VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA HOBLÍKOVÁ

Šárka Hoblíková / Rakovnický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V sobotu opět budou čistit řeku Berounku

Zvíkovec – Už podruhé se dnes bude čistit řeka Berounka. Tentokrát se na ní vypraví členové spolku Vodácká Berounka a přivítají samozřejmě i další dobrovolníky.

Keramik Václav Vágner vystavuje v jesenickém muzeu

Jesenice /FOTOGALERIE/ - Při pohledu na tvorbu keramika Václava Vágnera z Rakovníka, každého, kdo zná výrobky závodu Rakovnických keramických závodů v Rakovníku, napadne, kam asi autor patřil, kde pracoval.

Magické fotografie Luďek Švorc vystavuje v roubence

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Až do jednadvacátého května mohou lidé navštívit v roubence Lechnýřovna výstavu fotografií kladenského spisovatele Luďka Švorce Magie vody. Jeho fotografie návštěvníky zavedou i do známých míst řeky Berounky, ke které má vztah.

Opuštěné zemědělské areály často hyzdí obce

Rakovnicko – Dříve dobře sloužící objekty živočišné výroby se dnes většinou proměnily v opuštěné ruiny a jsou ostudou obce.

Mladí rybáři vybojovali několik medailí

Rakovník - Jedenáct mladých rybářů z Rakovníka bojovalo na prvním ročníku Dětského pohárového závodu v lovu ryb přívlačí „Duhák Rachyně" na Pelhřimovsku.

Uspořádaly pro děti Velikonočního zajíčka

Kolešov /FOTOGALERIE/ – Ženy Kolešovského babince spolu s místními dobrovolnými hasiči pořádaly pro děti čtvrtý ročník Velikonočního zajíčka.

Rakovničtí sokolové se připravují na slet

Rakovník – Více jak šest set členů má Tělovýchovná jednota Sokol Rakovník, to je o čtvrtinu více než v roce předchozím. Patří k nejaktivnější jednotě z celé Župy Budečské. Velký nárůst členů v loňském roce přičítá starosta Sokola Rakovník Josef Helebrant hlavně cvičitelům a cvičitelkám, kteří nabídli zájemcům řadu nových pravidelných cvičení.

Chmelaře honí čas i nedostatek brigádníků

Kolešovice /FOTOGALERIE/ – Jarní práce ve chmelu naplno začaly v Rakochmelu Kolešovice, kde obdělávají sto padesát dva hektarů chmelnic, už sedmadvacátého března, kdy přijelo čtyřiadvacet stálých brigádníků ze Slovenska. Postupně navěšují a zapichují drátek, hlavně tam, kde byl udělán časný řez chmele.

Nejvíce chutnal beránek žáků základní školy

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ – O tom, kdo letos upekl nejhezčího a nejchutnějšího beránka už je rozhodnuto. Soutěž se uskutečnila už posedmé v Muzeu T. G. M. v Rakovníku. Pětičlenná porota musela ochutnat posoudit pěkné stádo beránků ve dvou kategoriích: děti, dospělí a žáci oboru cukrář.

Na zelený čtvrtek si děti upekly jidáše

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Zdobení vajec barvou i mramorováním, pletení pomlázek, výroba dekorací i různé hry a velikonoční pohádka zaměstnávala na zelený čtvrtek děti v klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku.

Jednotné přijímací zkoušky ředitelé vesměs vítají, druhé kolo ale většinou ne

Rakovnicko - Žáci základních škol, kteří chtějí pokračovat ve studiu na škole s maturitou, se včera zapotili při jednotných přijímacích zkouškách. Didaktický test z českého jazyka, literatury a matematiky byl letos poprvé povinný pro všechny. Výsledky svého snažení se dozví ale až na konci dubna.

Jalovce nahradí jinou zelení

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V těchto dnech se kácí pás jalovců na sídlišti Pod Nemocnicí, který odděloval silnici od bytových domů.

Běh odstartuje kladenský hokejista Jakub Strnad

Nové Strašecí – Už pošesté si v sobotu 15. Dubna na fotbalovém hřišti v Novém Strašecí změří síly běžci všech věkových i výkonnostních kategorií při Novostrašeckém běhu.

Karlštejnský poklad návštěvníci uvidí až do konce letošního roku

Karlštejn – Kulturní program na hradě Karlštejn je i letos plný lákavých akcí. Až do konce roku si ještě mohou návštěvníci prohlédnout Karlštejnský poklad, který byl loni vystaven na Karlštejně při příležitosti sedmi set let od narození Karla IV.

