacity, mají být prvním krokem k budování dlouho očekávané moderní železnice do Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla Praha. Po dva roky proto nebude průjezdná spojnice mezi Masarykovým nádražím a stanicí Praha-Bubny.  

Věznice si zahrála ve filmu

Praha – Nyní už mají v Oráčově na Rakovnicku opět věznici – nakrátko tam na jejím místě ovšem bylo přednedávnem možno spatřit dočista jiné zařízení: centre pénitentiaire.

Za smrt bezdomovce soud vyměřil 15 a 13 let vězení

Praha – Tresty od osmi do 15 let odnětí svobody rozdal soud třem mužům obžalovaným z podílu na loňském ubití bezdomovce v Rakovníku. Čtvrtý byl zproštěn obžaloby.

Celníci zabavili tisíce padělaných palet

Rakovník – Sportovní trika, kabelky, parfémy, hodinky nebo třeba hračky s žádanými obrázky. Tohle všechno mají padělatelé v oblibě.

Exprimář přišel o statisíce kvůli falešným advokátům

Rakovník, Praha - Nechtěl dětem ubližovat, ale pomáhat. To o svém někdejším působení na postu primáře dětského oddělení klatovské nemocnice zdůrazňuje dvaačtyřicetiletý lékař Jiří Havránek, který se snaží očistit své jméno. Doktor, který v té době už působil v nemocnici v Rakovníku, totiž loni dostal v médiích nálepku lumpa, který dětským pacientům ubližoval a zbytečně prováděl zákroky trýznivé a organismus malých pacientů zatěžující. Příznivé hodnocení z řad některých rodičů nebylo příliš slyšet; vše se zdálo jasné lékař dětem prováděl bolestivé zákroky, někdy prý zbytečně a jindy bez náležitého použití tišících prostředků; mělo dojít i na život ohrožující situace.

Podezřelé ze žhářského úroku na Romy dopadli po třech letech

Praha – Dopadnout dvojici mužů podezřelých z rasově motivovaného žhářského útoku na obydlí Romů v Krtech na Rakovnicku se po třech letech podařilo středočeským kriminalistům.

Kriminalisté zatýkali přímo ve věznici

Oráčov – Dějištěm netradičního zatýkání se stala věznice v Oráčově na Rakovnicku. Příchozí, který se dostavil na návštěvu za jedním z odsouzených, odpykávajících si trest v oráčovské věznici, sám dostal pouta – a putoval také za mříže. Přímou cestou do věznice v pražské Ruzyni. Šlo totiž o celostátně hledanou osobu vyhýbající se po dlouhé měsíce nástupu výkonu trestu, kterou asistentka ředitele věznice Kateřina Hůlová identifikovala iniciálami B. H. Š.

Středočeští kriminalisté vyhmátli zloděje. Kradli auta i na Rakovnicku

Praha – Devětadvacet ukradených aut – alespoň pokud se kriminalistům podařilo zjistit. A škoda vyčíslená prozatím na tři miliony korun (ale v rámci dalšího prošetřování se tato částka ještě může změnit). Taková je bilance řádění dvojice pachatelů, jejichž zločineckým rejdům udělali přítrž středočeští kriminalisté.

Uprchlý trestanec z oráčovské věznice si na živobytí vydělával kradením pánví

Praha, Rakovník – Zloděje pánviček se podařilo dopadnout pražským policistům. Dotyčný se specializoval na kuchyňské potřeby, konkrétně na krádeže jednoho typu dražších pánví. Tuhle kořist bral v nákupních centrech po celé Praze. Nádobí prodával silně pod cenou náhodným zájemcům – načež vyrazil do jiného obchodu pro stejnou luxusní pánvičku znovu. Mohl jich tak sebrat i desítky. O tom, že se jednalo o uprchlého vězně z oráčovské věznice, jsme vás informovali jako první na webových stránkách Rakovnického deníku.

