FOTOGALERIE: AKTUALIZOVÁNO: SK Rakovník na první jarní body stále čeká

Rakovník - Po prohře s favoritem divizní skupiny B Viktorií Jirny na jejím hřišti přivítali fotbalisté SK Rakovník v neděli na svém stadionu další tým z popředí tabulky Děčín, kterému měli oplácet podzimní porážku 1:2. Nepodařilo se.

22.3.2009

SK Rakovník - ŘEZUZ DěčínFoto: Autor: Deník/ Kamila Hejdová

Z výhry se opět radovali Severočeši. Rakovničtí tak nadále čekají na zisk prvních jarních bodů.

SK Rakovník – Řezuz Děčín
1:2 (1:2)

Hosté od úvodního hvizdu rozhodčího Kožára domácím, kteří nastoupili bez potrestaného Vaidiše a zraněného Mrázka, dali najevo, že nepřijeli s defenzivní taktikou. Naopak to byli oni, kteří byli v prvních minutách zápasu útočnější a zaměstnávali domácího gólmana. Nejvíce ho vystrašil v 9. minutě Dvořák, jehož střelu z rohu velkého vápna musel Kukla krotit na dva pokusy. O čtyři minuty později se pro změnu blýskl sólem téměř přes celé hřiště rakovnický Razím a krátce nato i Kedroň, který bombou z 25 metrů zatřásl břevnem děčínské svatyně. Ve 23. minutě naopak mohli otevřít brankový účet Severočeši, když nekrytý Thomas z malého vápna hlavou nasměroval ideální centr spoluhráče těsně vedle vzdálenější tyče. Skóre se měnilo ve 28. minutě, kdy pronikajícího Kedroně v trestném území faulem poslal na zem Stejskal a sudí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu, který bezpečně proměnil Isteník – 1:0. Rakovnická radost z vedoucího gólu však netrvala dlouho. V 37. minutě stačil Kukla v houštině hráčů jen slabě vyrazit dalekonosný trestný kop a v následném závaru před jeho brankou se nejlépe orientoval děčínský Thomas, který ze sedmi kroků poslal míč do sítě – 1:1. Krátce nato mohli hosté jít do vedení, ale na poslední chvíli jim bleskový útok pokazil aktivní Klasna. Ve 43. minutě bylo 152 platících diváků svědky rychlé fotbalové akce, navíc zakončené trefou do černého. Ke zklamání rakovnických příznivců ale byla v podání hostů a centr Thomase od rohového praporku Dvořák tvrdým volejem poslal pod břevno Kuklovy klece – 1:2.
Druhý poločas byl ve znamení snahy domácích mužstva o smazání jednobrankového manka. Velkou příležitost k tomu měl v 57. minutě s velkou chutí hrající Isteník, který se dostal k meruně po nedorozumění děčínského brankáře se svým obráncem, ale z úhlu se mezi tři tyče netrefil. Vzápětí měli štěstí domácí, když Dvořák z 23 metrů pálil do břevna. Hosté si mohli pojistit vítězství i v 64. minutě, kdy Čonka přesným pasem nabídl gólovou šanci Stožickému, ale ten tutovku zahodil. V závěru zápasu Rakovničtí uzavřeli Severočechy na jejich polovině hřiště a v 82. minutě mohli vyrovnat, kdyby ovšem reflexivní zákrok gólmana „řezníků“ nezabránil projektilu, který z malého vápna vypálil Kešner, cestě do čeřenu. Dvě minuty před koncem duelu naopak musel předvést své umění Kukla, jenž likvidoval brankovou příležitost Thomase.
„Jsem zklamaný z výsledku, ale ne z naší hry. Děčín, který disponoval urostlejšími hráči než my, což bylo jejich výhodou v osobních soubojích, potvrdil, že má kvalitní mužstvo a ne náhodou je na čtvrtém místě. Škoda, že měl zdravotní problémy předstoper Fojtík, což bylo na jeho výkonu znát a musel být o přestávce střídán. Na jeho místo se posunul Klasna a zahrál pro něj nezvyklém místě velice dobře. Pochvalu si zaslouží i další naše zimní posila Kedroň, ale třeba i Krejčí. Přestože jsme prohráli, tak druhý poločas by mohl být předzvěstí, že naše výkony v dalších utkáních by mohly být ještě lepší. Škoda jen, že se nám nepodařilo vyrovnat“, ohlédl se za utkáním rakovnický trenér Radim Suchánek.
SK Rakovník: Kukla – Krejčí, Razím, Fojtík (46. John), Klasna – Isteník, Mžourek, Kešner, Kedroň – Kučera (72. Břečka), Majer.

Trenér: Radim Suchánek.

Autor: Miroslav Elsnic

22.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Turnaj v malé kopané v Kounově ovládli fotbalisté Hředel.
39

Turnaj v Kounově ovládly Hředle

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Pozemkáři si v Edenu otevřeli stříbrný důl

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Závěrečné extraligové play off pozemních hokejistů přineslo o víkendu hned dvě stříbrné radosti pro rakovnický HC 1972. Ženy i muži přes vydařená sobotní semifinále sice v neděli podlehli v boji o české tituly domácím v sešívaných dresech, ale potvrdili, že rakovnický pozemní hokej má v České republice zvuk.

Nový videoklip láká do Rakovníka turisty

Rakovník - Město se na novou turistickou sezonu připravilo novým oficiálním videoklipem, který má zvýšit atraktivitu města. Prezentační video, na kterém se autorsky podílel i zastupitel Milan Zimmermann, zpracovala firma Petr Vinše za 48 tisíc korun.

Chodníky na hřbitově budou brzy kompletní

Rakovník - Městský hřbitov v současnosti prochází velkými změnami. Do jeho úprav bylo jen letos investováno milion korun. Nově vedení města rozhodlo o kompletní opravě chodníků, která se doposud týkala jen části z nich.