Někde zprávy ještě hlásí rozhlasem. Někde už posílají jen SMS zprávy

Rakovnicko – Obecní rozhlas byl ještě před několika lety samozřejmostí v každé obci. Vyhlášení zpráv bylo totiž jediným možným způsobem jak je rychle rozšířit. Ale dnes je informací mnohem více. Přesto ve v řadě obcí rozhlas stále ještě funguje.

Jesenické čeká uzávěra. Plzeňská se bude opět opravovat

Jesenice - Obyvatelé Jesenice i projíždějící řidiče čeká další uzavírka dvou nejvytíženějších silnic ve městě. Plzeňská silnice a na ni navazující Žatecká ulice mají podle posledních průzkumů nestabilní podlaží a přesto, že v roce 2012 dostaly nový povrch, musí se znovu opravit.

Rvačka před diskotékou: podezřelý už sedí v policejní cele

Rakovník - Osmnáctiletého cizince podezřívají rakovničtí policisté z napadení dvou mužů před diskotékou. V této chvíli už sedí v policejní cele.

Děti zdobily vejce a pletly pomlázky

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ - Týden před Velikonocemi se v Městské galerii Viktora Olivy v Novostrašeckém kulturním centru konal druhý ročník Velikonočního jarmarku s tvořivými dílnami pro děti.

Provoz pošty Partner je drahý. Jeseničtí hledají další řešení

Jesenice – Podle předběžné finanční analýzy by město Jesenice muselo doplácet na provoz Pošty Partner, která by měla nahradit tu dosavadní, zhruba dvě stě padesát tisíc korun ročně ze své kasy. To se zastupitelstvům vůbec nelíbilo, proto hledají další řešení.

Hlasujte o Sympaťáka 14. týdne

Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 8. do 14. dubna 2017.

Jaro a počet srážek letos zemědělcům přejí

Rakovnicko - Dostatek zimní vláhy, jarní srážky, teplo a následné ochlazení, to je zatím téměř pro všechna pole na Rakovnicku ideální jaro.

Do školy se teď dostanou i děti na vozíčku

Jesenice - Dostat se do objektu Základní školy v Jesenici na vozíku už by v budoucnu neměl být problém. Jeseničtí totiž plánují udělat svoji školu bezbariérovou, což by byla šance pro handicapované žáky. Překonat schodiště by žákům na vozíku pomáhaly plošiny.

První dáma navštívila Rakovnicko

Rakovník – První dáma Ivana Zemanová navštívila ve středu Rakovnicko. Nejprve svoji návštěvou poctila Střední integrovanou školu v Jesenici. Přivítali ji starosta Jesenice Jan Polák a ředitelka školy Eva Tomková.

Na chodníky kolem karlovarky čekali lidé čtyřicet let

Rakovnicko - Projít podél silnice z Prahy na Karlovy Vary, řečené karlovarka, není jednoduché a někdy i životu nebezpečné. Ve většině obcí, které silnice protíná, bezpečnost obyvatel výrazně zlepšily chodníky. Někde byly po několikaletém marném čekání na dotace vybudovány z rozpočtů obce.

Nájemné z obecních bytů na opravy nestačí

Rakovnicko - Města stále vlastní desítky nebo dokonce stovky obecních bytů. Znamená to mimo jiné zátěž pro rozpočet. Proto se snaží byty prodat jejich nájemníkům. Ne vždy se to ale daří, protože v bytech často žijí lidé v seniorském věku nebo méně majetní obyvatelé.

Krakovec zaujme milovníky architektury i rodiny s dětmi

Krakovec – Přestože je hrad Krakovec nejmenším z hradů Křivoklát a Karlštejn, které patří geograficky do přemyslovského královského hvozdu, nabízí tuto sezonu pěknou řádku akcí i zajímavostí.

Ženy letos dětem do tomboly napekly padesát dortů

Slabce /FOTOGALERIE/ – Poslední březnová sobota patřila dětem. Doslova se společně vyřádily na maškarním bále, který pro ně každý rok připravují místní zahrádkáři. Programu se ujala dvojice Maty a Dáda. Přichystala pro děti plno veselých písniček i soutěží.

Pražští umělci vystavují

Rakovník – V Nové síni pod Vysokou bránou právě vystavuje Nové sdružení pražských umělců.

Velikonoční výstava nabídla tradiční výrobky

Kněževes – V minulém týdnu se opět uskutečnila velikonoční výstava v úřadu městyse Kněževes.

Ukradl mobilní záchod

Řevničov – Mobilní WC zmizelo do rána v obci Řevničov. Budka zelené barvy stála u silnice první třídy asi dvě stě metrů od Řevničova směrem na Mšec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies