VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Procházka: Nemůžu říci, že bychom někde vybouchli

Nové Strašecí /ROZHOVOR/ - Vloni divizní Nové Strašecí se po dvou letech vrátilo do krajského přeboru a mužstvo po Liborovi Šímovi převzal bývalý trenér rakovnického SK Miroslav Procházka. Novostrašečtí se většinu soutěže pohybovali v horní polovině tabulky, kde i přes nepříliš povedený závěr také skončili. Sedmé místo bere i novostrašecký kouč, který je rád, že v posledních kolech mohlo dostat šanci více dorostenců. 

13.7.2017
SDÍLEJ:

Trenér Nového Strašecí Miroslav Procházka gestikuluje v domácím utkání proti Rejšicím.Foto: Deník / Rod Josef

Po návratu z divize skončilo Strašecí na sedmé příčce. Spokojenost?
Spokojený jsem, i když vylepšovat se dá všechno. Když jsem tam v létě přišel, bylo ve Strašecí osm hráčů a jeden brankář, nepřihlásila se divize a věděl jsem, že to bude těžké. Zapojili se do toho dorostenci, na podzim hráli občas, ale na jaře už do hry naskakovali víc, takže na to, že jsme hráli s mladými kluky je fakt spokojenost. Mohlo být možná o pět, šest bodů víc, ale nestěžuji si. Skončili jsme v horní polovině, nemuseli jsme se strachovat o záchranu a je dobré, že jsme mohli dát mladým klukům šanci. 

S dorostenci tedy můžete být spokojen?
Erba s Cafourkem už klidně můžou hrát v základu, Filip Javůrek toho na podzim moc neodchytal, ale na jaře odchytal posledních pět zápasů a třeba v Jílovišti nám doslova vychytal bod, byl dokonce i v sestavě kola krajského přeboru. 

Podzimní část se vám přece jen povedla o něco lépe, než ta jarní…
Na podzim se nám také vyhýbala zranění a odehráli jsme ho s dvanácti lidmi, jaro už bylo horší. My jsme neodehráli dva zápasy za sebou ve stejné sestavě. V zimě se zranil Svoboda, který nastoupil až v 5. kole. Když už byl Svoboda zdraví, tak zase skončil Hartman. Když se po vyloučení vrátil Ducár, tak se zase zranil Isteník a posledních šest kol zase neodehrál Kapek, který měl zdravotní problémy a chodil na vyšetření s krví. Ale kluci, co do toho za ně naskočili, odehráli dobré zápasy a nemůžu říci, že jsme někde vybouchli. 

Na jaře jste třikrát prohráli o tři góly. Byl zápas, který se vám vyloženě nepovedl?
Ve Vykání jsme sice prohráli 0:3, ale odehráli jsme tam dobrý zápas. Tam to bylo bez karet a bez nějakých emocí. Ale oni byli fotbalovější a jsem přesvědčen o tom, že na jaře hráli nejlepší fotbal. Když nastoupili oba Jarolímové, hráli opravdu moc hezky a dalo se na to koukat. My jsme nikdy neprohráli proto, že bychom byli vyloženě špatní a dělali si s námi, co chtěli. Doma s Brandýsem jsme sice 1:4 prohráli, ale přitom jsme vedli. Pak jsme si dali gól prakticky sami, když jsme nesmyslně faulovali ve vápně. Další gól byl vlastní, i s Brandýsem se dalo hrát. 

Při řadě porážek jste si stěžoval na neproměňování šancí. Třeba v Tuchlovicích, kde jste prohráli 0:2, jste jen v první půli napočítal pět tutovek….
To je pravda. Já jsem koukal na naše skóre a my jsme třetím nejhůře střílejícím týmem. My jsme si fakt šance vytvořili, ale bohužel je neproměnili. Patrik Svoboda byl zraněný, a když se vrátil, alespoň šance připravoval. Marek Isteník byl také občas zraněný a i když góly nedává, umí podržet balon a šance připravit. Ducár jako záložník góly dával, Kapek také, ale ke konci nám chyběl. My takového bouráka, jako je třeba na SK Jarda Červený, nemáme. Máme to rozdělené po pěti, šesti gólech, ale mít frajera, který dá za sezonu dvacet gólů, byli bychom někde jinde. Na druhou stranu ani moc gólů nedostáváme, když jen pět týmů dostalo méně branek. Na to, že jsme dali 40 gólů je 43 bodů ještě dobrých. 

