VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 11:33

Festival Slunovrat objevil nové písničkáře

Dne 15. března 2017 se v pražském hudebním klubu Slušnej kanál konalo finále talentové soutěže písničkářů a hudebních skupin.

včera 08:46

Studenti podpoří koncertem domov seniorů, obrátili se i na Hudbu hradní stráže

Nové Strašecí - Podpořit Domov seniorů v Novém Strašecí se rozhodli studenti Gymnázia Jana Amose Komenského. Proto pořádají koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Uskuteční se v neděli 9. dubna od 16 hodin v Novostrašeckém kulturním centru.

20.3.2017

Sluníčkový bál se konal už posedmé. Poprvé v Jesenici

Jesenice - Sluníčkový bál, který již posedmé pořádala Základní škola, Mateřská škola speciální a Praktická škola Jesenice není jedinečný pouze v tom, že ho pořádá škola. Jeho kouzlo spočívá především ve společné snaze zaměstnanců školy a široké veřejnosti přispět na dobrou věc. Výtěžek z něho totiž každoročně míří na podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Finalisté talentové soutěže Slunovratu se utkali o hraní na festivalu!

Již ve středu 15. března 2017 se v hudebním klubu Slušnej kanál uskuteční finále talentové soutěže hudebního festivalu Slunovrat. V minulém týdnu vybrala odborná porota účinkující, kteří postoupili do finálového kola. Přestože původní počet finalistů měl být 5, po nerozhodném počtu hlasů posledních 2 postupujících se nakonec porotci rozhodli, že do finále postoupí 6 soutěžících.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Už víte, co si přečíst na jaře? Vyberte si z knih Velkého knižního čtvrtku

Velký knižní čtvrtek je den, kdy se na pultech knihkupectví objeví naráz patnáct nových titulů. Jsou vybrané tak, aby si vybral každý milovník knížek. S pěticí autorů se můžete setkat osobně na doprovodných akcích: ve čtvrtek v 17 h v Městské knihovně Praha na Mariánském náměstí v Praze 1 a příští čtvrtek 23. března ve stejný čas v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v Kobližné ulici.

13.3.2017

Čtení na jaro pomůže vybrat Velký knižní čtvrtek

Rakovnicko - Velký knižní čtvrtek má za sebou deset úspěšných sezón. Už tento čtvrtek vkročí do další desítky s patnácti novinkami všech žánrů, které byly vybrány a namíchány tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů. Navíc to jsou knihy, které už stačily posbírat ceny či se v krátké době staly světovými bestsellery.

6.3.2017

Novostrašečtí soutěžili o nejlepší buchtu

Nové Strašecí - Masopustní průvod pořádala místní základní umělecká škola v již po devatenácté. Průvod v čele s Královnou zamířil nejprve k městskému úřadu.

4.3.2017

Hudebník z Kalifornie přijel do Rakovníka

Rakovník /ROZHOVOR/ - V Rakovníku v Domě osvěty se konal první koncert v rámci turné po České republice kalifornského hudebník a zpěváka Billa Barretriho, který je také mimo jiné velmi uznávaným hráčem na harmoniku, spolu s Bradem Lewisem. Po Rakovníku chystají koncert v dalších městech. Turné by mělo skončit 11. března v Hradci Králové.

3.3.2017

Rakovnicko na fotkách Tupého, Bílého, Poláčka s Gregora

Rakovnicko - Do redakce Rakovnického deníku nám přišlo několik fotografií zachycující každodenní dění  a svět kolem nás.

2.3.2017

V kroučovské hospůdce se konal dětský karneval

Kroučová – Hospoda U Pucka v Kroučové tentokrát posloužila ke konání dětského karnevalu.

26.2.2017

Dětské karnevaly stále připravují nadšení dobrovolníci

Rakovnicko – Dětské karnevaly si v tuto chvíli užívají děti i dospělí snad v každé obci. Většinou je pořádá obecní úřad, nebo místní spolky. Pokaždé jsou ale za tím řady nadšených dobrovolníků, kteří dětem zábavu připravují ve volném čase.

24.2.2017

Věra Špinarová má ráda nízké pódium

Rakovník - Věra Špinarová chystá v letošním roce vystoupení v řadě měst České republiky, neopomíjí ani ta menší ve Středočeském kraji. Už 16. března, po koncertu v Karlových Varech a poté ve Vodňanech, se na její písně může těšit publikum v Sedlčanech.

