Příjemný kanárek na závěr sezony

Pavlíkov – Fotbalistky Pavlíkova si mohou odškrtnout další sezonu v divizi A. Odehrály ji až na malé výjimky výborně, skončily na druhém místě o tři body za soupeřkami z Chyše, které pohlídaly si prvenství po zaváhání Pavlíkova ve Vědomicích a právě v Chyši. Poslední duel na Kladensku ale Pavlíkov podle předpokladů zvládl výborně a vyhrál v Libušíně 6:0.

17.5.2017

Fotbalistky Pavlíkova (v červeném) vyhrály v Libušíně vysoko 6:0. Foto: Adéla Brabcová

Na hřišti obklopeném několika zavřenými uhelnými šachtami si hostující Lvice musely na první úspěch počkat docela dlouho, až do 26. minuty. To Dubcová nahrála před bránu Churanové a ta nezaváhala. Do přestávky se trefila ještě jednou a skórovala rovněž Pázlerová.

Náskok 3:0 byl jasný, navíc Libušín kladl stále slabší odpor, přece jen je v soutěži jasně poslední. Na druhou stranu je místní mladý šéf Roman Zeisl hodně aktivní třeba při pořádání turnajů a ten letošní naplánoval pro muže i ženy na 7. – 8. července. Do Libušína se můžete hlásit i vy.

Ale zpět k utkání Pavlíkova, který také ve druhém poločase zápas kontroloval a přidal další tři góly. Dubcová se trefila dvakrát (jednou z pokutového kopu) a v poslední minutě upravila na 0:6 dopisovatelka Rakovnického deníku Alžběta Brabcová.

Trenér Pavlíkova Miroslav Macák byl rád, že poslední zápas sezony byl pohodový. „Uhráli jsme zasloužené vítězství, které mohlo být daleko vyšší. Všem hráčkám děkuji za výkon i za celou jarní část," řekl Macák.

Baník Libušín – SK Pavlíkov 0:6 (0:3). Branky: Churanová a Dubcová 2, Pázlerová, Alžběta Brabcová.

Pavlíkov: Dolejšová – Andrová, Bártová, Vajcová, Šarlingrová – Kieryková, Alžběta Brabcová, Pázlerová, Kutílková – Churanová, Dubcová. Střídaly: Adéla Brabcová, Wittmannová.

Autor: Rudolf Muzika

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Slavnostní začátek a pak rozpaky. Hořovick prohrálo 2:3.
19

Drama se šťastným koncem! SK Rakovník vydřel v Hořovicku první venkovní výhru

Lánský zámecký park.
12

Lánský zámecký park láká k podzimní procházce

Žlutá lavina nadělila Bolevci desítku

Rakovník /FOTOGALERIE/- Ani ve druhém kole české extraligy rakovničtí pozemní hokejisté nezaváhali a převálcovali plzeňský Bolevec dvouciferným výsledkem.Po dvou zápasech tak začali podzimní část plným bodovým ziskem.

Mladí hasiči změřili své síly ve Hřebči

Hřebeč /FOTOGALERIE/ - Na fotbalovém hřišti ve Hřebči v sobotu soutěžili mladí hasiči v královské disciplíně požárního sportu, tedy požárním útoku. Do 29. ročníku Memoriálu Jaroslava Haška a Miroslava Thota se zapojilo celkem sto devadesát starších a mladších žáků z tuctu hasičských sborů nejen z blízkého okolí.

Šlágr na Zátiší rozhodovaly penalty. Bonusový bod získaly Kolešovice

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor pokračuje 5. kolem. V souboji dosud neporažených týmů vyhrály Kolešovice na Olympii až po penaltách, což znamená, že žádný tým soutěže již není stoprocentní. Zápas, který skončil po 90 minutách 0:0, nedohrálo ani jedno mužstvo v plném počtu hráčů.

OBRAZEM: Nejtvrdší hasiči soutěžili na Husově náměstí v Rakovníku

Slaný - Husovo náměstí v Rakovníku patřilo v sobotu hasičům. Ti zde soutěžili o titul Nejtvrdší hasič v soutěži O pohár starosty Krajského sdružení hasičů. Hasiči i hasičky z širokého okolí zdolávali náročnou trať a nemalý počet z nich si sáhl na dno.