FK Litol – FC Jesenice
4:1 (2:1)

Jeseničtí, kterým klidu nepřidávají ani dlouhodobé personální starosti týmu, začali hodně nešťastně, když hned v úvodní minutě po rohu odkopnutý míč trefil hlavu Beránka, ten padl na zem a zatímco jeho spoluhráči přestali hrát, Fér prostřelil Procházku – 1:0. To nastartovalo Jesenici k výkonu. Přesto, že dlouhých pětašedesát minut udávala tempo, trvalo to třicet minut, než bylo srovnáno.
V 15. minutě promarnil šanci Worofka, když ve snaze přehodit gólmana Litole orazítkoval břevno, za pět minut pak Zuyev razantní střelou trefil boční síť a také Otcovský ve své nadějné koncovce poslal míč podél brankáře půl metru vedle tyče. Až ve 32. minutě procházel brejkem dopředu Worofka, byl ale zastaven proti pravidlům a nařízený pokutový kop dokázal zužitkovat Hlavsa – 1:1.
Jenže na cestu do šatny přidali druhý zásah domácí, když po špatném odkopu míče při rohovém kopu u jesenické branky vyspurtoval z poloviny hřiště Sosnovský a zakončil přesně – 2:1.
Ještě v první čtvrthodince druhé poloviny Jeseničtí na trávníku trápili domácí obranu, ale také jim docházely síly. Za hlavu se chytala hostující lavička hlavně po sólovce Worofky, který ve snaze obkroužit míčem vybíhajícího brankáře neodhadl razanci a nasměroval jej moc do strany.
Trenér Weis tedy poslal na plac hráče z lavičky, ale ukázalo se, že to nebyl ideální tah.
Litolští tak dostali šanci a využili ji. Po dvou nebo třech šancích, které zastavila obrana Jesenice v úzké spolupráci s nepřesnou koncovkou, v polovině druhé půle kapituloval hostující gólman potřetí znovu před ranou Sosnovského a sedm minut před závěrečným hvizdem sudího Chaloupky rozvlnil síť jesenické svatyně ještě Pavliš, který obral o míč Otcovského ve středovém kruhu a jeho brejk nedokázal nikdo zastavit – 4:1.
„Na utkání je určitě pozitivní, že jsme 65 minut byli lepšími, ale rozhodující je konečný výsledek, a ten je takový, jaký je. Klukům z lavičky chybí trénink, svoji roli na hřišti nezvládli a konec utkání se nám prostě nepovedl. Rádi bychom ale získali ještě alespoň dva hráče na doplnění základu, abych nemusel posílat na hřiště nedoléčené a netrénované hráče jako dnes. Ještě nic nevzdáváme a bojujeme dál,“ konstatoval po návratu trenér Zdeněk Weis.

Jesenice: Procházka – Mar. Worofka, Hlavsa, M. Beránek, Bešík (75. T. Růžička) – Bok (65. Kotek), Otcovský, T. Beránek (70. Ujčík), J. Růžička – Zuyev, Mir. Worofka. Trenér: Zdeněk Weis ml.