21.2.2017

Matyáš Novák poprvé usedl ke klavíru už ve třech letech

Nové Strašecí - V Městské galerii Viktora Olivy vystoupil klavírista Matyáš Novák. Jeho jméno je dobré si zapamatovat. Je totiž pravděpodobné, že o něm ještě hodně uslyšíme. První písničky začal se zájmem na piano vyťukávat už ve třech letech.

18.2.2017

Masopustní veselí na Rakovnicku zdaleka nekončí

Rakovník - Do masopustních průvodů se v sobotu můžete zapojit v Kolešovicích a ve Slabcích. Průvod obcí Kolešovice startuje u místního kulturního domu ve 13 hodin odpoledne.

5.2.2017

Být ženou je křehká písnička

Rakovník - Slova z knížky Arnošta Lustiga Láska a tělo jako by procházela celým scénickým čtením Listování Lukáše Hejlíka a každou prožitou chvílí se vzala za ruce s velkou touhou do posledních minut života.

12.12.2016

Innamorata potěšila českými i zahraničními koledami

Rakovník - Do příjemné předvánoční nálady uvedla v sobotu v podvečer Rakovničany hudební skupina Innamorata.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

29.11.2016

Blíží se dech beroucí premiéra Mrtvé nevěsty v Tylově divadle

Rakovník - Wintr's Pixies - anglická studentská divadelní skupina z Gymnázia Zikmunda Wintra v Rakovníku pro vás již třetím rokem chystá speciální představení, které vám doslova vezme dech!

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

14.11.2016

Rabasova galerie nabízí dvě výstavy

Rakovník - Vernisáží byla v Rabasově galerii zahájena 51. výstava fotografií fotoklubu Amfora Rakovník.

13.11.2016

Uctili památku válečných hrdinů hudbou

Rakovník – Heroldova síň Rabasovy galerie v Rakovníku přivítala ve čtvrtek v podvečer hudební soubor špičkových kvalit.

4.11.2016

V Novém Strašecí připravují přehlídku dechovek

Nové Strašecí - Nová přehlídka dechovek se chystá do Nového Strašecí. Na neděli 13. listopadu přichystaly Vlastenecko-dobročinná sdružená obec baráčníků Černá ves Nové Strašecí a Město Nové Strašecí ve spolupráci s Václavem Hlaváčkem přehlídku dechovek Svatomartinská křídlovka.

13.10.2016

Festival zakončil pianista Lorenzo Di Bella

Rakovník - Mezinárodní festival komorní hudby a výtvarného umění Heroldův Rakovník skončil.

6.10.2016

Heroldův Rakovník přivítal Pavla Svobodu

Rakovník - Mezinárodní festival komorní hudby a výtvarného umění Heroldův Rakovník se z koncertní Heroldovy síně Rabasovy galerie přesunul do Chrámu svatého Bartoloměje.

2.10.2016

V Domě osvěty se uskuteční druhý ročník Alternativy

Rakovník - V loňském říjnu zaznamenala poměrně slušný divácký ohlas premiéra minifestivalu nepopulární hudby Alternativa 2015. Bylo to bezpochyby i zásluhou energického vystoupení brněnské punkové performerky Muchy. Pořadatelé Martin Nezbeda a Honza Švácha z rakovnické hudební skupiny Z Davu se díky pozitivní zkušenosti rozhodli, že je možné úspěch loňského ročníku zopakovat. A připravili si opět zásadní objekty české nepopulární hudby.

28.9.2016

Výstava, kterou byste si neměli nechat ujít: V takové krásné společnosti II

Rakovník – V takové krásné společnosti II je název společné výstavy fotografií Karla Kestnera a obrazů Marie Kovaříkové, kterou si aktuálně můžete projít v Rabasově galerii v Rakovníku.

23.9.2016

Zubalíkovy obrazy jsou jeho osobní zpověď

Rakovník - Trumpety a měsíc, Nespavost, Třešňové květy, Malířka porcelánu a hned třikrát, to je jen velmi malý výčet obrazů na výstavě Františka Zubalíka ve Vinotéce Ve Vysoké.

21.9.2016

David Janouch po deseti letech opět vystavuje své sochy v Rakovníku

Rakovník – Výstava soch ve Výstavní síni na radnici Rabasovy galerie v Rakovníku představuje umění akademického sochaře a restaurátora Davida Janoucha z Praha.

17.9.2016

Zcela zaplněný kostel tleskal švýcarskému orchestru Camerata Helvetica

Rakovník – Festival Heroldův Rakovník letos vstoupil do svého 13. ročníku.

13.9.2016

Kalle a Manon Meurt předali publiku poctivou muziku

Rakovník – V sobotu měli Rakovničané možnost užít si další z jedinečných koncertů pod širým nebem v centru města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies