Našli ztracenou mušku a vyhráli

Rakovník - Po překvapivé domácí porážce s Novem Kladno, kterému nedali ani gól, přivítali mladší dorostenci SK Rakovník ve 26. kole krajského přeboru podstatně kvalitnější tým z Příbrami.Tentokrát už přesnou mušku nenechali v kabině a do černého se trefili čtyřikrát, zatímco jejich soupeř jen dvakrát. Rakovničtí si vítězstvím upevnili druhou pozici v tabulce.

10.6.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

SK Rakovník – Spartak Příbram 4:2 (3:0)

Domácí chtěli rychle zapomenout na nečekanou porážku s mužstvem z chvostu tabulky v minulém kole a zatlačili hosty do hluboké defenzívy. Jejich tlak byl korunován už v sedmé minutě, kdy po pěkné kombinační akci a přesné finálové přihrávce Louly poslal míč do sítě O. Kučera – 1:0.

O tři minuty později Hrbek ukázal, že je nejen velmi dobrým brankářem a nabídl tutovku Sixtovi, který ji nezahodil a zvýšil – 2:0. Krátce nato se přesnou přihrávkou Hrbek blýskl znovu, ale Sklenkovi se nepodařilo poslat merunu za záda gólmana Spartaku. Ve 22. minutě domácí zvýšili své vedení na 3:0, o což se pěknou střelou postaral Loula.

Poté nápor rakovnického týmu polevil a hosté hru vyrovnali, ale vážnější příležitost ke snížení náskoku domácích si nevypracovali. Stalo se tak až v 65. minutě, kdy jejich útočníka fauloval brankář Folkman a z nařízeného pokutového kopu upravili skóre na 3:1. Neuběhly ani tři minuty a radovali se znovu, když po brejkové akci snížili na 3:2.

Dramatický závěr však nepřipustil Hrbek, který v 70. minutě Procházkův centr od rohového praporku hlavou nasměroval do brány – 4:2. Tím vzal hostům vítr z plachet a závěr zápasu už byl opět v režii rakovnického týmu, který mohl přidat i další góly, ale své další šance neproměnil.

„V prvním poločase kluci podali velmi dobrý výkon, který korunovali třemi góly, ale ještě dalších nejméně pět vyložených šancí zahodili. Naopak zaspali v úvodu druhého dějství, což hosté potrestali. Poté se naši hráči probrali z útlumu a zaslouženou výhru si vzít nenechali“, poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Folkman – Makarský, Rohla, Tvrz – Sodomek, Sklenka, O. Kučera, Procházka – Sixta, Hrbek, Loula. Střídali Volráb, Mates a Králička.

Tatran prohrál doma i podruhé. Ostrá dohrávala v devíti

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Bídný začátek divize zažívá rakovnický Tatran, který doma prohrál i napodruhé. Tentokrát nestačil na Ostrou, které podlehl 1:2, přestože závěr dohrávali hosté pouze v devíti.

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Rakovnicko - V sobotu krátce před osmnáctou hodinou se stala v obci Panoší Újezd na Rakovnicku tragická nehoda. Zahynul při ní cyklista. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, stav muže byl velmi vážný. „Záchranáři započali s oživovacími pokusy, které i přes maximální snahu nebyly úspěšné a muž svým zraněním na místě podlehl,“ doplnila mluvčí.

Vaníček: Boje do posledního kola se mi zamlouvají ve všech směrech

Kněževes /ROZHOVOR/ – Drama s nešťastným koncem pro Kněževeské fotbalisty. Ti měli vítězství v okresním přeboru na dosah, když v závěrečném duelu v Lužné v přímém souboji o konečné vítězství vedli ještě deset minut před koncem 2:1.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.