Ztraceného houbaře pomohl najít popis krajiny do mobilu

Rakovník - Šťastně ve čtvrtek skončil houbařský výlet seniora z Prahy 6 do křivoklátských lesů, třebaže na Rakovnicku prožíval horké chvilky. Zjistil totiž, že se v lese ztratil a navíc zabloudil tak dokonale, že si neví rady. Z bryndy mu pomohli hasiči.

O bývalou školu se soudí magistrát, stát i obec

Praha – Hurá, pozemky u bývalé školy jsou definitivně naše! S touto radostnou zprávou odcházeli ve čtvrtek nový starosta obce Skryje na Rakovnicku Josef Jedlička a jeho předchůdkyně Jarmila Pajerová od jednání Krajského soudu v Praze. Ten se sice sporem o pozemky nezabýval, ale jednání přesto pro Skryjské znamenalo důvod k oslavě. Jaksi mimochodem se dozvěděli, že pozemky, o něž se soudili, skutečně připadnou obci.

Vrah z Albertu dostal 13,5 roku

Praha, Rakovník -Na třináct a půl roku do věznice s ostrahou poslal ve čtvrtek Krajský soud v Praze 57letého Jana Pánka. Podle verdiktu soudce Ivo Zelinky se dopustil trestného činu vraždy.

Trest za ubodání manželky padne později

Praha - Očekávaný rozsudek zatím nevyslechl u Krajského soudu v Praze 57letý Jan P., který podle obžaloby i vlastního přiznání loni v polovině září zavraždil svou manželku v rakovnickém hypermarketu.

Soud začal řešit případ ubodání prodavačky

Praha - Z vraždy Ukrajinky, která byla jeho třetí manželkou, se od úterka zpovídá před trestním senátem Krajského soudu v Praze 57letý Jan Pánek z Řevničova na Rakovnicku.

Záchranáři měli dostat přidáno,není ale z čeho

Praha - Zase nám lhali, říkají při pohledu do peněženky rozhněvaní lékaři záchranné služby. Takto příkře hodnotí s měsíčním odstupem skutečný výsledek debat o zvýšení platů v rámci jednání v době vrcholící nejistoty v souvislosti s kampaní Děkujeme, odcházíme.

Milionová padělatelská kauza: pět let vězení

Praha - Pět let ve věznici s dozorem si má podle pondělního výroku Krajského soudu v Praze odpykat 44letá Dana Čermanová, již trestní senát uznal vinnou z padělání peněz velkého rozsahu. Konečný verdikt ale vynese teprve pražský vrchní soud.

Rušení autobusů chtějí starostové zastavit peticí

Praha - Podepisujte petici proti nekoncepčnímu a nesmyslnému rušení autobusů, vyzvali v úterý veřejnost středočeští starostové, kteří mají blízko k politickému hnutí Starostové a nezávislí a aktivitám strany TOP 09.

Školu zřejmě vede ředitel jmenovaný v rozporu se zákonem

Praha, Rakovník - Pokud budu nucen opustit některý ze svých postů, nevzdám se místa ředitele, ale skončím ve funkci krajského zastupitele. Tímto směrem se ve čtvrtek odpoledne ubíraly úvahy ředitele Integrované střední školy v Rakovníku Karla Mencla.

Trest pro starostu až za měsíc

Praha - Když předsedkyně senátu Krajského soudu v Praze Oldřiška Rysová poučovala sousedy z Karlovy Vsi na Rakovnicku, že v jednací síni si musí vykat, třebaže se znají už léta, upřímně se o to snažili. Byť je pravda, že s úspěchem střídavým.

Starosta, jenž podnikal za peníze obce, znovu před soudem

Praha - Komunikace, kanalizace, průklest, zpevnění… Taková slova se ve středu střídala v jednací síni Krajského soudu v Praze, před nímž opět stanul někdejší starosta Karlovy Vsi na Rakovnicku Luboš Šípek.

