V utkání starších dorostenců se nejprve zdálo, že se domácí nevzpamatují a výkonem, který předvedli v prvním poločase, přeruší svoji vítěznou vlnu. Druhá část přinesla k radosti SKR opak a výhru 3:0. O trochu těžší to měli mladší dorostenci, kteří museli konkurovat velmi kvalitnímu soupeři, kterým Brandýs opravdu byl.

SK Rakovník – FK Brandýs/Boleslav 3:0 (0:0)

V prvním poločase oba týmy moc fotbalové krásy divákům nenabídly a více šancí ke vstřelení branky si vypracovali hosté. Blízko k vedoucímu gólu měli zejména ve 33. minutě, kdy jejich tvrdou střelu zastavilo břevno. Další dvě velmi dobré příležitosti měli i krátce po přestávce, ale Kučaba v brance domácích se blýskl parádními zákroky a ani jednu střelu za svá záda nepustil.

Karta se začala obracet v 63. minutě, kdy Sklenkův trestný kop Kučera volejem poslal do sítě – 1:0. O šest minut později P. Červený po Sklenkově přihrávce zvýšil na 2:0. V 73. minutě mohli hosté zápas zdramatizovat, ale Kučaba byl opět proti.

Sedm minut před koncem zápasu přelétl rohový kop domácích hradbu těl před brankou Brandýse k nekrytému Hamouzovi, jehož nepovedená střela ze čtyř kroků se za brankovou čáru přeci jen dokutálela a uzavřela skóre – 3:0.

SK Rakovník: Kučaba – Tvrz, Hamouz, Vorel – J. Kučera – Sodomek, Sklenka, Hlavatý (46. Z. Červený), Mates (46. P. Červený) – Kulhánek (46. Hrbek), Sixta. Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník – FK Brandýs/Boleslav 0:2 (1:2)

Mnohem hezčí fotbal se odehrál v kategorii mladších dorostenců, kde oba týmy chtěly hrát fotbal, bránily, útočily a rychle měnily tempo hry. Hosté působili velmi kompaktním dojmem, zejména jejich důsledná hra v obraně a myšlenková rozehrávka ve střední záloze nedala domácím moc šance vyniknout.

Když se Rakovník nadechoval k tlaku a vypadalo to, že bude mít navrch, udělal brankář Kraus chybu. Vyběhl nesmyslně na centrovaný míč do hloubky, který nemohl zasáhnout a hostující hráč na malém vápně zakončoval do prázdné – 0:1.

Tohle Rakovníku nepomohlo, ba naopak. Ve 35. minutě se natlačil Brandýs opět před domácí branku a obrana byla v početní nevýhodě, akce hostů skončila dalším gólem – 0:2.

Po přestávce se SKR trochu vzchopil, trenér proházel hráče na pěti postech a rázem bránili i hosté. Snaha domácích, kteří kopali v 59. minutě rohový kop, nebyla marná. Kýzl si parádně zakřičel a uklidil na zadní tyči míč hlavou – 1:2. I další střely Žďánského, Hovorky nebo Bohatého nebyly úplně marné, ale nešly ani do prostoru mezi tři tyče. Utkání tak skončilo smolnou prohrou pro Rakovník, ale oba týmy předvedly hezký fotbal.

„Dnes přijel opravdu kvalitní soupeř. Myslím, že v této kategorii zatím na nejlepší úrovni. My jsme ale v určitých fázích dokázali odpovídat stejným dílem. Musíme zapracovat na útočné fázi. Škoda prvního gólu, který kdyby nepadl, mohlo utkání klidně vypadat jinak. Nicméně klukům jsem zejména za druhý poločas nemohl nic říct, protože odehráli slušný zápas. Těším se na odvetu v Brandýse, kam snad odcestuje i zraněný Ryšlavý,“ líčil dohrávku trenér Jan Janota.

SK Rakovník: Kraus – Šedivý, Spal, Vydra, Hovorka – Zikmund (11. Duchek), Bohatý, Kýzl, Huttr (41. Zigmund) – Cibulka, Žďánský.