Týmy bojovaly proti sobě, ale i s nepřízní počasí

Mutějovice /FOTO/ - V dalším kole I. B třídy na sebe narazila dvě okresní mužstva.

11.5.2010

Mutějovice - MěstečkoFoto: Foto: Eva Dušková

Chmel Mutějovice – SK Ohnivec Městečko 1:1 (0:1)

Obě mužstva vlétla do utkání téměř jako bouřka, která se rozpoutala s úvodním hvizdem zápasu. Přes dešťovou clonu nebylo téměř vidět na opačný konec hřiště a nebe křižoval jeden blesk za druhým. Přesto nechal hlavní arbitr pokračovat v utkání. První šanci si vypracoval domácí Staněk, když sólovou akcí ve 3. minutě prošel do vápna a střelou pod břevno protáhl gólmana Kopernického. V 15. minutě zahrál na struny domácích diváků Holý.

Ve snaze odvrátit míč od vlastní branky přehlavičkoval Malinovského a míč se zastavil na břevně vlastní branky. Nejvýraznější šancí hostí byla střela Zelenky ve 21. minutě, která těsně před Malinovským nebezpečně „zaplavala“ a domácí gólman měl plné ruce práce s její likvidací.

Postupem času se hra zklidnila. Když už se zdálo, že mužstva odejdou do kabin za bezbrankového stavu, předložil domácí Koláček míč do ulice hostujícímu Zelenkovi, který „angličanem“ otevřel skóre utkání – 0:1.

Druhý poločas začal velkým náporem domácích chmelařů. V 55. minutě zahrával Knap trestný kop, míč se odrazil od břevna a dobíhající Sajner ve vyložené šanci hlavičkou minul branku.

O deset minut později zahrával Beneš další trestný kop z půlící čáry a jeho centr téměř překvapil hostujícího gólmana. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 75. minutě, pronikající Sajner byl sražen ve vápně a z nařízené penalty se Knap nemýlil. Závěr utkání byl jako na vážkách.

Nejprve prošli hosté až do vápna, ale Malinovského branku netrefili. Na druhé straně se do stejné situace dostal Koláček, nastřelil však gólmana. A tak se na nerozhodném výsledku 1:1 již nic nezměnilo.

Branky: 75. Knap (pen.) - 40. Zelenka.

Chmel Mutějovice: Malinovský – Holý, Šťastný, Linhart, Beneš – Rosa, Koláček, Knap, Abrhám – Sajner, Staněk.

Městečko: Kopernický – Langmajer – Bestajovský P., Kučera, Procházka – Wohl, Šnídl J., Hégr, Hadrava – Zelenka, Fratina.

11.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Olivia Prokopova vyhrála na US Open nejen kategorii PRO. Triumf slavila také mezi ženami a dvojicemi.
8

Prokopová slaví pátý major titul v kariéře!

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nezmar Kotlík si Cyklování hlavně užívá

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Jiří Kotlík, učitel na 2. ZŠ Rakovník, je pamětníkem všech devíti ročníků Rakovnického cyklování a vůbec nebylo výjimkou, když se zúčastnil čtyř závodů během tří dnů. Tentokrát zvolil „pouze“ orientační závod dvojic a cross country, kde v obou závodech obhajoval loňské prvenství. V „orienťáku“ mu obhajoba s kolegou Petrem Špičkou vyšla, v cross country nakonec i kvůli defektu ve druhém kole skončil za stupni vítězů.

Rotunda na hradišti Budeč je nejstarší českou stavbou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Loď rotundy Petra a Pavla, která stojí na vyvýšenině nedaleko obci Zákolany na Kladensku, je vůbec nejstarší stavbou v Čechách. Archeologové navíc prokázali, že kopec nad zdejším Zákolanským a Týnickým potokem osidlovali naši předci už dokonce v devátém století před Kristem. Kromě toho je celé místo opředeno řadou legend o svatém Václavovi, ale také o silné energii

Medu je málo, včelaři zvyšují jeho cenu

Rakovník /FOTOGALERIE/ -  Zlatavý med je od pradávna považován za všelék. Není ale med jako med. Pro ten opravdu kvalitní a poctivý se proto vyplatí zajít si přímo ke včelaři. Zeptali jsme se proto čtyř regionálních včelařů, jak jsou na tom s letošní medovou snůškou.

Češka napadená v Egyptě je v kritickém stavu a není schopna převozu

Češka, která byla 14. července v egyptské Hurghadě pobodána teroristou, je v káhirské nemocnici stále v kritickém stavu. Ten se navíc v posledních dnech zhoršil. Na místo proto dnes odletěl i tým českých zdravotníků pod vedením ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha.