Rakovník - Fotbalisté Tatranu Rakovník nevstoupili ideálně do jarních odvet krajského přeboru mužů ve fotbale. Na domácím hřišti nestačil Tatran na Český Brod a v mistrovské soutěži Tatran nevyhrál již počtvrté v řadě. Pokud SK Rakovník neuspěje v Hradištku, bude poslední příčka patřit jemu.

12.3.2011

TJ Tatran Rakovník - Český Brod 0:2 (0:1), jaro 2011Foto: Deník/Miroslav Elsnic

TJ Tatran Rakovník – SK Český Brod 0:2 (0:1)

Pro mnohé fanoušky mělo být utkání mezi Tatranem Rakovník a Českým Brodem pouhou formalitou. Zatímco rakovnickému mužstvu se na podzim dařilo, exdivizní Český Brod po polovině soutěže uzavíral tabulku. Jenže Tatranští do utkání nevstoupili ideálně. Již po třiceti vteřinách se do míče z poza vápna opřel afričan Allison Alawari a pumelicí nejprve orazítkoval břevno a odtud putoval míč do Fidlerovy branky – 0:1. To byl podle trenéra domácích zřejmě zlomový moment v utkání.

„Vše se de fakto odvíjelo od rychlého gólu ve třicáté vteřině, protože jsme předpokládali, že bychom ten začátek zápasu chtěli odehrát trochu jinak, bohužel, po inkasované brance jsme museli strategii změnit,“ řekl lodivod TJ Tatran Rakovník Václav Eck.

Vedoucí branka o záchranu v soutěži hosty nakopla a byli po celý poločas lepším celkem. Domácí Tatran byl naopak očividně inkasovanou brankou zaskočen a nijak zvláště brodského brankáře Doubka nezaměstnal.

Druhé dějství sice přineslo vyrovnanější partii mezi oběma celky, ale drtivá většina fotbalového děje se odehrávala mezi vápny a brankové šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Srovnat krok mohli domácí po šedesáti minutách. Krejza zahrával rohový kop, našel Marka Kučeru, ale ten hlavičkou mířil pouze do míst, kde se nacházel gólman Doubek.

O osm minut později znovu udeřili hosté. Tatranský stoper Hájek nešťastně tečoval míč, ten se odrazil k protihráči. Domácí Fidler stihl včas zareagovat, ale na dorážku Trnky byl krátký – 0:2. Domácí ve snaze vstřelit alespoň čestný úspěch pozapomněli na zadní vrátka. Práci tak měl hlavně domácí brankář Fidler. Ten se nejprve blýskl bravurním zákrokem, poté v samotném závěru poslal osamocený Jambor míč mimo tři tyče domácí svatyně.

„Byli jsme málo aktivní v útoku, velmi často jsme lacině ztráceli balóny a dnes jsme neměli takovou kvalitu jako Český Brod. Máme velkou marodku a navíc jsme zápas museli odehrát s hráči, kteří měli zdravotní problémy během týdne. Mrzí mne, že se u nedoléčených hráčů objevují znovu zranění. Myslím si, že v derby proti Strašecí budeme mít problém dát jedenáctku znovu dohromady,“ nechal se slyšet po utkání lodivod Tatranu Václav Eck.

„V celém zápase jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si daleko více šancí, navíc jsme v první minutě dali nádherný gól. Pak jsme si vybrali trochu hlušší místo, ale přesto jsme soupeře nepustili do nějaké vyložené šance, řekl bych, že Tatran měl jedinou za celý zápas, a to když rakovnický útočník trefil po rohovém kopu hlavičkou našeho brankáře. Myslím, že jsme naprosto zaslouženě vyhráli a doufám, že nás to odpíchne k boji o záchranu,“ hodnotil utkání trenér hostů Jiří Tesař.

TJ Tatran Rakovník: Fiedler – Havel, Hájek, Vecka (33. T. Kapoun), Krejza – M. Kučera, Hůla, Melichar, Čermák (68. Bok) – P. Kučera (74. Brož), Poula. Trenér: Václav Eck.

Český Brod: Doubek – Kozlíček, Bureš, Mlejnek, Mrázek – Souamounou (60. Valenta), Pařízek, Trnka, Pech – Kopecký, Allison (Jambor). Trenér: Jiří Tesař.

Autor: Miroslav Elsnic

12.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Tatran Rakovník prohrál v 2. kole divize s Ostrou 1:2.
27

Tatran prohrál doma i podruhé. Ostrá dohrávala v devíti

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Vaníček: Boje do posledního kola se mi zamlouvají ve všech směrech

Kněževes /ROZHOVOR/ – Drama s nešťastným koncem pro Kněževeské fotbalisty. Ti měli vítězství v okresním přeboru na dosah, když v závěrečném duelu v Lužné v přímém souboji o konečné vítězství vedli ještě deset minut před koncem 2:1.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.