SK Rakovník – SK Slaný 4:1 (3:0)

Bezbrankový stav se měnil už po dvou minutách hry, kdy hosté pronikajícího P. Červeného zastavili v pokutovém území faulem a nařízenou penaltu Sklenka proměnil – 1:0. O čtvrt hodiny později Sklenka centrem z půlky hřiště našel ve velkém vápně P. Červeného, který souboj se slánským gólmanem vyhrál, míč se dostal ke Králičkovi, který ho poslal do prázdné brány – 2:0.

Za dvě minuty už měli domácí náskok tříbrankový, když střelu P. Červeného brankář vyrazil, ale na dorážku Králičky už byl krátký. Ve 24. minutě mohli hosté potrestat špatný rakovnický odkop, ale jejich střela šla těsně vedle. Krátce nato další slánskou šanci zlikvidoval brankář Hrbek. Osm minut před koncem prvního poločasu se mohl zapsat do listiny střelců P. Červený, ale strážce slánské svatyně jeho bombu vyrazil.

Po změně stran domácí ubrali na obrátkách, čehož hosté využili ke korekci skóre. Ve 49. minutě ještě Hrbek vyhrál souboj s jejich útočníkem, ale o minutu později už Slánští svou kombinační akci zakončili trefou do černého – 3:1. Krátce nato nebýt pohotového zákroku domácího brankáře mohli přidat druhý gól. Naopak v 55. minutě měli štěstí, když střela Z. Červeného skončila na břevně. V 70. minutě obraně hostů unikl Telvák a projektil Z. Červeného do slánské sítě nasměroval Králička – 4:1. Výsledek mohl ještě o šest minut změnit Cílek, jehož střelu gólman hostů stačil na poslední chvíli nohou vyrazit na roh.

„V prvním poločase jsme měli jasnou převahu, kterou jsme dokázali i střelecky vyjádřit. Ve druhém poločase tempo zápasu viditelně polevilo, a to zejména ze strany našich hráčů. Místo kombinační hry začali míče nakopávat, čímž hostům umožnili, aby nejen hru vyrovnali, ale i snížili na náš náskok. Z výhry mám samozřejmě radost, ale s výkonem našeho mužstva po přestávce, zejména pak se způsobem hry, spokojený být nemůžu“, konstatoval rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Makarský (53. Telvák), O. Kučera, Tvrz – Z. Červený, Sklenka, J. Kučera, Procházka – P. Červený, Cílek, Králička.