Loňský finalista od soutoku Labe s Vltavou měl v Poděbradech většinu utkání ve své moci a vedl už 3:0. Přesto nakonec autor hattricku Martin Příhoda musel pojišťovat vítězství až při power-play do prázdné branky. Domácí se totiž dvěma góly v rozmezí dvou minut závěrečné části dostali nečekaně zpátky do hry.

Dalším týmem s čistým štítem zůstává Příbram, která vybojovala tři body v Rakovníku. Ovšem ani její cesta k vítězstvím nebyla snadná. Rakovník sice prohrával 0:2, ale ve druhé části dokázal vyrovnat. Ovšem v 57. minutě inkasoval potřetí a gól už nedal.

Také ve druhém kole došlo na jednu výraznou střeleckou kanonádu, a znovu u toho byl nováček z Králova Dvora. Po úvodní divoké výhře 8:6 ale tentokrát přišlo kruté vystřízlivění v podobě porážky 1:8 v Černošicích.

V dalších dvou zápasech rozhodovaly o vítězství až samostatné nájezdy a vždy byl úspěšný domácí tým. Vlašim porazila 4:3 obhájce krajského titulu Velké Popovice, když hosté v utkání vedli už dvoubrankovým rozdílem, a stejným výsledkem uspěl Benešov proti béčku Mladé Boleslavi.

Po nápravě krajně nevydařeného vstupu do soutěže sahali hokejisté ze Slaného. Při svém druhém výjezdu na zimní stadion do Velkých Popovic vedli nedlouho po polovině utkání nad domácí Jesenicí 4:2. Jenže zbytek zápasu nezvládli podle svých představ. Branku znamenající porážku inkasovali 26 vteřin před koncem z hole Romana Formánka, který vstřelil všech pět gólů Jesenice. Dvakrát mu přitom asistoval bratr David.

Krajská hokejová liga, 2. kolo

HC Poděbrady – HC Junior Mělník 2:4Branky: 47. Malina, 48. Velechovský – 14. Šubrt, 20. 42. a 60. Příhoda. Rozhodčí: Pokorný – Doskočil, Čáp. Vyloučení: 6:5. Třetiny: 0:2, 0:0, 2:2.

HC Rakovník – HC Příbram 2:3Branky: 29. a 34. Bauer – 5. Křivonoska, 30. Svoboda, 57. Mikeska. Rozh.: Dundr – Řešátko, Holý. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:1.

HC Lev Benešov – BK Ml. Boleslav B 4:3 SNBranky: 15. Starec, 25. Holánek, 37. Janák + nájezd – 15. M. Protivný, 40. Kristek, 58. Rovný. Rozhodčí: Hornáček – P. Větrovský, Čajan. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1.

HC Jesenice – HK Lev Slaný 5:4Branky: 1. 23. 35. 48. a 60. R. Formánek – 3. Bednár, 20. P. Novák, 32. Lapáček, 33. J. Novák. Rozhodčí: Macháč – Holec, Jecelín. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Třetiny: 1:2, 2:2, 2:0.

SK Černošice – HK Králův Dvůr 8:1Branky: 4. Sem, 6. a 56. Suchý, 17. Vyštajn, 36. 42. a 47. Šalamoun, 47. Jobek – 14. Kupec. Rozhodčí: Švejda – Müller, Thoma. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Třetiny: 3:1, 1:0, 4:0.

HC Rytíři Vlašim – Sj Vel. Popovice 4:3 SNBranky: 3. Lucker, 6. Freisler, 24. Mocek, nájezd Kočí – 7. Kucharčík, 36. Matějka, 46. Dušek. Rozhodčí: Hruška – Nevařil, Kálal. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:0.