Rakovník – Opět se potvrdilo staré známé, že o výsledku derby utkání často nerozhoduje postavení soupeřů v tabulce, ale okamžitá forma, bojovnost a také trochu štěstí.  Hosté body potřebovali o dost víc než domácí, a tak možná sehrál roli jakýsi podvědomí reflex muset zvítězit.

13.5.2013 3

Mutějovice udělaly krok k záchraně, když porazily Tatran BFoto: Foto:Deník/Bianka Joglová

Tatran  Rakovník B – FK Mutějovice  1:4 (1:2)

Hned první šance utkání v 5. minutě přinesla změnu skóre. Staňka sice vychytal domácí gólman Herink, na dobíhajícího Majbu však již nestačil – 0:1. Ihned na to to mohlo být zase nerozhodně, ale Šika v tutové šanci vyhořel. Domácí odpověděli záhy rychlým brejkem, jež založil parádní kolmicí J. Konopásek a Čermák prostřelil Melče přesně k tyči –  1:1.

Vzápětí měli domácí další tutovku, ale Amauwahova přízemní střela se mezi tři tyče nevešla. Hostující chmelaři bojující o důležité body ještě do poločasu dokázali strhnout vedení na svoji stranu. Ve 34. minutě po přihrávce Majby prostřelil Sajner domácího gólmana – 1:2.

Ani ve druhém poločase tempo hry nepolevilo. Domácí vystřídali hned tři hráče a možná i proto byli hosté v proměňování šancí úspěšnější. V 63. minutě unikl po křídle Sajner, přihrál do malého čtverce a dobíhající Frühauf se prosadil střelou přes padajícího gólmana – 1:3. V 67. minutě pro rohovém kopu L. Roubíka tečoval Frühauf střelu Majby na konečných 1:4.

Tatran B: Herink – M. Kučera, D. Šika, Masarovič, Medřický (35. M. Konopásek) – Melichar, J. Konopásek (46. Sixta), M. Beneš, Špička – Bethel (37. Mutinský), Čermák. Trenér Libor Šíma.

Mutějovice: Melč –  Koláček – Kapoun L., Křikava, Kapoun M.  –   Lupák (79. Košulič), Majba (79. Černý), Roubík L., Staněk (81. T. Roubík)   –   Frühauf, Sajner. Trenér Milan Staněk.

EVA DUŠKOVÁ

Autor: Redakce

13.5.2013 VSTUP DO DISKUSE 3

Z Country festivalu v Králově Dvoře.
13

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Na světovém poháru Gran Prix Beroun diváci sledovali špičkové výkony.
26

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

OBRAZEM: Pozemkářky jsou ve finále! Ve velké bitvě udolaly Pragu

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky zvládly semifinálovou bitvu s Pragou a o český trůn si to dnes rozdají se Slávií Praha.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři postoupili do finále!

Rakovník - Po úspěšném vystoupení žen nastoupili ke svému semifinálovému duelu extraligy pozemního hokeje také muži, které čekal soupeř ze západu Čech Plzeň-Litice.

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Lužná /ROZHOVOR/ – Kdo by to byl po podzimní části okresního přeboru čekal, že pro celkový triumf si nakonec dojdou fotbalisté luženské Sparty. Vítězství bylo o to sladší, že se zrodilo až v posledním kole v přímém souboji s Kněževsí, navíc před zraky 400 diváků. Nemalé zásluhy na celkovém úspěchu má trenér Tomáš Pavlíček, pod jehož vedením válcovali borci v červenočerných dresech především v jarní části jednoho soupeře za druhým.