Slaný zachráněno. Kvarteto pokračuje v ruletě až do konce

Střední Čechy – To budou nervy! Fotbalový krajský přebor pozná oba sestupující celky až v závěrečném kole. Předposlední dějství zúžilo okruh adeptů na čtyři a také opět zamíchalo jejich vyhlídkami na záchranu.

12.6.2017

Z fotbalového utkání krajského přeboru Vykáň - Jíloviště (6:3)Foto: Deník/Vladimír Malinovský

Lhota, Jíloviště, Mnichovo Hradiště a Beroun – kvartet, z nějž dva nejméně úspěšní za týden uzavřou svou kapitolu v nejvyšší krajské soutěži. Na poslední chvíli a poměrně trnitou cestou z nerváku utekl nováček ze Slaného.

Tým trenéra Nového uhrál v Poříčí zlatou výhru, přestože prohrával po necelých deseti minutách už 0:2.

Program ohrožených v posledním kole: Mn. Hradiště – Rejšice, Beroun – Nové Strašecí, Jíloviště – SK Rakovník, Lhota – Hvozdnice

Při odchodu na přestávku se po dvou gólových hlavičkách začínalo od nuly a nedlouho po poločase hosté tečovanou střelou rozhodli o záchraně.

Dařilo se také druhému ohroženému z Kladenska. Lhota i v Rejšicích pokračovala podle zaběhnutého scénáře předešlých kol. Tedy sama neinkasovala a brankáře soupeře pokořila alespoň jednou. Odměnou podzimního outsidera je vyplutí nad hladinu. Kaňkou naopak fyzické napadení hostujícího trenéra Kudely hlavním pořadatelem při odchodu na poločasovou přestávku, což bude mít ještě dohru u disciplinární komise.

Výrazně si v boji o záchranu polepšil také Beroun, který má po výhře v Poříčanech svůj cíl rovněž ve vlastní moci. Navíc se dvěma ze tří týmů pod sebou se pyšní lepší vzájemnou bilancí.

Další dva celky už musejí spoléhat na ztráty konkurence. Tvrdý oříšek v podobě utkání ve Vykáni nerozlousklo Jíloviště. Domácí v zápase mohli stvrdit svůj šestý postup z posledních sedmi let, tentokrát do divize. A Jarolímové a spol. už oslavy rozhodně nehodlali odkládat. Hosté třemi vstřelenými góly vždy jen mírnili svou ztrátu.

Na kritických dvaatřiceti bodech zůstává také Mnichovo Hradiště, kterému se potvrdilo, že tým nečeká v Novém Strašecí vůbec snadný zápas. Ten závěrečný, po němž má na lavičce skončit trenér Broschinský, tak může přinést dvojnásobný smutek. Jak to nakonec dopadne?

Autor: Luboš Kurzweil

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem
76

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Libor Šíma: V divizi jsme byli jeden den

Rakovník – Fotbalisté SK Rakovník zažili po nepovedeném podzimu doslova snové jaro. Vynikající výkony je katapultovaly až do nejvyšších pater, znamenajících při troše štěstí i postup do divize. Když už začali Rakovničtí jásat, štěstí se nakonec odvrátilo, neboť třetí Zbuzany si svůj původní záměr divizi nepřihlásit rozmyslely. I tak může být Libor Šíma se sezonou velice spokojen.

Hasiči po bouřce odstraňovali padlé stromy

Rakovnicko – Celkem pětkrát vyjížděli hasiči na Rakovnicku, aby odstranili následky bouřky v noci ze čtvrtka na pátek.

OBRAZEM: Darovat krev je radost i milé setkání

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Dlouhá fronta dobrovolných dárců krve se ve čtvrtek už od šesti hodin od rána tvořila před odběrovou místností v Masarykově nemocnici v Rakovníku. Před půl osmou se k odběru dostavilo sedmdesát osm dárců a přicházeli další.

Parkující auta dělají hasičům problémy

Region - Zaparkovaných aut v ulicích měst stále přibývá. Odstavené vozy často komplikují práci hasičům. Ti se se svou technikou někdy těžko dostávají k místu požáru. Ve hře o život obvykle rozhodují sekundy, které hasiči mohou ztratit právě v takových případech.