Mladší dorost si zlepšil náladu

Rakovník - Po nečekaném klopýtnutí v minulém kole krajského přeboru ve Slaném si mladší dorostenci SK Rakovník zlepšili náladu v sobotu, kdy na svém hřišti rozstříleli předposlední tým soutěže Tatran Sedlčany

14.5.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

SK Rakovník – Tatran Sedlčany 6:1 (2:1)

Vedení mohl domácím zajistit již ve 2. minutě Sklenka, ale brankář soupeře byl proti. O několik vteřin později však už kapituloval, když po rohovém kopu poslal P. Červený míč do sítě – 1:0. V 10. minutě měl Sklenka další šanci zapsat se do listiny střelců, pálil však jen do gólmana. O dvě minuty později se naopak radovali hosté, kteří srovnali skóre na 1:1.

Z vyrovnávací branky se však domácí brzy vzpamatovali a pokračovali ve svém tlaku na sedlčanskou svatyni. Její strážce musel likvidovat přesně mířený trestný kop Sklenky, poradil si i s pumelicí P. Červeného. Ve 36. minutě ale už na hlavičku J. Kučery nedosáhl a bylo to 2:1.

Rakovnický nápor pokračoval i po změně stran. Ovoce přinesl v 52. minutě, kdy Červený unikl po pravém křídle, centrem našel na malém vápně hostů O. Kučeru, který mířil do černého – 3:1. Po hodině hry se brankový účet měnil znovu, o což se postaral P. Červený – 4:1. Střelecký koncert domácích byl v 63. minutě ozdoben sólem Louly, který po kličce brankáři poslal merunu do prázdné brány – 5:1. Rakovnickou kanonádu pak krátce nato uzavřel O. Kučera, jenž dal výsledku definitivní podobu.

„Kluky uklidnil rychlý vedoucí gól, po němž jsme měli i jiné šance přidat další, ale neproměnili jsme je. Naopak hosté po rohovém kopu vyrovnali. Do konce prvního poločasu jsme však stačili vedení opět strhnout na svoji stranu. Druhé dějství už bylo zcela v naší režii. Zlepšili jsme finální přihrávku i koncovku, což se nakonec promítlo i ve výsledku, který byl nakonec k hostům ještě milosrdný. Doufám, že naši hráči budou mít přesnou mušku i ve čtvrtek 20. května, kdy na svém hřišti přivítáme FK Neratovice, s nímž svádíme boj o vedení v soutěži,“ řekl rakovnický trenér Jiří Kučera.

14.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Tatran Rakovník prohrál v 2. kole divize s Ostrou 1:2.
27

Tatran prohrál doma i podruhé. Ostrá dohrávala v devíti

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Vaníček: Boje do posledního kola se mi zamlouvají ve všech směrech

Kněževes /ROZHOVOR/ – Drama s nešťastným koncem pro Kněževeské fotbalisty. Ti měli vítězství v okresním přeboru na dosah, když v závěrečném duelu v Lužné v přímém souboji o konečné vítězství vedli ještě deset minut před koncem 2:1.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.