Dorost SK Rakovník

RAKOVNÍK - Až třetí jarní pokus o získání dalších divizních bodů byl pro starší dorostence SK Rakovník úspěšný. Vítězstvím nad Chomutovem současně vykřesali naději na záchranu vsoutěži. Také mladší dorostenci chtěli doma vyhrát, ale nakonec se radoval jejich šťastnější soupeř.

13.4.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

SK Rakovník – FK Chomutov 2:1 (2:1)

Vzápase o předposlední místo vdivizní tabulce měli navrch domácí, kteří se ve 12. minutě ujali vedení Pohnánem. Další gólové šance Kovačík, Lupák a Pohnán zahodili. Ve 25. minutě byl ve velkém vápně Chomutova sražen pronikající Krejza a nařízený pokutový kop Krejčí proměnil – 2:0. O pět minut později však Severočeši ztrestného kopu snížili na 2:1.Územní převaha domácích pokračovala i ve druhém poločase, ale do brankového stavu se nepromítla.

„Kdybychom vprvním poločase vedli o čtyři branky, nikdo by se nedivil. I po změně stran se ukázalo, že neumíme dát góly ani zvyložených příležitostí. Důležité však je, že jsme vyhráli a neztratili naději na záchranu. Pochopitelně, že o ní budeme bojovat dál“, řekl po utkání trenér domácího týmu Miroslav Křivánek.

SK Rakovník: Doubrava – Hlavsa, Krejčí, Vodrážka, Stuchlý – Kovačík, Houf, Neužil, Krejza – Pohnán, Lupák. Střídali Kočárek, Wittmann a Helebrant. Trenér Miroslav Křivánek.

SK Rakovník – FK Chomutov 1:2 (0:1)

Utkání týmů ze suterénu tabulky začalo lépe pro hosty, kteří využili chyby vobranné činnosti domácích kjednobrankovému náskoku. Šanci srovnat skóre měl nejen Tvrz, ale i další hráči, vkoncovce se jim však nevedlo. Po změně stran Rakovničtí přidali na obrátkách, zatlačili Severočechy do defenzívy a svůj tlak korunovali vyrovnávacím gólem, jehož autorem byl Tvrz. Domácí dále útočili, ale hosté zbrejku dali rozhodující branku.

„Nad soupeřem stejných kvalit jako my jsme chtěli vyhrát. Bohužel jsme se opět nevyvarovali chyb vobraně, které soupeř potrestal. Přesto musím kluky za předvedený výkon pochválit. Doufám, že se stejným nasazením budou hrát i vdalších zápasech“, poznamenal rakovnický trenér Jiří Týče.

SK Rakovník: Lenner – Beneš, Jelínek, Šika, Bělecký – Tajbl, Hink, Jirásek, Tesař – Boček, Tvrz. Střídali Murčo, Schwendt, Kinter a Jiřík. Trenér Jiří Týče.

13.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Jan Tříska.
14

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Drama se šťastným koncem! SK Rakovník vydřel v Hořovicku první venkovní výhru

Hořovice – Odveta za vyřazení z MOL Cupu vyšla dokonale. Fotbalisté SK Rakovník zvítězili v 7. kole divize A na půdě silného Hořovicka 3:2 a získali první tři venkovní body v soutěži.

Lánský zámecký park láká k podzimní procházce

Lány - Už jen do 2. listopadu mají návštěvníci obce Lány možnost zavítat také do zámeckého parku. Po tomto datu se jeho brány na zimní měsíce uzavřou. Obdivovat jeho krásy a rostlinné bohatství na více než sto hektarové rozloze bude možné opět před velikonočními svátky.

Žlutá lavina nadělila Bolevci desítku

Rakovník /FOTOGALERIE/- Ani ve druhém kole české extraligy rakovničtí pozemní hokejisté nezaváhali a převálcovali plzeňský Bolevec dvouciferným výsledkem.Po dvou zápasech tak začali podzimní část plným bodovým ziskem.

Mladí hasiči změřili své síly ve Hřebči

Hřebeč /FOTOGALERIE/ - Na fotbalovém hřišti ve Hřebči v sobotu soutěžili mladí hasiči v královské disciplíně požárního sportu, tedy požárním útoku. Do 29. ročníku Memoriálu Jaroslava Haška a Miroslava Thota se zapojilo celkem sto devadesát starších a mladších žáků z tuctu hasičských sborů nejen z blízkého okolí.