Za popravu v lese soud rozdělil 40 let vězení

Praha - Automobil, v němž sedělo pět mužů, narušil před půlnocí ticho lesa nedaleko Sýkořice na Rakovnicku. Tmavý vůz BMW není ve tmě téměř vidět. Dává o něm vědět jen hluboký hlas dieselového motoru. A také hlahol a cinkání láhví linoucí se zevnitř. Kdyby se na místě náhodně objevil nějaký svědek, na první pohled by poznal, že většina mužů z posádky má už notně upito.

Policisté odhalili pěstírnu s drogou za tři miliony

Rakovník – Marihuanu, která svým pěstitelům mohla vynést až tři miliony korun, zabavili kriminalisté na Rakovnicku. Nelegální pěstírnu odhalili vrodinném domě vobci Nový Dům. Jal vúterý uvedla Lenka Černá zředitelství policie vRakovníku, vpěti místnostech domu vyšetřovatelé shromáždili více než 540 rostlin konopí.

Postava Husa se má po staletích vrátit na hrad Krakovec

Praha, Krakovec – Hledal pravdu, učil se pravdě, miloval pravdu, mluvil pravdu, držel pravdu, bránil pravdu až do smrti. Takto v souladu s jeho vlastním citátem přibližují tradičně pojaté učebnice dějepisu reformního kazatele z počátku 15. století Jana Husa, proslulého kritikou praktik soudobých církevních hodnostářů. Jeho odkaz se nyní rozhodlo připomenout i vedení Středočeského kraje.

U Milostína vykolejila Regionova

Milostín - Bez zranění vyvázla čtveřice cestujících, v úterý po ránu zažili na pomezí Rakovnicka a Lounska vykolejení osobního vlaku typu Regionova.

Soud zrušil původní verdikt, spor je zase na počátku

Praha, Rakovník - Bez využití zřejmě ještě nějaký čas zůstane budova bývalé školy ve Skryjích na Rakovnicku. Stále totiž není zřejmé, kdo je vlastníkem objektu. Vyplynulo to ze čtvrtečního rozhodnutí Krajského soudu v Praze.

Kraj zveřejnil kontakt na lidi odpovědné za stav silnic

Praha - Pokud vás štve, v jakém stavu je některá za středočeských silnic, zvedněte telefon nebo napište e-mail a vyříkejte si to přímo s konkrétním člověkem, který má daný úsek na starosti. Tedy: zavolejte některému ze 40 cestmistrů.

Rath: Žákovské jízdné zdarma čeká změna

Praha - Jeden zpředvolebních taháků, který sociálním demokratům pomohl vyhrát krajské volby, je vohrožení. Alespoň ve středních Čechách. Hejtman David Rath (ČSSD) vpondělí připustil, že dosavadní způsob proplácení žákovského jízdného – kdy žáci a studenti jezdí zadarmo, aniž by někdo zjišťoval, zda skutečně využívají pouze jednu cestu do školy a jednu domů – zřejmě skončí.

Verdikt o vlastnictví budovy školy ještě nepadl

Praha - Patří budova bývalé školy ve Skryjích na Rakovnicku obci, státu, nebo hlavnímu městu Praze? O tom ve čtvrtek rozhodoval středočeský krajský soud. Pravomocnou tečku za roky trvajícím sporem o objekt v atraktivní rekreační oblasti křivoklátských lesů, vzdálené od metropole padesát kilometrů, ale neudělal.

Nový proces v kauze pobodání družky nebude

Rakovník - S žádostí o obnovu řízení neuspěl u středočeského krajského soudu 38letý Martin Remsa, který se domáhal opětovného otevření svého případu.

Soud řeší vraždu mezi Ukrajinci

Praha - Na místě jsme se vyskytovali, ale hlavními aktéry vraždy byli ti druzí, kteří tam byli snámi. A vlastně ani o žádný mord nešlo. Když muž, jenž vlese na Rakovnicku zemřel voprátce zautolana, viděl, že ho chtějí oběsit, řekl, že se raději oběsí sám. A skutečně si smyčku sám navlékl přes hlavu. Tak lze shrnout středeční mnohahodinové výpovědi dvou Ukrajinců, kteří se před středočeským krajským soudem zpovídají zvraždy 37letého krajana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení