FC Zličín – SK Rakovník 3:3 (0:1)

Zápas začal náporem Pražanů, jejichž střela už ve 2. minutě jen těsně minula tyč rakovnické branky. Poté si vypracovali i další slibné příležitosti k otevření brankového účtu, ale jejich projektily šly vedle nebo si s nimi úspěšně poradil gólman Hrbek. Bezbrankový stav se měnil až ve 26. minutě, a to zásluhou hostů, když Sklenka pasem vybídl k úniku Sixtu, jehož centr Králička nasměroval do sítě Zličína – 0:1. Tento gól domácími otřásl a iniciativu převzali Rakovničtí. Vedení mohl po půlhodině hry po přihrávce Králičky zvýšit J. Kučera, ale mířil nad, krátce nato Sklenkův povedený trestný kop brankář vyrazil na roh. Ve 36. minutě J. Kučera nastřelil strážce domácí svatyně a těsně před přestávkou Králička se ze sedmi kroků mezi tyče netrefil.

Po přestávce se hra opět vyrovnala a přelévala se od vápna k vápnu. V 57. minutě ale Makarský ve svém trestném území fauloval domácího hráče a Zličín z nařízené penalty srovnal na 1:1. O čtyři minuty později po zaváhání Králičky Pražané rychlý útok zakončili trefou do černého – 2:1. V 66. minutě už to bylo 3:1, když zličínská střela z více než 25 metrů skončila za Hrbkovými zády. Hosté ale ani za tohoto nepříznivého stavu nekapitulovali. V 69. minutě Králička bombou zpoza velkého čtverce snížil na 2:3 a rakovnická snaha vybojovat alespoň remízu přinesla ovoce v poslední minutě střetnutí, kdy Sklenkův roh Petr Červený hlavou poslal do sítě – 3:3.

„Myslím, že remíza je spravedlivá pro oba týmy, protože každý z nich „chvilku tahal pilku“. Naši kluci, kteří byli většinou o rok mladší než jejich fyzicky zdatnější soupeři, zaslouží pochvalu za to, že zápas za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali až do konce, což se jim vyplatilo“, ohlédl se za duelem rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Tvrz, Makarský, Z. Červený – Sodomek, Sklenka, J. Kučera, Procházka – P. Červený, Sixta, Králička. Střídal Mates. Trenér Jiří Kučera.

V dalším utkání finálové skupiny SK Rakovník nastoupí tuto sobotu proti Motorletu Praha.