Jesenice si v přípravě poradila s Lužnou

Rakovník – Na umělé trávě na Šamotce se v přípravném utkání střetly dva týmy ze středu tabulky okresního přeboru Rakovnicka – Jesenice a Lužná.

1.3.2017
Fotogalerie
30 fotografií

Jesenice porazila Lužnou, příprava 2017Foto: Josef Rod

FC Jesenice – Sparta Lužná 4:2 (1:1)

Začátek zápasu byl především o nepřesnostech v přihrávkách, nebo v chybném zakončení. Ve 33. minutě Lužná využila výhody po faulu a pokračovala ve hře. Pokorný vyslal Šnajdra, který z otočky střelou zpoza vápna otevřel skóre – 0:1. Těsně před poločasem Jesenice tlakem ve vápně donutila Lužnou k odkrytí branky a pro Jeníčka nebylo těžké míč přesně uklidit mezi tři tyče – 1:1.

V 60. minutě zahrávala Jesenice trestný kop. Přesný centr našel nikým neatakujícího V. Fialu, který poslal Jesenici do vedení – 2:1. Tři minuty na to byl nařízen další trestný kop pro Jesenici. Ke kopu se postavil Jeníček a tentokrát balón prošel kolem nejisté zdi k přední tyči až přímo do sítě Lužné – 3:1. V 71. minutě vystihl u středového kruhu Vít Fiala nepovedenou zpětnou přihrávku a sám únik proměnil – 4:1. V závěru našel A. Špička nabíhajícího Šnajdra, jenž upravil na konečných – 4:2.

„Neměli jsme ani jednoho gólmana, a tak musel chytal Kalaj, který si vedl výborně. Lužná byla kvalitním soupeřem a za výhru 4:2 jsem rád," byl spokojen trenér Jesenice Bedřich Bočánek.

„Naše hra nebyla špatná, dokázali jsme udržet míč a měli slušných přechod do útoku, avšak mrzí mě individuální chyby a množství neproměněných šancí. To by nás v zápase o body mohlo mrzet," zhodnotil duel kouč Lužné Tomáš Pavlíček.

FC Jesenice: Kalaj – P. John, Kohout, Altman, Balí – Pfejfer, Mutinský, Tesař, Kapoun – Jeníček, V. Fiala. Hokejové střídání: Z. Fiala, Beneš.

Sparta Lužná: Duda – J. Špička (41. Dolhý), P. Staněk (46. Ambrůžek), Kopernický, J. Staněk (46. Nágl) – A. Špička, Fronk (46. Krumhanzl), Mašek, Bičík – Pokorný, Šnajdr.

Autor: Redakce

1.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Obyvatelé Jesenice se pustili do úklidu už tuto sobotu v rámci akce Ukliďme Česko, ukliďme svět.
9

Jeseničtí se sešli při jarním úklidu už v sobotu

Středočeská přehlídka mladého a studentského divadla Setkání ve Strašecí. Odpolední čaj v podání souboru Bezevšeho ZUŠ TURNOV
9

V Novém Strašecí vystupovali mladí herci z celé republiky

Hlasujte o Sympaťáka 12. týdne

Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 20. do 26. března 2017.

Vyšplhat na laně bez přírazu nebo udělat dvacet shybů nebyl pro kluky problém

Lužná - Celkem 110 dětí ze základních škol Lubná, Řevničov, Nové Strašecí a domácí Lužné si změřilo síly při osmnáctém ročníku silového čtyřboje v Základní škole Lužná.

Startuje okresní přebor. Zúročí Ohnivci náskok?

Rakovnicko – Již tento víkend startuje jarní část okresního přeboru Rakovnicka. Jaké jsou ambice týmů z horní poloviny tabulky, jaké se udály změny v kádrech a další zajímavosti se dozvíte v následujících řádcích.

Startujeme! Krajský fotbal v neděli poprvé v přímém televizním přenosu

Střední Čechy – Fotbal v okresním balení na obrazovkách České televize? A ještě ke všemu v přímém přenosu se šesti kamerami? Žádná utopie! Už v neděli startuje nový společný projekt České televize a Fotbalové asociace České republiky, který takové přenosy bude čas od času divákům nabízet.