Ex-krajské derby rozhodl Josef Šnídl

Městečko – Chmelaři z Mutějovic měli na dosah první body v okresním přeboru, když ještě v třetí minutě nastavení drželi remízový stav 2:2. Poté si ale hostující Kapoun srazil roh Josefa Šnídla do vlastní sítě a obránce Městečka hattrickem rozhodl zápas.

20.9.2016

Městečko v ex-krajském derby porazilo MutějoviceFoto: Josef Rod

Ohnivec Městečko – Chmel Mutějovice 3:2 (0:1)

„Do Městečka jsme jeli s tím, že tam necháme všechno, což se nakonec i povedlo a od bodů nás dělily sekundy. Samotný zápas byl celkem kvalitní, my jsme začali aktivněji a po výborně zahrané standardní situaci Holého, kdy si na jeho centr naběhl Frühauf, jsme se dostali do vedení. Poté už se hrálo od vápna k vápnu bez vyložených šancí na obou stranách," popsal první půli trenér Chmelařů Jan Křikava.

Městečko začalo druhou půli aktivněji a po nešťastném zákroku hostujícího gólmana Aksamita mělo možnost srovnat z pokutového kopu. Josef Šnídl penaltu bezpečně proměnil a v 75. minutě stejný hráč po nešťastné teči hostujícího obránce poslal Městečko do vedení – 2:1. Poté však domácí přestali hrát a Chmelaři dokázali zásluhou levačky Čudy v 85. minutě vyrovnat. Když už se zdálo, že utkání dospěje do penaltového rozstřelu, dostali se domácí k poslední možnosti ohrozit branku Chmelařů z rohového kopu. K míči se postavil J. Šnídl, zakroutil balon do brány a Kapoun na přední tyči lízl balon hlavou tak nešťastně, že dopadl mimo dosah gólmana Aksamita.
Jan Křikava byl z prohry velmi zklamaný. „Bohužel jsme si dali v podstatě dva vlastní góly, fotbal je krásný i krutý, a v tomto případě byl pro nás velmi krutý."

Naopak kouč Městečka ocenil, že jeho svěřenci bojovali o výhru až do konce. „Potvrdilo se, co jsem předpokládal, tedy že to bude velice těžký zápas. K tomu se ještě přidalo špatné počasí, které asi vyhovovalo více hostům. Nicméně i díky střelecké produktivitě Pepíka Šnídla jsme zápas, i když se štěstím, dovedli do vítězného konce. Klukům chci poděkovat za bojovnost, kdy bojovali opravdu do poslední vteřiny."

Autor: Josef Rod

20.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

V posledních čtrnácti dnech došlo v Rakovníku k poškození hned dvou budov.
19

Sprejeři v Rakovníku řádí hlavně v létě

Trenér rezervy Tatranu Rakovník Zdeněk Weis

Weis: Za to, co udělali hráči v Klobukách by dostali v žácích přes držku

Prokopová slaví pátý major titul v kariéře!

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Rakovnická adventure golfistka Oliva Prokopová dosáhla dalšího senzačního úspěchu! Na US Open vyhrála nejen mezi ženami, ale ovládla i kategorii bez rozdílu pohlaví, čímž dosáhla na pátý major titul v kariéře.

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Nezmar Kotlík si Cyklování hlavně užívá

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Jiří Kotlík, učitel na 2. ZŠ Rakovník, je pamětníkem všech devíti ročníků Rakovnického cyklování a vůbec nebylo výjimkou, když se zúčastnil čtyř závodů během tří dnů. Tentokrát zvolil „pouze“ orientační závod dvojic a cross country, kde v obou závodech obhajoval loňské prvenství. V „orienťáku“ mu obhajoba s kolegou Petrem Špičkou vyšla, v cross country nakonec i kvůli defektu ve druhém kole skončil za stupni vítězů.

Rotunda na hradišti Budeč je nejstarší českou stavbou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Loď rotundy Petra a Pavla, která stojí na vyvýšenině nedaleko obci Zákolany na Kladensku, je vůbec nejstarší stavbou v Čechách. Archeologové navíc prokázali, že kopec nad zdejším Zákolanským a Týnickým potokem osidlovali naši předci už dokonce v devátém století před Kristem. Kromě toho je celé místo opředeno řadou legend o svatém Václavovi, ale také o silné energii