FK Teplice B – SK Rakovník 5:0 (4:0)

Od úvodního hvizdu rozhodčího převzali iniciativu domácí a brzy dali vyniknout rakovnickému brankáři Kuklovi. Ten si ve 4. minutě poradil nejen s jejich střelou z úhlu, ale o několik vteřin později i s dalším dobře mířeným projektilem. V 10. minutě využili Severočeši chyby Mžourka ve středu hřiště k rychlému protiútoku po levé straně, Šollarův centr našel ve velkém vápně zcela volného Veverku, který se nemýlil – 1:0.

I další branka domácích o jedenáct minut později padla po zbytečné ztrátě míče Isteníka. Následovala přihrávka Veverky na Smrže, který uklidil merunu do šibenice – 2:0. Hosté odpověděli ve 24. minutě střelou Mžourka, kterou Valeš v bráně Teplic jen s námahou vyrazil. Tato nebezpečná akce byla bohužel ze strany Rakovníka jen světlou výjimkou, neboť horko bylo převážně před jeho brankou. Ve 27. minutě se opět blýskl Kukla, jenž vyrazil trestný kop z 20 metrů na roh. Krátce nato je však na hlavičku Šollara krátký – 3:0.

Pět minut před koncem prvního poločasu ale už byli hosté zralí na „ručník“, protože po laxní přihrávce Stuchla podnikli Tepličtí další kontr a jejich nejlepší hráč Veverka křížnou střelou k tyči zvýšil jejich vedení na 4:0. Tečku za prvním dějstvím udělal ve 43. minutě Stuchl, který si naběhl na centr Isteníka, ale Valeš jeho hlavičku pod břevno kryl.

Také do druhého poločasu nevstoupili Rakovničtí zdařile. Už po dvou minutách se po centru Severočechů objevila další díra v jejich obraně a Šollar hlavou zvýšil skóre na 5:0. V 53. minutě se trenér Kučera rozhodl pro trojí střídání hráčů v sestavě mužstva. Obraz hry se však podstatně nezměnil. Teplice s vysokým náskokem si nadále udržovaly herní pohodu i převahu, ale nejlepší hráč Rakovníka Kukla už další změnu brankového účtu nepřipustil. Hosté ohrozili na druhé straně Valeše tečovanou střelou Sklenky a trestným kopem Isteníka, s nimiž si však domácí gólman poradil.

SK Rakovník: Kukla – Klasna (53. Sklenka), Vaidiš, Bláha – Roubík (53. Podroužek), Krejčí, Fojtík, Isteník – Mžourek, Stuchl (53. Kučera), Lupák. Trenér: Jiří Kučera.

Očima trenéra Kučery

Utkání si musí každý náš hráč zhodnotit sám v sobě. Jak, čím a k čemu přispěl. Dnes bylo na střídání zralých deset hráčů ze základu a bohužel ani střídající hráči, až na Sklenku, toho moc nepředvedli. Absolutorium i přes pět obdržených branek zaslouží Jarda Kukla, kterému můžeme děkovat za to, že jich bylo jen pět. Jako trenér se musím za výkon našeho mužstva stydět a zároveň se omluvit příznivcům, kteří s námi jeli, za to, jakým výkonem jsme je odměnili.

Autor: Jaroslav Mokrejš