Utkání začaly rakovnické ženy velmi aktivně a hýřily pohybem, po několika nebezpečných situacích v blízkosti hostující brankářky se v 10. minutě prosadila kapitánka Novotná umístěnou střelou k tyči z hranice vápna - 1:0.

FK Rakovník - FK Slovan Jirkov 5:1 (1:1)

Ale pak přišel naprostý obrat ve hře domácích - přestaly hrát, běhat, tvořit. A to bylo přínosem pro hru jirkovských hráček, které spoléhaly na rychlé protiútoky. Jeden takový se jim v 35. minutě podařil, když od půlky nikým neatakovaná hráčka s číslem 10 prošla až před Pavlíčkovou a chladnokrevně zakončila - 1:1. Do konce poločasu se obraz hry nezměnil a ze strany rakovnických hráček to bylo trápení bez ohrožení soupeřovy branky.

Druhý poločas začal tak, jako ten první - velmi aktivně ze strany domácích. Kombinovaly po zemi, což přineslo kýžený efekt v podobě branky, kterou zaznamenala v 55. minutě velmi povedenou a chytrou střelou z 20 metrů B. Joglová - 2:1. Další branku přidala v 57. po přiťuknutí Zelenkové H. Zíková, která byla chvíli před tím poslána na hřiště. Ferenčíkové se podařilo v 68. minutě zvýšit po průniku z pravé strany vápna na 4:1. Poslední slovo v zápase měla Zelenková, která zužitkovala chytrou v 79. přihrávku Joglové a zakončila přesně k tyči - 5:1. Na tu samou hráčku měla být o minutu později odpískána penalta, když nasadila stoperce hostí dvakrát za sebou jesličky a ta ji následně srazila, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

„S průběhem celého druhého poločasu a prvními 10 minutami toho prvního naprostá spokojenost, ale to co bylo mezi tím, tak to byl nějaký pro mne neznámý tým. Po naší vstřelené brance jsme se úplně vytratily ze hřiště, přestaly hrát, běhat. O poločase bylo v kabině velmi dusno, to musím přiznat. A asi to bylo potřeba, protože hráčky zahrály druhý poločas, jak měly odehrát celý zápas, a nemusely se v poločase bát o výsledek, který byl v tu chvíli nerozhodný,“ řekl domácí trenér Janota.

FK Rakovník: Pavlíčková – Hančarová - Pilíková (82. Polanecká), Brabcová, Balogová - Liprtová, Joglová, Novotná, Andrová (45. Ferenčíková) – Kieryková (54. Zíková), Zelenková. Trenér: J. Janota.