Asi nejcennější výhra byla se Zbuzany?
Se Zbuzany to byl do osmdesáté minuty výborný fotbal. Pak do toho vstoupil rozhodčí a byly tam emoce. Po zápase ke mně přišel Radek Šírl a řekli mi: My proti vám nic nemáme, oni po nás jdou a nechtějí nás. S námi to tedy nemělo nic společného, ale do stavu 2:2 to byl opravdu dobrý fotbal. 

Která výhra byla nejvíce vydřená?
Hodně vydřená byla výhra ve Slaném, kam jsme jeli po prohře se Semicemi. Tam jsme měli problémy se sestavou, chyběli Ducár, Svoboda, Lukáš Mrázek a za ně nastoupili dorostenci. Nakonec jsme vyhráli 1:0 a měli jsme i štěstí, navíc nám neskutečně zachytal Doubrava.

Již jste zmínil, že vám chybí například klasický kanonýr. Pracujete na nějakých posilách?
Pracujeme, ale nejsem dnešní. Hostouň a Tatran hrají divizi, do které postoupil i SK Rakovník a vím, že takových pět, šest kluků by se od nás v divizi uživilo. Vím, jak to ve fotbale chodí, určitě jim telefonovali a je mi jasné, že mohu o někoho přijít. Je to vyšší soutěž, a když ke mně přijdou a budou chtít odejít, nic s tím nenadělám. Mrzelo by mě to, ale nechci jim bránit hrát vyšší soutěž. Naopak nepřipadá v úvahu, aby šli kluci do nižších soutěží, a to i ti starší, kteří mají na to ještě času dost. Co se týče posil, s někým jednáme, ale nechci nikoho jmenovat, protože se může stát, že než začne sezona, bude všechno jinak. Ale takové tři, čtyři kluky bychom potřebovali. Po operaci kolene se vrátí Martin Bláha. To je poctivý kluk, fotbalový, takže pro nás to bude posila. 

Marek Isteník bude pokračovat?
Ten chtěl skončit, ale prostě jsem mu řekl, že až vyhodí mě, skončíš taky. Nechci, aby končil a řekl jsem mu, že 18. července začínáme a rád bych ho viděl v přípravě. Má sice nějaké roky, ale když bude hrát od začátku, tak 70 minut odehraje úplně s přehledem. Podrží balon, vyhraje hlavičkové souboje, rozehraje a je platný, i pokud by naskočil na závěrečné minuty do koncovky. To samé platí i o Soukupovi, který má neskutečnou fyzičku. Občas sice pracuje i o víkendu, ale kdykoliv jsme potřebovali a byl doma, nikdy nás ve štychu nenechal. 

Během sezony jste si stěžoval na chování některých hráčů, jako byli např. Kapek či Ducár. Už jste si to s nimi vyříkal?
Co se týče Ducára, s ním jsem si to vysvětlil, protože nepoškodil jen sám sebe, ale poškodil Strašecí a kluky, kteří do toho dělají. On chtěl už skončit a i mi volal, já mu řekl, že si na tréninku popovídáme. Máme určitou domluvu, že kdyby něco bylo, tak okamžitě odchází a zatím se drží. Kapek je svůj, ale tam byla akorát chyba, že šest neděl nemohl hrát. Strašecí je takové mužstvo samo pro sebe, netíhne ani ke Kladnu ani k Rakovníku, jsou prostě sví. Já když budu někoho shánět, musí mít vazbu buď na ty kluky, nebo na mančaft, kde třeba hrál za žáky či za dorost. Já mohu sehnat nějakého kluka, co dá dvacet gólů, ale nemusí pasovat do kabiny a já nechci, aby z toho byl nějaký malér. Ale nemám problém na ně zařvat a říci, aby si sbalili věci a šli. Oni to berou. 

