Přísné vyloučení přibrzdilo nápor

Mšec začala s Doksy smolně. Po úvodních nevyužitých šancích Zázvorky, Zemana a Wittmayera se na druhé straně prosadil Putík. V závěru první půle bylo pro domácí ještě hůř, na 0:2 totiž zvýšil Větrovec.

V druhém dějství si Mšec vypracovala drtivou převahu, stačilo to však pouze na srovnání skóre, o které se postaral v obou případech Wittmayer. Stejný hráč však o chvíli později po červené opustil hřiště a Mšečtí již otočit nedokázali. Následný penaltový rozstřel nezvládli. „První poločas jsme trošku prospali. V druhé půli jsme hráli dobře a zaslouženě vyrovnali. Náš nápor useklo hodně necitlivé rozhodnutí rozhodčího, který vyloučil Wittmayera. Myslím, že s ním bychom obrat zvládli,“ je přesvědčen trenér Mšeci Miroslav Mrázek.

Nejlepší střelkyně české extraligy Klára Hanzlová (uprostřed v červeném) nevyšla naprázdno ani mezi evropskou elitou a  vstřelila první gól naší reprezentace Španělkám.
Ptali jste se pozemní hokejistky Kláry Hanzlové

V souboji rezerv dominovala ta Slánská

Již od úvodních minut bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry, což hosté stvrdili již ve 20. minutě třígólovým vedením. Začátek druhého poločasu se opět domácím nepovedl, když po nedůrazu ve středu hřiště Slánští přidali další dvě branky. V závěru dokázal dvakrát snížit Krupička.

Trenér SK Petr Kýzl byl s výkonem svého týmu velmi nespokojen. „Všechny góly jsme soupeři věnovali naší nedůsledností. Je těžké vůbec něco hodnotit. Byla to velká bída.“

Lužná i béčko Tatranu zůstávají bez bodu

Velice bídně zahájili sezonu fotbalisté rezervy Tatranu i nováček z Lužné. Svěřenci Zdeňka Weise prohráli v Jedomělicích 1:4.„Po nepovedeném vstupu, kdy jsme inkasovali, jsme soupeře zatlačili a vypracovali si tři tutovky, ale vyrovnali jsme až v závěru poločasu. Duel rozhodly dvě rychlé branky v druhé půli, po kterých jsme se už nevzpamatovali. Vstřelili jsme si v podstatě dva vlastní góly. Hráli jsme se třemi dorostenci, máme momentálně velké problémy s kádrem, který je v rozkladu,“ byl velmi rozmrzelý lodivod Tatranu Zdeněk Weis.

Lužná dopadla ještě hůř, opět utrpěla pětibrankový příděl, který se pro ni v této sezoně stává již klasikou. „Opět jsme vyrobili hloupé chyby, po kterých inkasovali laciné góly a bohužel jsme se nechali rozhodit natolik, že už jsme se nedostali do hry,“ smutnil luženský lodivod Tomáš Pavlíček, jenž se pozastavil u první branky. „Hosté otevřeli skóre z penalty, která byla taková zvláštní. Na druhou stranu by to nemělo mít na výkon takový vliv.“

SK Rakovník B – Slaný B 2:5 (0:3), 80. a 82. Krupička – 7. Nykl, 15. Syrůček, 21. Volgner, 52. a 57. Žahour. SK Rakovník B: Pešek – Mates, Haifler, Kýzl, Jirásek – Trégr, D. Dratva, Čech, Fojtík (44. Galia), L. Dratva, (60. Mareš) – Krupička.

Mšec – Doksy 2:2, (0:2), p.k: 2:3, 54. 70. Wittmayer – 14. Putík, 43. Větrovec). Mšec: Procházka – Heller (46. Pelc), Kučera, Pěčička, Červený – Zeman, Mrázek, Zázvorka, Lupák – Podlena – Wittmayer.

Jedomělice – Tatran B 4:1 (1:1), 20. a 67. Nedvěd, 64. a 84. Jalaghonia – 44. Čermák. Tatran B: Tůma – Přibyl (47. Skoupý), Vrábík, Andrt, Jiřík – Weis, Hájek – Skoupý, Čermák, Kučera – Tauš (84. Vait).

Lužná – Unhošť 0:5 (0:4), 9. a 42. Neuberger, 33. Vávra, 10. Korpa, 62. Moc. Lužná: Rác – Dolhý, Rek, Kopernický (48. Drenko), J. Špička – Staněk (80. Bičík), Mašek (46. Ambrůžek), A. Špička, Kolínský – R. Grill. Šnajdr.

Pavlíkovské Lvice porazily v druhém kole divize žen Horní Břízu 5:1.