Hlavní pozornost úvodního hracího dne roku poutal duel druhých Velkých Popovic, na jejichž ledě se představily vedoucí Černošice. Místo bitvy se ovšem k potěšení domácích příznivců zrodil debakl hostů. Černošice odvezly devět branek, přestože do 27. minuty vedly 1:0. Rozdíl mezi týmy se snížil na tři body.

Zápas skončil nad očekávání také pro popovického trenéra Zbyňka Kukačku, který se ho tak po vánoční přestávce obával zbytečně. Po herně vyrovnané první třetině rozhodla ta prostřední. Domácí v ní vstřelili sedm branek. „Po pěti neproměněných vyložených šancích v první třetině nám to tam ve druhé začalo padat," těšilo trenéra Kukačku. „Útočníci byli produktivní. Hosté doplatili i na svou podrážděnost, kterou se nám povedlo potrestat z přesilových her. Konečný výsledek možná neodpovídá, ale od druhé třetiny jsme hráli efektivně, bez chyb vzadu a výborně nám zachytal gólman Lorenc."

Na ledě soupeřů neuspěly ani Mělník v Mladé Boleslavi a Příbram v Benešově. Oba celky inkasovaly po čtyřech brankách, na které nedokázaly dostatečně odpovědět. Přitom oba týmy vedly 1:0, ale ve druhé a třetí třetině to byli domácí, kdo střílel góly. Boleslavské béčko udělalo při další porážce posledních Poděbrad důležitý krok k záchraně. Benešov, který těsně před Vánoci ukončil dlouhou sérii porážek, se dotáhl na osmou pozici znamenající na konci základní části účast v play-off.

Ve skvělém tažení ze závěru roku pokračoval Rakovník. Vlašimi nastřílel čtrnáct branek a v tabulce se propasíroval na třetí pozici. Tak vysokému výsledku přitom dlouho nic nenasvědčovalo. Postaralo se o něj osm gólů v rozmezí deseti minut závěrečné třetiny. „To, co se odehrávalo po první třetině, jsem za dvacet let ještě nezažil. To byl neskutečný koncert," překvapili domácí výkonem i svého vedoucího Vladimíra Soukupa. Králův Dvůr oplatil Jesenici porážku z domácího ledu i s úroky v podobě sedmi vstřelených gólů. Domácí se poprvé prosadili až za stavu 0:4.

Krajská liga - 16. kolo

V. Popovice – Černošice 9:3 (0:1, 7:1, 2:1)
Branky: 27. a 37. Chochola, 29. a 59. Bícha, 21. Petrželka, 25. Lucker, 25. Vacek, 34. Žoha, 51. Culka – 18. Suchý, 34. Loskot, 50. J. Vyštajn. Vyloučení: 9:11. Využití: 4:0.

M. Boleslav B – Mělník 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 27. Trégl, 28. Ficek, 51. Jan Protivný, 59. Christov – 15. Kubica. Vyloučení: 5:3. Bez využití.

Benešov – HC Příbram 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 28. a 39. Stejskal, 20. Starec, 47. Babický – 4. Pavel, 33. Beneš. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Jesenice – Králův Dvůr 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)
Branky: D. Formánek, Zemánek – Tuček 2, O. Vejvoda 2, Novák, Hulcr, Vodička.

Rakovník – Vlašim 14:1 (2:0, 4:1, 8:0)
Branky: 36. 48. a 56. Chvojka, 4. a 13. Král, 23. a 56. Kříž, 11. Kounovský, 31. Ságner, 38. Vošta, 49. M. Gebhard, 50. O. Gebhard, 52. Mikeš, 58. Vyskočil – 33. Matějka. Vyloučení: 9:12 + Vondráček (Vlašim) do konce utkání. Využití: 2:0.

Poděbrady – Slaný 2:7 (0:1, 0:3, 2:3)
Branky: 45. Kubát, 55. Šafra – 43. a 57. Průcha, 3. Vostracký, 30. Dolejší, 36. Novák, 38. Malát, 49. Tomáš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1.

1. Černošice 16 9 4 0 3 78:52 35
2. V. Popovice 15 10 0 2 3 76:48 32
3. Rakovník 16 10 0 0 6 77:55 30
4. Mělník 16 7 3 1 5 56:46 28
5. Příbram 16 8 0 2 6 53:51 26
6. Jesenice 16 6 3 1 6 61:66 25
7. Slaný 16 7 1 0 8 60:67 23
8. Benešov 16 5 1 3 7 64:74 20