Vyhráli nad Duklou Praha, přesto trenéra moc nepotěšili

Praha, Rakovník - V dalším kole zimního turnaje staršího dorostu, jehož pořadatelem je FK Meteor Praha, nastoupil SK Rakovník proti Dukle Praha, která v turnaji nastupuje s ligovým mladším dorostem. Přestože Rakovničtí vyhráli, trenér Jiří Kučera hráče po utkání moc nechválil.

10.2.2012

Klubový znak SK RakovníkFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Dukla Praha SK Rakovník 2:4 (0:2)

Od úvodního hvizdu převzal Rakovník iniciativu, ale většina jeho akcí končila před pokutovým územím soupeře. První náznak šance v 11. minutě Sklenka zakončil střelou nad. Dukla se připomněla v 18. minutě trestným kopem, který však brankovou konstrukci nenašel. Krátce nato se rakovnický Kulhánek řítil sám na branku Pražanů, ale v koncovce ji netrefil. Gólový efekt přinesla 22. minuta, kdy rychlá kombinace Rakovníka po pravé straně našla ve vápně J. Červeného, který křížnou střelou po zemi do protipohybu brankáře otevřel skóre 0:1. Rakovničtí měli i nadále herní převahu. V osobních soubojích byli důraznější a tvrdou střelu Sklenky brankář Dukly s námahou kryl. Pražané se dostali do šance po zaváhání J. Kučery, ale Hrbek projektil směřující k tyči vyrazil. Ve 36. minutě se pěknou individuální akcí blýskl Tvrz, zakončil ji však jen střelou do brankáře. Velkou šanci na zvýšení vedení měl ve 39. minutě J. Červený, jehož střelu vyrazil obránce na brankové čáře, aby potom následnou dorážku poslal ze sedmi metrů vedle. O minutu později střelu Huttra zastavila tyč. Skóre se změnilo ve 42. minutě, kdy Hamouz technickou přízemní střelou z hranice vápna zvýšil na 0:2.

Začátek druhého poločasu patřil hráčům Dukly, kteří využili sebeuspokojení a nekoncentrovanost hráčů Rakovníka. V 58. minutě potrestali zaváhání O. Kučery a snížili na 1:2, aby dvě minuty poté využili dvojnásobné chyby Vorla k vyrovnání brankového účtu na 2:2. Rakovničtí se vrátili do zápasu až v poslední čtvrthodině, kdy dvěma brankami P. Červeného dokázali zužitkovat svůj tlak a strhnout vítězství na svou stranu.

„Utkání s věkově mladším soupeřem jsme začali dobře a celkem pohodově o poločase vedli 2:0. Bohužel po přestávce jsme nastoupili s vědomím, že se nám nemůže nic stát a soupeř se asi dorazí sám. Nedohrávali jsme souboje, laxní rozehrávkou nabízeli Pražanům zadarmo míče a oni toho beze zbytku v úvodu druhého poločasu využili. Proto i přes vítězství nejsem s naším výkonem v tomto utkání spokojený,“ řekl rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek Tvrz, O. Kučera, Mates J. Kučera Sodomek, J. Červený, Sklenka, Hlavatý P. Červený, Kulhánek. Hokejově střídali: Hamouz, Vorel a Huttr.

Autor: Jaroslav Mokrejš

Autor: Redakce

10.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Turnaj v malé kopané v Kounově ovládli fotbalisté Hředel.
39

Turnaj v Kounově ovládly Hředle

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Pozemkáři si v Edenu otevřeli stříbrný důl

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Závěrečné extraligové play off pozemních hokejistů přineslo o víkendu hned dvě stříbrné radosti pro rakovnický HC 1972. Ženy i muži přes vydařená sobotní semifinále sice v neděli podlehli v boji o české tituly domácím v sešívaných dresech, ale potvrdili, že rakovnický pozemní hokej má v České republice zvuk.

Nový videoklip láká do Rakovníka turisty

Rakovník - Město se na novou turistickou sezonu připravilo novým oficiálním videoklipem, který má zvýšit atraktivitu města. Prezentační video, na kterém se autorsky podílel i zastupitel Milan Zimmermann, zpracovala firma Petr Vinše za 48 tisíc korun.

Chodníky na hřbitově budou brzy kompletní

Rakovník - Městský hřbitov v současnosti prochází velkými změnami. Do jeho úprav bylo jen letos investováno milion korun. Nově vedení města rozhodlo o kompletní opravě chodníků, která se doposud týkala jen části z nich.