Úvod zápasu s tradičním soupeřem patřil domácím, když hned po patnácti vteřinách spálil gólovku Macháček. Poté hráli domácí přesilovku a v jejím úplném závěru se dorážkou prosadil Hulcr – 1:0. Hosté si první šanci vytvořili v 8. minutě, ale střelu Mikásky ze dvou metrů Burgr vyrazil. O minutu později ujel hostům Klaus, ale svoji šanci neproměnil a ihned z protiútoku hosté zásluhou střely Bréma na Burgrovu vyrážečku vyrovnali. Druhá desetiminutovka patřila spíše hostům, neboť domácí celkem třikrát pykali za zbytečné fauly na trestné lavici, ale do žádné velké akce se hráči Králova Dvora nedostali.

Do druhé třetiny vletěli domácí ve velkém stylu a po sedmi minutách bylo o výsledku rozhodnuto. Nejprve hostující gólman Černý vychytal ve velké šanci Klause a samostatný únik Kounovského, ale na střelu Okegawy z mezikruží byl krátký – 2:1. Ve 25. minutě dorazil Macháček nahození Krejčího a zvýšil na 3:1. A ve 27. minutě vysunul Vyskočil po návratu z trestné lavice Hegenbarta, který byť atakován, dokázal buk procedit mezi betony hostujícího gólmana – 4:1. Hosté hrozili jen sporadicky a domácí vědomi si tříbrankového náskoku v pohodě kontrolovali hru.

Vladimír Svoboda byl oceněn ke svým devadesátinám před zápasem Kladno - Poruba sportovním manažerem Rytířů Davidem Čermákem (vlevo) a členem vedení PZ Kladno Vladimírem Kamešem.
Vychovával Jágra a desítky další hvězd. Trenér Svoboda slaví devadesátku

I třetí třetina patřila domácím. Hostující gólman pochytal několik nebezpečných střel Vlka, Vyskočila, Okegawy, aby ve 46. minutě nestačil na střelu Hulcra z mezikruží – 5:1. O minutu později ujeli dva hostující hráči v oslabení, ale Mikáska svůj únik nezakončil přesně. V 51. minutě ujel v oslabení domácí Hulcr, ale jeho střelecký pokus o zkompletování hattricku gólman hostů chytil. Nevyužité zůstaly i šance Hegenbarta či Macháčka. A když Burgr zlikvidoval i únik hostujícího Molčíka, připsali si domácí zcela zaslouženě tři body za výhru 5:1.

V příštím zápase přivítají rakovničtí hráči na domácím ledě v neděli 27. ledna od 17.30 hodin soupeře z Poděbrad. (md)

HC Rakovník – Králův Dvůr 5:1

Branky: 4. Hulcr (Nosek, Ságner), 24. Okegawa (Vyskočil, Větrovec), 24. Macháček (Krejčí, Kratochvíl), 27. Hegenbart (Kounovský, Vyskočil), 46. Hulcr (Tolkner, Kratochvíl) – 9. Brém(Mahel). Vyloučení: 6:7 (navíc host. Šnaidauf 10. min a Sagan do konce utkání). Využití: 0:0. Třetiny: 1:1, 3:0, 1:0. Diváci: 230. HC Rakovník: Burgr – Krejčí, Mikeš, Vlk, Vyskočil, Hulcr, Větrovec, Zuska – Macháček, Kratochvíl, Klaus – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Ambroz, Ságner, Nosek – Tolkner.

Fotbalisté Tatranu Rakovník (v zeleném) prohráli první přípravný zápas. Na soustředění se střetli s Karlovými Vary, kterým podlehli 2:4.