Vítěze určila penalta

Magnetem fotbalového dění bylo na Rakovnicku derby utkání krajského přeboru mezi domácím Novým Strašecím a hosty z FC Jesenice.

12.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Radmila Šepsová

So. Nové Strašecí – FC Jesenice 1:0 (0:0)

Do derby utkání 20. kola krajského přeboru vstoupili aktivněji hosté. Poprvé domácím zatrnulo v 6. minutě, když na zemi zůstal ležet s držícím se lýtkem L. Mrázek, a pak v 10. minutě, kdy T. Beránek poslal dopředu českou uličkou J. Růžičku, který následným brejkem prověřil Kutovu rozhodnost padat pod nohy. Jesenice ale v tlaku vydržela jen do 20. minuty, poté hru začali ovládat Strašečtí. Ti si ale vypracovali jen několik nebezpečných standardek, které rozehrával L. Mrázek. Ve 25. minutě po jedné z nich Hampl prodloužil balón na branku, ale gólman Obrmajer se vytáhl bravurním zákrokem. Za chvíli měl práci s přímou střelou, kterou vytáhl nad břevno, a také kontroloval míč, který jen o kousíček netrefil Kudela správným směrem. A tak se 250 diváků v prvním poločase gólu nedočkalo.

Také druhou část si lépe rozehráli domácí a možná jim i pomohlo to, že hosté ztráceli pomaloučku tempo. Nejprve pověřil Obrmajera nepřesnou střelou Kudela, v 60. minutě vypálil L. Mrázek, ale i jemu scházela přesnost a v 75. minutě proskočil mezi obránci Kudela, na míč u jeho nohy zaútočil Beránek ve snaze mu jej odkopnout. Výsledkem byl sice domácí útočník zbavený míče, ale i pronikavý hvizd píšťalky a nařízená penalta. Na desetimetrové značce se do míče opřel Tlustý a domácí vedli 1:0. Za deset minut si na vápně vychutnal Ducár dva z hostujících beků a zamířil k tyči, ale Obrmajer nadvakrát jeho střelu zkrotil. Poslední slovo utkání pronesl v závěrečné minutě pěknou ranou Beránek, i tentokrát ale míč prosvištěl okolo tyče do zázemí.

Strašecí: Kut – Charvát – Šebesta, Štika (55. Soukup), Hrbek – J. Mrázek, L. Mrázek, Tlustý, Ducár – Verner (21. Hampl), Kudela. Trenér: Miloslav Mrázek.

Jesenice: Obrmajer - Mar. Worofka, Otcovský, J. Urik – J. Růžička (55. Uhlík), T. Beránek, M. Beránek, Mir. Urik (85. T. Růžička) – Mir. Worofka, Havel, Zuyev (75. Majer). Trenér: Zdeněk Weis.

12.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Z Country festivalu v Králově Dvoře.
13

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Na světovém poháru Gran Prix Beroun diváci sledovali špičkové výkony.
26

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

OBRAZEM: Pozemkářky jsou ve finále! Ve velké bitvě udolaly Pragu

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky zvládly semifinálovou bitvu s Pragou a o český trůn si to dnes rozdají se Slávií Praha.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři postoupili do finále!

Rakovník - Po úspěšném vystoupení žen nastoupili ke svému semifinálovému duelu extraligy pozemního hokeje také muži, které čekal soupeř ze západu Čech Plzeň-Litice.

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Lužná /ROZHOVOR/ – Kdo by to byl po podzimní části okresního přeboru čekal, že pro celkový triumf si nakonec dojdou fotbalisté luženské Sparty. Vítězství bylo o to sladší, že se zrodilo až v posledním kole v přímém souboji s Kněževsí, navíc před zraky 400 diváků. Nemalé zásluhy na celkovém úspěchu má trenér Tomáš Pavlíček, pod jehož vedením válcovali borci v červenočerných dresech především v jarní části jednoho soupeře za druhým.