SK Rakovník po přestávce odešel

Zápy – Fotbalisté SK Rakovník mají za sebou další nepovedený zápas. V osmém kole krajského přeboru si zajeli pro debakl do Záp, v jejichž kádru je i několik borců s prvoligovými zkušenostmi, a tak není divu, že se netají přáním vyzkoušet si divizi. O vysoké porážce exdivizních hostů domácí rozhodli po přestávce, kdy jim nastříleli pět gólů.

27.9.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Sokol Zápy – SK Rakovník 8:1 (3:1)

Na těžkém terénu menšího hřiště pro rakovnický tým, jemuž pro čtyři žluté karty chyběl potrestaný Vaidiš, nezačalo utkání šťastně. Už ve 3. minutě musel Liprt zastavit unikajícího Herdu faulem a nařízený trestný kop z 20 metrů Veselý poslal přesně k pravé tyči, kam podklouznuvší Kukla nedoskočil – 1:0.

O osm minut později se centr Herdy od rohového praporku na zadní tyči odrazil od Lupáka za brankovou čáru - 2:0. Hosté měli první velkou šanci skórovat po čtvrthodině hry, ale Fojtíkova hlavička po Roubíkově centru se mezi tyče nevešla. Krátce nato mohli domácí po bleskovém protiútoku svůj náskok zvýšit Moravským, který však z malého vápna Kuklu nepřekonal. Poté převzali iniciativu Rakovničtí a ve 22. minutě dali poprvé vyniknout brankáři Pařízkovi, jenž vyrazil Isteníkovy nůžky.

Ve 37. minutě spálil tutovku volný Stuchl, který ze čtyř kroků nasměroval hlavou Roubíkův centr do zámezí. Územní převaha hostů přinesla ovoce o čtyři minuty později, kdy trestný kop Roubíka od půlící čáry prošel hradbou těl ve velkém vápně k Brdovi, jehož volej skončil v síti – 2:1.

Nadějný výsledek pro hosty ale trval jen do 45. minuty, o což se postarala nová zápská posila z Baníku Ostrava Bohm, jenž střelou z šestnáctky zvýšil na 3:1. Dvě minuty po přestávce se blýskl rakovnický Jirásek, který přešel přes tři protivníky a jeho projektil vypálený z 18 metrů Pařízek konečky prstů vytlačil na roh.

Když ale Bohm v 53. minutě z úhlu prostřelil Kuklu a krátce nato Herda posadil rohový kop na hlavu Málka, jenž ze dvou metrů upravil brankový účet na 5:1, Rakovničtí kapitulovali. Rychlonozí i technicky vyspělí Zápští se usadili na jejich polovině hřiště a vytvářeli si jednu šanci za druhou.

Tři z nich – v 70. minutě Šulcem, v 85. Petržílkou a v 86. minutě Štěchem – gólově zužitkovali a několik i stoprocentních ještě dokázali zahodit.
Hosté v poslední půlhodině slušně hraného duelu, v němž velmi dobrý rozhodčí Košťálek ukázal žlutou kartu jen Liprtovi, domácího gólmana prakticky neohrozili.

„Je to pořád stejné. Zatímco my šance nedokážeme proměnit, soupeř naše, někdy doslova školácké chyby dokáže potrestat. Těmi jsme dnes domácím pomohli brzy získat dvoubrankový náskok, a když se nám pak podařilo snížením na 1:2 trochu otřást sebevědomím zápských hráčů, necháme si dát gól do šatny.

O přestávce jsme jsme si řekli, že musíme být v úvodu druhé půle trpěliví, nedostat další branku a naopak se pokusit výsledek korigovat. Neuběhlo ani osm minut a Roubík zbytečným dlouhým držením míčem nakonec o něj přišel, Zápy zvýšily na 4:1 a bylo po zápase“, ohlédl se za utkáním zklamaný rakovnický trenér Jiří Kučera.

V 9. kole krajského přeboru SK Rakovník v sobotu 2. října v 16 hodin přivítá SK Český Brod, který má na předposledním místě o dva body více.

SK Rakovník: Kukla – Beneš (46. Jirásek), Liprt, Fojtík, Lupák – Roubík, Krejčí, Brda (71. Mžourek), Isteník – Setnička, Stuchl. Trenér Jiří Kučera.

27.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Studenti v Rakovníku protestují proti propouštění učitelů.
AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
223

SLEDUJEME: Studenti v Rakovníku protestovali proti propouštění učitelů

Olympie vyválčila z mistrovství republiky bronz

Plzeň - V dvoudenním mistrovství ČR ve futsalu žen, kterého se zúčastnilo dvanáct týmů, startovaly hned dva z Rakovníka. Z divizní soutěže postoupil jak FK Rakovník tak i SK Olympie Rakovník. Oba se probojovaly do semifinále, které však bylo jejich konečnou. Souboj o bronz byl tedy velice pikantní. Navrch měla nakonec Olympie, která zvítězila po penaltách.

Oheň v lese způsobil škodu za 200 tisíc korun

Rakovnicko – Škodu za dvě stě tisíc korun má na svědomí požár lesní hrabanky u obce Velká Chmelištná. Hrabanka začala hořet v pondělí krátce před půl pátou odpoledne. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rakovníka i dobrovolné jednotky z Čisté, Jesenice a Kralovic.

OBRAZEM: Řeka ožila prvními vodáky

Roztoky /FOTOGALERIE/ – Horké letní počasí přilákalo k řece Berounce první milovníky sluníčka a pohody. I když je nyní v řece málo vody, protože na Rakovnicku už nezapršelo nejméně čtrnáct dní, do vln se vrhli také první vodáci. Chaty kolem řeky už navštívili chataři.

Kapitánka Kříženecká si v Rakovníku zahrála naposledy

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Naposledy s kapitánskou páskou na rakovnické umělé trávě nastoupila Karolína Kříženecká, která se rozhodla letos ukončit svoji bohatou hráčskou kariéru ozdobenou mistrovským titulem a starty v evropských pohárech.