SK Rakovník – Sokol Brozany 2:0 (0:0)

Hosté od začátku střetnutí nepůsobili dojmem, že jim v tabulce patří 15. příčka. Nezalezli do obranných zákopů, jak to většinou u hostů bývá, ale naopak rychlými útočnými akcemi dělali domácím zadákům nemalé problémy. V 6. minutě chyběly jen centimetry k tomu, aby střela Hukaufa skončila v Šímově síti. Zanedlouho poté se strážce rakovnické svatyně blýskl zákrokem, kterým zneškodnil nebezpečnou střelu Ahmeda z hranice pokutového území. Domácí pořádně ožili až po půlhodině hry a měli několik slibných příležitostí k otevření brankového účtu. Nejdříve po centru Isteníka brozanský brankář na malém vápně doslova sebral míč z hlavy Majera a vzápětí si poradil i s projektilem Hájka, který mířil do šibenice. Ve 36. minutě po rohovém kopu Isteníka vyrazil merunu na ruku před ním stojícího spoluhráče Uky, ale sudí byl jiného názoru a penaltu neodpískal. Krátce nato gólmana hostů nepřekvapila ani pumelice Kešnera z 25 metrů. Závěrečný tlak domácích mohl přinést ovoce v poslední minutě prvního poločasu, kdy Mžourek vyslal na zteč Majera, jenž se od půlící čáry dostal až do šestnáctky Brozan, ale střela se mu nepovedla.

O přestávce jakoby obě mužstva nabrala nové síly a po změně stran přidala na obrátkách. Hrálo se ve svižném tempu nahoru dolů. V 55. minutě se146 platících diváků konečně dočkalo i gólu, o což se postaral Kešner, který hlavou nasměroval Berešův centr do brozanské sítě – 1:0. O sedm minut později pěkná hlavička Majera našla připravený koš brankáře hostů. Zanedlouho poté Hájkův trestný kop jen o pověstný vlásek minul bránu soupeře. V 76. minutě přišel další velký okamžik Kešnera. Před velkým vápnem hostů zachytil jejich rozehrávku, neohroženě se vřítil do jejich velkého vápna, kde byl Tupým sražen a hlavní arbitr duelu Richtár nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu Hájek bezpečně proměnil – 2:0. Sympatické na brozanských hráčích bylo, že i za tohoto pro ně nepříznivého stavu zápas nezabalili, ale snažili se o korekci skóre. Rakovnická defenzíva však byla k nepřekonání. Naopak z brejků mohli domácí přidat další branku, ale bombu Majera brankář hostů vyrazil a v nastaveném čase zlikvidoval i sólo Johna.

„Jsem strašně rád, že jsme zvítězili. Před zápasem problémy, které nás provázejí celý podzim, kulminovaly. Ke zraněným hráčům totiž přibyl i potrestaný Razím, jenž za vyloučení v Českém Brodě dostal stop na tři utkání. A tak na lavičce náhradníků seděli s nedoléčenými Bláhou, Zelenkou a Břečkou dorostenci. O to víc si tedy hráči, kteří tři body vybojovali, zaslouží pochvalu. Zejména pak Láďa Kešner, který byl před utkáním opíchaný injekcemi, a přesto podal výborný výkon“, poznamenal domácí trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Krejčí, Hájek, Vaidiš, John – Bereš, Mrázek, Mžourek, Isteník – Kešner, Majer. Trenér Radim Suchánek.

Autor: Jaroslav Mokrejš