HC Rakovník – HC Příbram 5:2 (1:1,2:0,2:1)

Úvod veledůležitého duelu se však domácím hokejistům vůbec nepovedl. „Začátek byl opravdu příšerný, hráli jsme hrozně a bylo to vyloženě o hlavě. Kluci měli nervy, protože věděli, že musí vyhrát. Jenže když se musí, tak to zrovna moc nejde," řekl k nepovedenému vstupu vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup. Příbram, která vzhledem k ostatním výsledkům, již nemohla do play off postoupit, hrála mnohem uvolněněji, měla více ze hry a v 7. minutě se ujala vedení – 0:1. Rakovnické držel v této fázi nad vodou brankář Burgr, na kterém poslední vysoká porážka v Popovicích nezanechala žádné stopy a v celém průběhu zápasu chytal famózně. Ve 13. minutě se konečně ke slovu dostali také domácí, ale Ambroz nabídku Tolknera nezužitkoval. Lépe si nevedli ani jeho spoluhráči až přišla poslední minuta a jak se ukázalo i výborný tah od rakovnického kouče Otakara Vejvody. „V čase 19:30 se zranil Ambroz, kterého tam chvíli ošetřovali a šel střídat, ale trenér ho vrátil zpět na led s tím, že jsou rozjetí, byli na ledě jen pár sekund a že dají gól. Krásné na tom bylo, že oni ten gól opravdu dali," popsal důležitý moment celého utkání Vladimír Soukup. Gól do šatny vstřelil 14 sekund před pauzou po souhře Kotála a Mikeše Nosek – 1:1.

Vyrovnávací branka domácí nakopla, začali lépe bruslit a Příbram přehrávali. Jejich snaha byla zanedlouho odměněna. Ve 24. minutě našel Krejčí Kounovského, ten přihrál do jízdy Tolknerovi, který poslal Rakovnické do vedení – 2:1. O dvě minuty později bylo pro domácí ještě veseleji. Brankář Burgr našel na modré rozjetého Tolknera a rakovnický rychlík propasíroval puk za záda hostujícího gólmana potřetí – 3:1. Poté následoval na straně domácích festival zahozených šancí. Zuska nejprve netrefil prázdnou bránu, Tolknerovi vzal hattrick hostující brankář a podobně jako Zuska si vedl i O. Gebhart, jehož chvíle měla ještě přijít.

A přišla hned po vyhraném středovém buly v úvodu třetí části, kdy se Gebhart prosmýkl do útočného pásma hostí a krásnou střelou v čase 40:10 poslal domácí do tříbrankového vedení – 4:1. Rakovničtí byli při chuti a měli i další šance. Ve 45. minutě se prosadila první formace podruhé, když Bauer našel Grilla, ten přihrál na křídlo Ságnerovi a navrátilec do sestavy dal pátý a zároveň i poslední gól domácích – 5:1. Poté sice ještě Bauer pěknou střelou orazítkoval břevno, ale poslední slovo měli hosté, kteří 4 sekundy před koncem zkorigovali na konečných 5:2.

„První třetina byla nervózní podobně jako s Boleslaví a strašně nám pomohl Burgr, který nás několikrát velmi podržel. Důležité bylo, že jsme v poslední minutě srovnali 1:1 a pak po dalších dvou gólech Tolknera už to bylo relativně v klidu," zhodnotil utkání kouč Rakovnických Otakar Vejvoda, kterého těšilo, jak se jeho svěřenci s duelem vypořádali i přes několik komplikací. „Bylo fajn, že i když nám chybělo pár kluků, ti co nastoupili se s tím poprali velice dobře. Zuska přiletěl v noci z Egypta a hned nastoupil, Nosek měl večer horečku 39 stupňů a nakonec dal i gól. Jsou to stateční kluci."

Rakovník čeká ve čtvrtfinále play off druhý Benešov. „V sobotu hrajeme od 17:30 doma a v neděli od 17 hodin v Benešově. Tímto bych chtěl pozvat všechny naše příznivce, aby dorazili a podpořili nás, budeme to potřebovat," dodal Soukup.

Branky a nahrávky: 20. Nosek (Mikeš, Kotál), 24. Tolkner (Kounovský, Krejčí), 26. Tolkner (Burgr), 41. O. Gebhart, 45. Ságner (Grill, Bauer) – 7. Chudý (Hlaváč), 60. Hlaváč (Šmejkal).
Vyloučení: 4:6, rozhodčí: Hruška, Dundr, Formánek, Holý, diváků: 270.

HC Rakovník: Burgr (Řenč) – Krejčí, Zuska – O. Gebhart, Bauer, Ságner – Vyskočil, T. Petráček – Kounovský, Tolkner, V. Petráček – Kotál, Mikeš – Grill, Ambroz, Nosek – Vošta.