AKTUALIZOVÁNO O VIDEO A FOTO: Rakovnický Kešner v hlavní roli divizního duelu

Fotbalisté SK Rakovník neměli v neděli lehkou úlohu. Pokud si totiž nechtěli zkomplikovat své postavení v divizní skupině B, museli porazit předposlední tým soutěže Sokol Brozany. Nakonec se jim to podařilo. Nemalý podíl na zisku velmi cenných tří bodů má Kešner, který minulý zápas pro zranění nedohrál a o jehož startu se rozhodlo až v poslední chvíli.

2.11.2008

Foto z utkání SK Rakovník - BrozanyFoto: Deník/Miroslav Elsnic

SK Rakovník – Sokol Brozany 2:0 (0:0)

Hosté od začátku střetnutí nepůsobili dojmem, že jim v tabulce patří 15. příčka. Nezalezli do obranných zákopů, jak to většinou u hostů bývá, ale naopak rychlými útočnými akcemi dělali domácím zadákům nemalé problémy. V 6. minutě chyběly jen centimetry k tomu, aby střela Hukaufa skončila v Šímově síti. Zanedlouho poté se strážce rakovnické svatyně blýskl zákrokem, kterým zneškodnil nebezpečnou střelu Ahmeda z hranice pokutového území. Domácí pořádně ožili až po půlhodině hry a měli několik slibných příležitostí k otevření brankového účtu. Nejdříve po centru Isteníka brozanský brankář na malém vápně doslova sebral míč z hlavy Majera a vzápětí si poradil i s projektilem Hájka, který mířil do šibenice. Ve 36. minutě po rohovém kopu Isteníka vyrazil merunu na ruku před ním stojícího spoluhráče Uky, ale sudí byl jiného názoru a penaltu neodpískal. Krátce nato gólmana hostů nepřekvapila ani pumelice Kešnera z 25 metrů. Závěrečný tlak domácích mohl přinést ovoce v poslední minutě prvního poločasu, kdy Mžourek vyslal na zteč Majera, jenž se od půlící čáry dostal až do šestnáctky Brozan, ale střela se mu nepovedla.

O přestávce jakoby obě mužstva nabrala nové síly a po změně stran přidala na obrátkách. Hrálo se ve svižném tempu nahoru dolů. V 55. minutě se146 platících diváků konečně dočkalo i gólu, o což se postaral Kešner, který hlavou nasměroval Berešův centr do brozanské sítě – 1:0. O sedm minut později pěkná hlavička Majera našla připravený koš brankáře hostů. Zanedlouho poté Hájkův trestný kop jen o pověstný vlásek minul bránu soupeře. V 76. minutě přišel další velký okamžik Kešnera. Před velkým vápnem hostů zachytil jejich rozehrávku, neohroženě se vřítil do jejich velkého vápna, kde byl Tupým sražen a hlavní arbitr duelu Richtár nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu Hájek bezpečně proměnil – 2:0. Sympatické na brozanských hráčích bylo, že i za tohoto pro ně nepříznivého stavu zápas nezabalili, ale snažili se o korekci skóre. Rakovnická defenzíva však byla k nepřekonání. Naopak z brejků mohli domácí přidat další branku, ale bombu Majera brankář hostů vyrazil a v nastaveném čase zlikvidoval i sólo Johna.

„Jsem strašně rád, že jsme zvítězili. Před zápasem problémy, které nás provázejí celý podzim, kulminovaly. Ke zraněným hráčům totiž přibyl i potrestaný Razím, jenž za vyloučení v Českém Brodě dostal stop na tři utkání. A tak na lavičce náhradníků seděli s nedoléčenými Bláhou, Zelenkou a Břečkou dorostenci. O to víc si tedy hráči, kteří tři body vybojovali, zaslouží pochvalu. Zejména pak Láďa Kešner, který byl před utkáním opíchaný injekcemi, a přesto podal výborný výkon“, poznamenal domácí trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Krejčí, Hájek, Vaidiš, John – Bereš, Mrázek, Mžourek, Isteník – Kešner, Majer. Trenér Radim Suchánek.

Autor: Jaroslav Mokrejš

Autor: Redakce

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Tatran Rakovník prohrál v 2. kole divize s Ostrou 1:2.
27

Tatran prohrál doma i podruhé. Ostrá dohrávala v devíti

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Vaníček: Boje do posledního kola se mi zamlouvají ve všech směrech

Kněževes /ROZHOVOR/ – Drama s nešťastným koncem pro Kněževeské fotbalisty. Ti měli vítězství v okresním přeboru na dosah, když v závěrečném duelu v Lužné v přímém souboji o konečné vítězství vedli ještě deset minut před koncem 2:1.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.