Během sezony jste zapojoval několik dorostenců, zapojíte nějaké další?
Ano, v dorostu teď končil Petr Buršík, ten u nás zůstává a už na konci sezony hrál. Jsou tu další dva kluci, kteří hráli dříve za dorost ve Strašecí, pak odešli někam na vesnici, a když viděli, že hrají třeba Erba nebo Cafourek, tak to chtějí zkusit. Já jsem většinou pracoval s mladými, nemám s tím problém a musí se to obměnit. Je tady Isteník, Lukáš Mrázek, Ducár, Soukup, Bláha, kterým je 35 nebo víc. Proto je potřeba, aby do toho mladí kluci naskočili co nejdříve. Mají sice výkyvy, ale čím dříve se otrkají, tím lépe. 

Na SK jste si pochvaloval tréninkovou morálku, jak je to ve Strašecí?
Kluci chodí. Třeba Martin Mžourek jezdí z Berouna, Doubrava z Podbořan. Chodí s námi trénovat i kluci, kteří ve Strašecí dříve hráli a teď hrají jinde. Takže na tréninku se nás tam sejde třeba šestnáct plus dva gólmani a jde to. Třeba v úterý je to horší, někdo má odpolední, takže se jich sejde třeba dvanáct s jedním gólmanem a podle toho trénink přizpůsobím. Vždycky jsme si poradili a i v zimě, kdy jsme chodili do tělocvičny, do posilovny, na spining, bylo hodně kluků. To byl také základ pro to, že jsme s nikým netahali v závěru nohy. 

Letní příprava vám začíná 18. července. S kým odehrajete přípravná utkání?
Původně jsme měli hrát už tento týden s Březovou, ale pak jsem si řekl, že dám klukům ještě větší pauzu, aby si odpočinuli. Máme tam tři přáteláky v sobotu a ještě bych chtěl vložit jeden v týdnu před mistrákem. Budou hrát opět mladíci i případné posily, abych si je vyzkoušel, a starší kluci si více orazí. Konkrétně nás čeká Zličín (Pražský přebor), Žihle (I. A třída Plzeňského kraje) a Vraný (I. A třída Středočeského kraje). Já nepotřebuji hrát se třetí ligou, protože s kádrem, jaký máme, jim těžko můžeme konkurovat. Jim by to také nic nedalo a my bychom devadesát minut jen běhali. 

Cíl do příští sezony je opět horní polovina tabulky?
Přesně tak. My nechceme tahat pět lidí z Prahy nebo Kladna a honit se za postupem. Chceme hrát se svými v horní polovině, hlavně hrát fotbal, který bude bavit a nasbírat co nejvíce bodů, aby mohli dostat příležitost mladíci, protože kádr ve Strašecí je opravdu potřeba obměnit. 

Autor: Josef Rod

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Ilustrační foto.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

OBRAZEM: Listování se Zvířetem proti srsti

Rakovník - Zcela zaplněné dětské oddělení Městské knihovny v Rakovníku si ve čtvrtečním zářijovém podvečeru užilo další z dílů Listování, projektu Lukáše Hejlíka. Tentokrát patřilo scénickému čtení knížky Zvíře americké spisovatelky a dětské psycholožky Torey L. Hayden. Autorka žije ve Velké Británii a postavami jejích příběhů jsou často zneužívané a týrané děti, při psaní pak vychází ze svých zkušeností a pedagogické praxe.

Postoupit do první ligy? My už ne, to spíš naši mladíci, říká Pícha

Rakovník – V České republice, potažmo v Československu se pravidelné soutěže v baseballu hrají téměř půl století. Jediný tým v rakovnickém okrese – Red Crayfish, hraje tento, především v Americe populární sport, „pouze“ šestnáct let. Za tu dobu již dosáhl několika zajímavých úspěchů. Například vloni se dostal mezi nejlepší osmičku Českého poháru. Svoje vlastní hřiště pro dospělé ovšem nemá a domácí zápasy tedy hraje ve spřátelené Roudnici.   

Souboj o čelo zvládly Lvice bez problémů

Brňany /FOTOGALERIE/ – Lvice z Pavlíkova čekal ve 3. kole divize žen přímý souboj o první příčku v Brňanech, které doposud nepoznaly hořkost porážky. Žádné drama se ale nekonalo, hostující hráčky prakticky rozhodly o svém vítězství během pěti minut první půle, kdy domácím zasadily tři údery. Skóre po přestávce narostlo na konečných 6:1 pro svěřenkyně Miroslava Macáka. 

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení