Týmy bojovaly proti sobě, ale i s nepřízní počasí

Mutějovice /FOTO/ - V dalším kole I. B třídy na sebe narazila dvě okresní mužstva.

11.5.2010

Mutějovice - MěstečkoFoto: Foto: Eva Dušková

Chmel Mutějovice – SK Ohnivec Městečko 1:1 (0:1)

Obě mužstva vlétla do utkání téměř jako bouřka, která se rozpoutala s úvodním hvizdem zápasu. Přes dešťovou clonu nebylo téměř vidět na opačný konec hřiště a nebe křižoval jeden blesk za druhým. Přesto nechal hlavní arbitr pokračovat v utkání. První šanci si vypracoval domácí Staněk, když sólovou akcí ve 3. minutě prošel do vápna a střelou pod břevno protáhl gólmana Kopernického. V 15. minutě zahrál na struny domácích diváků Holý.

Ve snaze odvrátit míč od vlastní branky přehlavičkoval Malinovského a míč se zastavil na břevně vlastní branky. Nejvýraznější šancí hostí byla střela Zelenky ve 21. minutě, která těsně před Malinovským nebezpečně „zaplavala“ a domácí gólman měl plné ruce práce s její likvidací.

Postupem času se hra zklidnila. Když už se zdálo, že mužstva odejdou do kabin za bezbrankového stavu, předložil domácí Koláček míč do ulice hostujícímu Zelenkovi, který „angličanem“ otevřel skóre utkání – 0:1.

Druhý poločas začal velkým náporem domácích chmelařů. V 55. minutě zahrával Knap trestný kop, míč se odrazil od břevna a dobíhající Sajner ve vyložené šanci hlavičkou minul branku.

O deset minut později zahrával Beneš další trestný kop z půlící čáry a jeho centr téměř překvapil hostujícího gólmana. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 75. minutě, pronikající Sajner byl sražen ve vápně a z nařízené penalty se Knap nemýlil. Závěr utkání byl jako na vážkách.

Nejprve prošli hosté až do vápna, ale Malinovského branku netrefili. Na druhé straně se do stejné situace dostal Koláček, nastřelil však gólmana. A tak se na nerozhodném výsledku 1:1 již nic nezměnilo.

Branky: 75. Knap (pen.) - 40. Zelenka.

Chmel Mutějovice: Malinovský – Holý, Šťastný, Linhart, Beneš – Rosa, Koláček, Knap, Abrhám – Sajner, Staněk.

Městečko: Kopernický – Langmajer – Bestajovský P., Kučera, Procházka – Wohl, Šnídl J., Hégr, Hadrava – Zelenka, Fratina.

11.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Studenti v Rakovníku protestují proti propouštění učitelů.
AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
223

SLEDUJEME: Studenti v Rakovníku protestovali proti propouštění učitelů

Olympie vyválčila z mistrovství republiky bronz

Plzeň - V dvoudenním mistrovství ČR ve futsalu žen, kterého se zúčastnilo dvanáct týmů, startovaly hned dva z Rakovníka. Z divizní soutěže postoupil jak FK Rakovník tak i SK Olympie Rakovník. Oba se probojovaly do semifinále, které však bylo jejich konečnou. Souboj o bronz byl tedy velice pikantní. Navrch měla nakonec Olympie, která zvítězila po penaltách.

Oheň v lese způsobil škodu za 200 tisíc korun

Rakovnicko – Škodu za dvě stě tisíc korun má na svědomí požár lesní hrabanky u obce Velká Chmelištná. Hrabanka začala hořet v pondělí krátce před půl pátou odpoledne. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rakovníka i dobrovolné jednotky z Čisté, Jesenice a Kralovic.

OBRAZEM: Řeka ožila prvními vodáky

Roztoky /FOTOGALERIE/ – Horké letní počasí přilákalo k řece Berounce první milovníky sluníčka a pohody. I když je nyní v řece málo vody, protože na Rakovnicku už nezapršelo nejméně čtrnáct dní, do vln se vrhli také první vodáci. Chaty kolem řeky už navštívili chataři.

Kapitánka Kříženecká si v Rakovníku zahrála naposledy

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Naposledy s kapitánskou páskou na rakovnické umělé trávě nastoupila Karolína Kříženecká, která se rozhodla letos ukončit svoji bohatou hráčskou kariéru ozdobenou mistrovským titulem a starty v evropských pohárech.