Obhájce poháru opět předvedl báječný obrat

Kněževes – Obhájce okresního poháru, Kněževes, který vloni v obou finálových zápasech pokořil Lužnou 4:2, vstoupil solidně i do středečního finále, když porazil Olešnou 3:2, přestože po čtvrt hodině 0:2 prohrával.

12.5.2017

Kněževes porazila ve šlágru Olešnou až po penaltách, když po 90 minutách byl stav 4:4.Foto: Alžběta Brabcová

Kněževes se s Olešnou střetla podruhé během jediného týdne, když v sobotu v dramatickém duelu vyhrála po pokutových kopech, když po 90 minutách byl stav 4:4. I tentokrát byla hra velmi vyrovnaná a stejně jako ve 20. kole okresního přeboru domácí Kněževes musela dohánět dvougólové manko. Během necelé čtvrt hodinky se totiž dvakrát prosadil olešenský kanonýr Radek Polášek. Domácím se podařilo snížit v samém závěru prvního poločasu, kdy se prosadil Holeček a chvíli po přestávce po brankách Sejpky a Kollára dokonali obrat.

„Utkání mělo podobný vývoj jako o víkendu. Brzy jsme prohrávali o dvě branky, hráli jsme bez chuti, elánu, bojovnosti a čekali na štěstí. Důležité bylo, že se nám v závěru první půle podařilo po rohu snížit. Druhou půli jsme hru zlepšili a přidali dvě branky. Musím říci, ze oba týmy zahodily spousty šancí, ale takový už je fotbal," zhodnotil duel fotbalista Kněževsi Radek Vaníček.

„Vzhledem k tomu, s jakým kádrem jsme do Kněževsi odcestovali, kdy třeba za Fiedlera, který se v sobotu zranil, musel chytat hráč z pole Zadák, jsme chtěli uhrát nadějný výsledek, což se nakonec povedlo," řekl k zápasu kouč Olešné Miloslav Doležal. Odveta finále okresního poháru se bude hrát ve středu 24. května od 17:30 hodin v Olešné.

FK Kněževes – FC PO Olešná 3:2 (1:2). Branky: 5. Holeček, 49. Sejpka, 58. Kollár – 10. a 14. R. Polášek (PK). ŽK: 34. Kollár, 63. R. Čihař – 71. Karas, diváků: 55, rozhodčí: Svoboda – Fejfar, Brda.

FK Kněževes: Lenner – J. Vršecký, Vrábík, P. Čihař, Kollár – Hanych (86. Miksa), Hrubý, R. Čihař, Holeček (76. Vaníček) – Krejčí (32. Sejpka), Večeřa (89. M. Vršecký).
FC PO Olešná: Zadák – Karas (74. Köhler), Hlavsa (88. Ivančík), M. Vodrážka, Helebrant – J. Procházka (71. Sládek), Majba, T. Procházka, M. Polášek – T. Vodrážka, R. Polášek.

Autor: Josef Rod

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Trenér rezervy Tatranu Rakovník Zdeněk Weis

Weis: Za to, co udělali hráči v Klobukách by dostali v žácích přes držku

Olivia Prokopova vyhrála na US Open nejen kategorii PRO. Triumf slavila také mezi ženami a dvojicemi.
8

Prokopová slaví pátý major titul v kariéře!

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Nezmar Kotlík si Cyklování hlavně užívá

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Jiří Kotlík, učitel na 2. ZŠ Rakovník, je pamětníkem všech devíti ročníků Rakovnického cyklování a vůbec nebylo výjimkou, když se zúčastnil čtyř závodů během tří dnů. Tentokrát zvolil „pouze“ orientační závod dvojic a cross country, kde v obou závodech obhajoval loňské prvenství. V „orienťáku“ mu obhajoba s kolegou Petrem Špičkou vyšla, v cross country nakonec i kvůli defektu ve druhém kole skončil za stupni vítězů.

Rotunda na hradišti Budeč je nejstarší českou stavbou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Loď rotundy Petra a Pavla, která stojí na vyvýšenině nedaleko obci Zákolany na Kladensku, je vůbec nejstarší stavbou v Čechách. Archeologové navíc prokázali, že kopec nad zdejším Zákolanským a Týnickým potokem osidlovali naši předci už dokonce v devátém století před Kristem. Kromě toho je celé místo opředeno řadou legend o svatém Václavovi, ale také o silné energii