Famózní Rakovník zničil Zbuzany!

Rakovník – Rozlučka s domácím publikem se SK Rakovník i Novému Strašecí povedla parádně! Novostrašečtí porazili v předposledním kole krajského přeboru Mnichovo Hradiště 2:0, ještě lépe si však vedl rakovnický SK. Hvězdné Zbuzany rozprášil málo vídaným výsledkem 8:3 a přiblížil se jim na rozdíl jediného bodu. Kdo z těchto dvou týmů skončí třetí, tedy rozhodne poslední kolo.

12.6.2017

SK Rakovník porazil v 29. kole krajského přeboru Zbuzany 8:3.Foto: Deník / Rod Josef

První poločas na SK však rozhodně nevypadal jako jasná záležitost domácích. Maleček poslal hosty do vedení, poté sice Červený a P. Tvrz otočili, hned vzápětí však srovnal hostující Pánek. „Nástup jsme měli ospalý. Soupeř byl lepší, byl více na balonu a ve středu hřiště nás přehrával. Důležité bylo, že v 7. minutě nedaly Zbuzany penaltu, kterou chytil Kabele," popsal jeden z klíčových momentů domácí lodivod Libor Šíma.

Sklenka ji naopak proměnil a přestože Lička v závěru poločasu vyrovnal, hned z kraje druhé půle si domácí vypracovali dvoubrankový náskok. Nejprve si po rohu Sklenky srazil balon do vlastní sítě Klíma, pojistku přidal po úniku Červený, který v 70. minutě dovršil hattrick. Rakovník byl i nadále při chuti a parádní vystoupení završil Sklenka a v závěru přesnou hlavičkou Mareš. „Hlavně v druhé půli jsme předvedli velmi dobrý výkon, lidé tleskali, padlo 11 branek. Myslím si, že všichni můžeme být spokojeni," zářil Šíma.

DAŘILO SI I STRAŠECÍ

Novostrašečtí, kteří poslední dva duely nezvládli, se proti Mnichovu Hradišti chtěli s diváky rozloučit výhrou, za kterou šli již od úvodního hvizdu. „Chtěli jsme odčinit poslední dva zápasy, kdy jsme prohráli s Brandýsem i ve Lhotě, navíc jsme hráli doma v této sezoně naposledy, takže jsme na soupeře vletěli a vytvářeli si i šance. Beneše i Svobodu však vychytal gólman hostů," řekl k úvodní pasáži utkání asistent trenéra Nového Strašecí Pavel Němeček.

Hosté se osmělili až po půl hodině hry, ale Novostrašecké zase podržel gólman Doubrava. V závěru první půle měli domácí další tutovku, ale Mrázkovu ránu vytěsnil vynikající Hofta. „Jejich brankář byl opravdu šikovný. Vychytal nám takových tutovek, že kdybychom vyhráli o pět branek, nikdo se mohl divit. Chytal opravdu dobře," ocenil gólmana Mnichova Hradiště Němeček.

Hned z kraje druhé půle mohli jít Bubáci do vedení, když byl ve vápně faulován Svoboda, ale Ducára vychytal Hofta. O chvíli později se situace opakovala. V šestnáctce hostů byl opět sražen Svoboda, avšak tentokrát se k penaltě postavil Palko a s přehledem ji proměnil. Poté mohl zvýšit vedení domácích Ducár, jenž využil svojí rychlosti, ale jeho ránu brankář hostů špičkou nohy vytěsnil, v 83. minutě však byl na střelu novostrašeckého záložníka krátký. Po brance Ducára si již svěřenci Miroslava Procházky výhru pohlídali a domácí rozlučka se jim tedy povedla na výbornou. „Chtěli jsme vyhrát a to se povedlo. Od začátku jsme šli za vítězstvím, které mohlo být mnohem vyšší, ale hosty jejich gólman opravdu podržel. U nás bych chtěl vyzdvihnout Marka Isteníka, který šel za každým balonem a i když ho ztratil, chtěl chybu rychle napravit," pochválil zkušeného útočníka novostrašecký asistent, který doufá ve výhru i v posledním kole v Berouně.

SK Rakovník – Zbuzany 8:3 (3:3).

Branky: 11., 57., 70. Červený, 38. a 82. Sklenka, 18. P. Tvrz, 52. Klíma (vlastní), 88. Mareš – 3. Maleček, 23. Pánek, 42. Lička. Rozhodčí: Suchý. Diváků: 208.
SK Rakovník: Kabele – Čech (46. Gašpárek), Besta, Polák, Severin – Hamouz (62. Vild), Dratva, Sklenka, Tvrz – Pucholt – Červený (82. Mareš).

Nové Strašecí – Mnichovohradišťský SK 2:0 (0:0).

Branky: 56. Palko, 83. Ducár. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 134.
Nové Strašecí: Doubrava – Beneš, J. Mrázek (88. Kapek), Duchoň, Mžourek – Erba (37. Soukup), L, Mrázek, Palko, Ducár – Svoboda (89. Buršík), Isteník.

Autor: Josef Rod

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Horka lákají k vodě. Na Barboře je hezky...
18

Silné bouřky dorazí po poledni do Čech, později na Moravu

Olympijský vítěz a mistr světa Lukáš Krpálek vedl v Jesenici ukázkové tréninky.
34

V Jesenici vedl ukázkové tréninky olympijský vítěz Lukáš Krpálek

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Sgrafit na Samsonově domě se ujímá restaurátor

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Jednu z nejstarších dochovaných staveb v Rakovníku, renesanční dům U Samsona, který dnes slouží jako galerie a kavárna, čeká v těchto dnech alespoň částečná oprava. Sgrafitovou omítku si vzal na starosti akad. sochař a zkušený restaurátor Jan Turský. Město se do opravy cenné výzdoby domu rozhodlo investovat celkem 195 a půl tisíce korun.

Jesenický Kvak pohár získala rokycanská LDNka

Jesenice /FOTOGALERIE/ - V areálu ZŠ v Jesenici se uskutečnil další ročník volejbalového turnaje smíšených družstev "O KVAK pohár". Tento již tradiční podnik pro volejbalové příznivce letos přilákal celkem 19 týmů.

Memoriál Ladislava Čemeze nejlépe sedl Lešanům

Lišany - Třetí červencovou sobotu se uskutečnil 32. ročník tradičního Memoriálu Ladislava Čemeze. Zápasy se hrály systémem 2 x 30 minut a řídila je trojice arbitrů Vodrážka, Titlbach a Šipoš. Celá pětice přislíbených týmů dostála svým slibům a dorazila.