Rozjel se na brankáře, naznačil klasický blafák, místo bekhendové střely někam nad lapačku si ale stáhl puk mezi bruslemi a s hokejkou mezi nohami suverénně zavěsil do odkryté části brány. Pak už třiadvacetiletý útočník Lvů přijímal gratulace.

„Když trenér určil, kdo pojede, a řekl mně, tak mi hned v hlavě projelo, že použiji tuto kličku. Byl jsem správně namotivovaný a prostě jsem si věřil," svěřil se Tadeáš Kočí. Nájezd prý často používá při tréninku. Během zápasu si ho ale dovolil poprvé. Že by neproměnil, si nepřipouštěl.

Zdroj: Lev Benešov

„Už v dětství mě inspiroval Robert Kysela, který kličku jel v roce 2001 proti Spartě v play-off (ještě dříve ho užil Kladeňák Vejvoda ml. – pozn. autora). Já se tento trik učím a trénuji skoro patnáct let," pousmál se. Video s jeho kouskem se okamžitě stalo hitem internetu. „Samotného mě překvapilo, kolika lidem se toto provedení líbilo. Samozřejmě mi to dělá obrovskou radost a nakoplo mě to do derby proti Vlašimi," zmínil hráč, který s hokejem začínal v Benešově. Tam se po přestupu do Kolína a hostování ve Vlašimi znovu vrátil.

Samotný zápas jednoho z lídrů nabídl přestřelku, jakou nejvyšší středočeská soutěž už dlouho nezažila. Přestože se oba týmy vystřídaly chvílemi už v dvoubrankovém vedení, svítilo po šedesáti minutách na ukazateli skóre 7:7. Podle Tadeáše Kočího se na divokém průběhu odrazily tři góly inkasované v první třetině. „Naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině jsme se během pár minut dostali do vedení 5:3, ale po našich dalších chybách jsme soupeři dovolili srovnat. Třetí třetina byla jako na houpačce. Štěstí nakonec bylo na naší straně a jsme rádi, že máme dva body."

Z benešovské ztráty vytěžili bod náskoku na čele pořadí borci ze Slaného. Proti Příbrami rozhodli o své deváté výhře v řadě vítězným gólem z 58. minuty. V matných výkonech na hřištích soupeřů pokračoval obhájce prvenství z Mělníka. Ve Vlašimi dělil Junior přičiněním hattricku Kucharčíka jediný gól od dvouciferné potupy. V ohrožení sestupem zůstávají dvě kola před koncem základní části tři celky. Až na béčko Boleslavi mají ostatní šanci proniknout ještě do play-off.

Krajská liga, 20. kolo

Benešov – Králův Dvůr 8:7 SN (3:3, 2:2, 2:2)
Branky: 15. a 49. Sládek, 14. Korvas, 20. Burian, 23. Fedoročko, 25. Mrva, 55. Holeš + rozh. nájezd – 6. a 52. Vlček, 18. a 52. Vodička, 9. Hulcr, 33. Veber, 52. Tuček. Vyloučení: 7:8, navíc Kotýnek – Novotný 10 minut OT. Využití: 3:1.

Vlašim – Mělník 9:3 (4:0, 2:1, 3:2)
Branky: 15., 45. a 58. Kucharčík, 10. a 43. Jaeger, 13. Burda, 15. Cerk, 34. Lang, 37. Dušek – 22. Šubrt, 49. Příhoda, 57. Vernek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0.

Jesenice – Černošice 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 10. Vostrácký, 24. Voháňka, 46. Hanzlík – 7. a 55. Jobek, 21. Teubner, 38. Vyštajn, 60. Krudenc. Vyloučení: 2:3. Bez využití.

Žabonosy – V. Popovice 1:2 SN (1:0, 0:1, 0:0)
Branky: 12. Beňovský – 21. Paris, rozh. nájezd Vacek.

Slaný – HC Příbram 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Branky: 14. Novák, 48. Frolík, 58. Lapáček, 60. Kubinčák – 46. Pavel, 57. Grubner.

Rakovník – Mladá Boleslav B 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 10. Bauer, 26. Gebhart, 47. Tolkner, 49. Nosek – 53. Protivný.

Krajská soutěž

20. kolo: K. Hora – Poděbrady 4:1, Hořovice – Božetice 8:3, Neratovice – Žebrák 3:0, Žilina – Sedlčany 3:8, Čáslav – Hvězda Kladno 8:0, Sp. Příbram – Kralupy 3:8.

1. Neratovice 19 16 1  2 14­0:44  49
2. Čáslav 19 16 1  2 12­3:43  49
3. K. Hora 18 14 1  3 10­1:35  44
4. Poděbrady 19 12 2  5  9­6:66  40
5. Božetice 19 11 0  8  8­4:94  33
6. Kralupy n. V. 18  9 1  8  7­3:62  29
7. Žebrák 18  8 1  9  7­9:87  25
8. Spartak Příbram 19  6 2 11  8­4:97  21