Union Cerhovice – SK Rakovník 0:4 (0:3)

I když hosté od začátku zápasu měli míč pod kontrolou, byli to domácí, kteří ve 4. minutě mohli jít do vedení. Nedorozumění rakovnických obránců s gólmanem ale nepotrestali. Z několika kroků se mezi tyče netrefili.

Hosté pak už soupeře k dalšímu vážnějšímu ohrožení své svatyně prakticky nepustili. Naopak před cerhovickou brankou bylo často živo. Její strážce Palek poprvé lovil míč ze své sítě po čtvrthodině hry, o což se po pěkném centru Sklenky postaral J. Červený, jehož volej skončil pod břevnem – 0:1.

O dvě minuty později měli hosté velkou příležitost vedení navýšit, když byl ve vápně faulován Mates, ale Palek pokutový kop Sklenky vyrazil. Skóre se měnilo ve 24. minutě, kdy dlouhý nákop Hornofa Isteník hlavou prodloužil na J. Červeného, který z hranice šestnáctky mazácky přehodil Palka  – 0:2.
Dvě minuty před koncem prvního poločasu domácí zastavili samostatnou akci J. Červeného až ve vápně faulem a Isteník nařízenou penaltu proměnil – 0:3.

Brankový účet mohl ještě před přestávkou změnit útočník Unionu, ale Doubrava jeho projektil vytěsnil na roh. Rakovnická územní převaha pokračovala i po změně stran. Ve 48. minutě dalekonosný centr M. Kučery do cerhovického pokutového území Severin z první napálil pod víko Unionu a bylo to 0:4.

Poté si hosté vypracovali další slibné šance, ale Palek, jehož pozornost a brankářské umění nejčastěji zkoušel aktivní J. Červený, už byl neprůstřelný. V závěru duelu se domácí snažili výsledek alespoň kosmeticky upravit, což jim však spolehlivě hrající rakovnická obrana nedovolila.

„Zasloužené vítězství. Brzy jsme se ujali vedení, potom jsme sice zahodili penaltu, ale zanedlouho přidali další branku a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Domácí na širokém, ale kratším hřišti se snažili dlouhými nákopy dostat za naši obranu, ale ta si s nimi poradila.

Kromě šance, kterou jsme jim v úvodu utkání sami nabídli, vážněji ohrozili naší bránu až v posledních minutách zápasu, kdy po dvou standardkách jejich hlavičky přelétly břevno. S výkonem našeho mužstva mohu být spokojený. Drželi jsme balon, dobře kombinovali a využívali i šířky hřiště," řekl po utkání rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník:  Doubrava – Z. Červený (77. Vorel), M. Kučera, Hornof, Severin – Mates (52. Bystřický), J. Kučera, Sklenka, Pucholt – Isteník (74. P. Tvrz), J. Červený. Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník v dalším kole I. A třídy přivítá v neděli 27. dubna v 17 hodin SK Votice, s nimž se na podzim rozešel smírně 1:1.