Nové Stašecí – Libiš 1:1 (0:0)

Domácí nezopakovali výkon z minulého týdne. To v Kutné Hoře bojovali jako lvi a v sobotu byl výkon mdlý a špatný. Ve 12. minutě to šlo oklepat, musel by ale Kudela dát vyloženou šanci. Na penaltě stál sám před gólmanem, ale míč si ani nezpracoval a chtěl brankáře přehodit. Přehodil i branku.

Zbytek hry byl rozháraný a prakticky bez větších pokusů, se kterými by se dalo bodově počítat. Po změně stran si domácí vytvořili větší tlak, ale nedokázali ho využít ve finální fázi.

Fanoušci si přišli na své až v gólovém momentu. J. Mrázek rozehrál přímý volný kop a Duchoň na zadní tyči neváhal a opřel se do meruny z voleje – 1:0. Vypadalo to nadějněji, ale branka nakopla i Libiš. O pět minut později přestali hráči Strašecí hrát v domnění, že je míč v autu, a nepokrytý hráč na zadní tyči srovnal hlavou – 1:1.

Chvíli nato stál při domácích Kut a před Libiší skála. Kut nádherně vyrazil pokus hostů na břevno. Na druhé straně měl šanci dvakrát Krupička. Nejprve mu střelu z malého vápna vyrazil obránce a v 85. minutě zakončoval ještě v pádu přesně k tyči, na místě byl ale pro změnu brankář hostí.

Posledních deset minut bylo ve znamení drtivého tlaku Strašecí, ale gól už nepadnul.

„Musím říct, že jsme nezopakovali výkon z minulého týdne. Hosté si přijeli pro bod, bylo to vidět v jejich stylu hry a taktika tomu odpovídala. Do libišského obranného valu jsme se dostávali hodně těžko a remíza je asi zasloužená. Jeden bod do tabulky je sice lepší než nic, ale s výkonem, který byl špatný, spokojený nejsem,“ líčil domácí utkání Nového Strašecí trenér Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Kollár, Duchoň, Jelínek, Ducár – Zázvorka (80. Krumhanzl), J. Mrázek, Krupička, Vašák (50. Beneš) – D. Mrázek (46. Kaválek), Kudela.

Nové Strašecí se ukáže znovu už ve středu 11. května v dohrávce. Derby s Tatranem Rakovník muselo být kvůli nepříznivému počasí odloženo a ve středu přichází náhradní termín. Strašecí bude hrát doma a podzimní utkání na Tatraně vyhráli „zelenobílí“ 2:0. Na stadionu bylo tenkrát 450 diváků.

Přijde jich v týdnu víc? Strašecí je v současné době v tabulce výš než Tatran a v jarních odvetách se mu vede lépe. Rakovničtí ale poslední dvě mistrovská utkání vyhráli. Každé derby je jiné. Utkání začíná od 18:00. O jeho průběhu vás budeme informovat v pátečním vydání Rakovnického deníku.