Sklenka reprezentoval náš kraj

Ve dnech 18. - 21. května se v Třebíči konal 16. celostátní turnaj 15 krajských reprezentačních výběrů starších žáků nazvaný po bývalém slavném brankáři Pavlu Koubovi Kouba Cup. Pravidelně se ho zúčastňuje řada budoucích reprezentantů ČR a je měřítkem kvality této věkové kategorie do 15 let.

24.5.2009

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/David Taneček

Vítězem turnaje se nakonec zaslouženě stal Středočeský fotbalový svaz, jehož dres oblékl i hráč SK Rakovník Jakub Sklenka. Jeho účast v týmu je o to cennější, že v sedmnáctičlenném kádru až na divizního hráče z Neratovic a jednoho hráče ze Sedlčan, které stejně jako SK Rakovník jsou účastníky krajského přeboru, byli jen ligoví hráči Mladé Boleslavi, Příbrami a Kladna. Sklenka nastoupil ve čtyřech zápasech, včetně finálového.
Středočeský kraj na cestě za triumfem v základní skupině porazil Olomoucký kraj 1:0, Zlínský kraj 5:1, s Východoslovenským krajem se rozešel smírně 1:1 a s Libereckým krajem prohrál 0:1. Poté Středočeši vyhráli nad Moravskoslezským výběrem 2:0 a nad Vysočinou 5:0. Zápasy se hrály na 2 x 25 minut a cenu nejlepším předával syn Pavla Kouby, rovněž bývalý reprezentační gólman Petr Kouba.

AUTOR: Jaroslav Mokrejš

24.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Olivia Prokopova vyhrála na US Open nejen kategorii PRO. Triumf slavila také mezi ženami a dvojicemi.
8

Prokopová slaví pátý major titul v kariéře!

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nezmar Kotlík si Cyklování hlavně užívá

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Jiří Kotlík, učitel na 2. ZŠ Rakovník, je pamětníkem všech devíti ročníků Rakovnického cyklování a vůbec nebylo výjimkou, když se zúčastnil čtyř závodů během tří dnů. Tentokrát zvolil „pouze“ orientační závod dvojic a cross country, kde v obou závodech obhajoval loňské prvenství. V „orienťáku“ mu obhajoba s kolegou Petrem Špičkou vyšla, v cross country nakonec i kvůli defektu ve druhém kole skončil za stupni vítězů.

Rotunda na hradišti Budeč je nejstarší českou stavbou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Loď rotundy Petra a Pavla, která stojí na vyvýšenině nedaleko obci Zákolany na Kladensku, je vůbec nejstarší stavbou v Čechách. Archeologové navíc prokázali, že kopec nad zdejším Zákolanským a Týnickým potokem osidlovali naši předci už dokonce v devátém století před Kristem. Kromě toho je celé místo opředeno řadou legend o svatém Václavovi, ale také o silné energii

Medu je málo, včelaři zvyšují jeho cenu

Rakovník /FOTOGALERIE/ -  Zlatavý med je od pradávna považován za všelék. Není ale med jako med. Pro ten opravdu kvalitní a poctivý se proto vyplatí zajít si přímo ke včelaři. Zeptali jsme se proto čtyř regionálních včelařů, jak jsou na tom s letošní medovou snůškou.

Češka napadená v Egyptě je v kritickém stavu a není schopna převozu

Češka, která byla 14. července v egyptské Hurghadě pobodána teroristou, je v káhirské nemocnici stále v kritickém stavu. Ten se navíc v posledních dnech zhoršil. Na místo proto dnes odletěl i tým českých zdravotníků pod vedením ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha.