Novostrašečtí odčinili porážku od Semic

Slaný – Novostrašečtí fotbalisté získali v 17. kole krajského přeboru první tři jarní body, a to velmi šťastné. Domácí Slaný totiž bylo nebezpečnější, ale několikrát ho zradila koncovka. Rozhodující gól vstřelil po více než hodině hry krásnou střelou pod břevno Palko.

19.3.2017

Fotbalisté Nového Strašecí zdolali Vraný 5:3, příprava 2017Foto: Deník / Rod Josef

SK Slaný –TJ Sokol Nové Strašecí 0:1 (0:0)

„Ztracené body z minulého týdne jsme ve Slaném získali zpět. Sice jsme vyhráli, nebyli jsme však lepší, ale šťastnější," uznal novostrašecký lodivod Miroslav Procházka, jenž ve Slaném nemohl počítat kromě distancovaného Ducára, také s Lukášem Mrázkem, který bere antibiotika a Svobodou, jehož trápí natažený sval.

V prvním poločase si jeho svěřenci vypracovali dvě větší příležitosti, ale Isteník mířil z malého vápna těsně nad a střelu Kapka domácí zblokovali. Na druhé straně měl dvě šance Galbavý, ale poprvé minul branku a podruhé ho na poslední chvíli zastavil Hartman.

„V první půli to bylo vyrovnané, na šance to bylo 2:2. Ve druhém poločase měli domácí více stoprocentních příležitostí, nás podržel Doubrava, který chytil dvě, tři tutovky. Všechny standardky, které kopal Galbavý, smrděly gólem, ale většinou to létalo mimo branku a několikrát při nás stálo štěstí," uvedl Miroslav Procházka.

Rozhodující okamžik nastal v 62. minutě. Po zaváhání slánské obrany se dostal míč k Palkovi, který ho poslal krásnou střelou pod břevno.
Závěr byl velmi hektický, domácí gólman Sedlák za velkým vápnem při odkopu napálil Palka, který mířil do odkryté brány, ale na poslední chvíli odkopl balon vracející se obránce. Když pak v poslední minutě Kubaškovu hlavičku vykopl z brankové čáry jeden z obránců hostů, mohli se Novostrašečtí radovat ze zisku velice cenných tří bodů. „Pro nás to jsou zlaté tři body, byli jsme šťastnější, ale takový je fotbal. Před týdnem jsme hráli v deseti lépe, ale prohráli jsme. Klukům bych chtěl za to, jak to v nepříliš příznivém počasí odbojovali, poděkovat," dodal spokojený Miroslav Procházka.

Sokol Nové Strašecí: Doubrava – Soukup, Duchoň, J. Mrázek, Mžourek – Palko, Hartman – Cafourek, Isteník (82. Buršík), Erba (91. Beneš) – Kapek.
Trenér: Miroslav Procházka.

Autor: Josef Rod

19.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Benzínová pumpa. Ilustrační foto.

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně klesly

Děti v dílnách na 1. ZŠ v Rakovníku vyráběly ze dřeva píšťalku.
10

Žáci se ve škole opět učí pracovat s nářadím

Středočeské památky jsou připraveny, někde je dražší vstupné

Střední Čechy - Středočeské památky jsou připraveny na letošní návštěvnickou sezonu, která začíná 1. dubna. Například na Karlštejně ale začala tradičně již na začátku února. Památky mají pro návštěvníky připraveno množství novinek, akcí a výstav. ČTK v anketě zjistila, že řada památek zdražila pro letošek vstupné.

Češka žijící v Londýně: Lidé se spíše diví, že se to nestalo dřív

Příbram/Londýn - Středeční teroristický útok v Londýně otřásl celým světem. Situaci v Londýně popsala Deníku Martina Stromková z Příbramska, která v Anglii žije zhruba deset let.