VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.4.2017

Vajíčkobraní: Velvarští si opět připomenou starou legendu

Velvary – Velvarští si opět připomenou starou legendu o natvrdlých vejcích a navážou na tržní tradici starobylého města. Největší zemské vajíčkové slavnosti a poctivé řemeslné velikonoční trhy se konají už tuto neděli od 9 do 16 hodin ve Velvarech.   

3.4.2017

19. ročník festivalu Okoř se bude konat 19. srpna. Vystoupí řada zpěváků a kapel

Praha - Srpnový Festival Okoř se letos bude konat už po devatenácté. Na všechny jeho příznivce čeká skvělý program. V sobotu 19. srpna v malebném areálu pod zříceninou hradu Okoř vystoupí MIG 21, Miro Žbirka, Václav Neckář, Marek Ztracený, Vypsaná fixa a No Name.

2.4.2017

Ženy letos dětem do tomboly napekly padesát dortů

Slabce /FOTOGALERIE/ – Poslední březnová sobota patřila dětem. Doslova se společně vyřádily na maškarním bále, který pro ně každý rok připravují místní zahrádkáři. Programu se ujala dvojice Maty a Dáda. Přichystala pro děti plno veselých písniček i soutěží.

2.4.2017

Pražští umělci vystavují

Rakovník – V Nové síni pod Vysokou bránou právě vystavuje Nové sdružení pražských umělců.

2.4.2017

OBRAZEM: Výroba píšťalky z černého bezu zaujala malé i velké

Nové Strašecí – Nazdobit kraslice včelím voskem, vyrobit vlastní pomlázku, vyzkoušet práci se dřevem, plstění z ovčího rouna, tkaní na stávku a další tradiční řemesla si děti vyzkoušely při velikonočních dílnách v sále hospody Na Růžku v Pecínově.

2.4.2017

Na plese seniorů se všichni dobře bavili

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ - Podeváté se senioři spolu s hosty bavili na svém plese. Pro seniory byl opět připraven pěkný program.

2.4.2017

OBRAZEM: Děti prožily noc se Čtyřlístkem

Mutějovice – Noc s Andersenem ve znamení časopisu Čtyřlístek prožili společně žáci první až páté třídy ve své základní škole. Postavičky i příběhy Čtyřlístku je provázeli po celý večer.

2.4.2017

OBRAZEM: Zahájení sezony na hradě Křivoklátě

V Hradní kapli se sešli s návštěvníky Kasteláni Karlštejna Jaromír Kubů, Křivoklátu Petr Slabý, Točníku a Žebráku Petr Zemánek, Krakovce Jiří Sobek a zámku Hořivice Libor Knížek. Představili akce v této sezoně.

AKTUALIZOVÁNO
1.4.2017

SLEDUJEME ON-LINE: Ostrava dnes dává poslední sbohem Věře Špinarové

/FOTO, VIDEO/ Ve velké obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě se dnes koná poslední rozloučení s Věrou Špinarovou. Dopoledne je vyhrazeno pro veřejnost. Situaci na místě sledují také redaktoři Deníku.

1.4.2017

Na Křivoklátě zahájí v sobotu sezonu

Křivoklát - V sobotu 1.dubna zahajuje návštěvnickou sezonu spolu s dalšími hrady hrad Křivoklát. Stane se tak v jedenáct hodin v kapli Korunování Panny Marie. Přítomni budou správci Karlštejna, Krakovce, Křivoklátu a Točníku, z blízkého sousedství byl rovněž přizván kastelán z Hořovic.

AKTUALIZOVÁNO
27.3.2017

Věra Špinarová zemřela. Jedinečný hlas z Ostravy utichl

Ve věku pětašedesáti let odešla do hudebního nebe Věra Špinarová, zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem.

25.3.2017

V Novém Strašecí vystupovali mladí herci z celé republiky

Nové Strašecí – Mladí herci a herci ze středních škol se sjeli v Novém Strašecí při dalším ročníku Středočeské krajské přehlídky studentského a mladého divadla Setkání ve Strašecí.

22.3.2017

Festival Slunovrat objevil nové písničkáře

Dne 15. března 2017 se v pražském hudebním klubu Slušnej kanál konalo finále talentové soutěže písničkářů a hudebních skupin.

22.3.2017

Studenti podpoří koncertem domov seniorů, obrátili se i na Hudbu hradní stráže

Nové Strašecí - Podpořit Domov seniorů v Novém Strašecí se rozhodli studenti Gymnázia Jana Amose Komenského. Proto pořádají koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Uskuteční se v neděli 9. dubna od 16 hodin v Novostrašeckém kulturním centru.

20.3.2017

Sluníčkový bál se konal už posedmé. Poprvé v Jesenici

Jesenice - Sluníčkový bál, který již posedmé pořádala Základní škola, Mateřská škola speciální a Praktická škola Jesenice není jedinečný pouze v tom, že ho pořádá škola. Jeho kouzlo spočívá především ve společné snaze zaměstnanců školy a široké veřejnosti přispět na dobrou věc. Výtěžek z něho totiž každoročně míří na podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Finalisté talentové soutěže Slunovratu se utkali o hraní na festivalu!

Již ve středu 15. března 2017 se v hudebním klubu Slušnej kanál uskuteční finále talentové soutěže hudebního festivalu Slunovrat. V minulém týdnu vybrala odborná porota účinkující, kteří postoupili do finálového kola. Přestože původní počet finalistů měl být 5, po nerozhodném počtu hlasů posledních 2 postupujících se nakonec porotci rozhodli, že do finále postoupí 6 soutěžících.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Už víte, co si přečíst na jaře? Vyberte si z knih Velkého knižního čtvrtku

Velký knižní čtvrtek je den, kdy se na pultech knihkupectví objeví naráz patnáct nových titulů. Jsou vybrané tak, aby si vybral každý milovník knížek. S pěticí autorů se můžete setkat osobně na doprovodných akcích: ve čtvrtek v 17 h v Městské knihovně Praha na Mariánském náměstí v Praze 1 a příští čtvrtek 23. března ve stejný čas v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v Kobližné ulici.

13.3.2017

Čtení na jaro pomůže vybrat Velký knižní čtvrtek

Rakovnicko - Velký knižní čtvrtek má za sebou deset úspěšných sezón. Už tento čtvrtek vkročí do další desítky s patnácti novinkami všech žánrů, které byly vybrány a namíchány tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů. Navíc to jsou knihy, které už stačily posbírat ceny či se v krátké době staly světovými bestsellery.

6.3.2017

Novostrašečtí soutěžili o nejlepší buchtu

Nové Strašecí - Masopustní průvod pořádala místní základní umělecká škola v již po devatenácté. Průvod v čele s Královnou zamířil nejprve k městskému úřadu.

4.3.2017

Hudebník z Kalifornie přijel do Rakovníka

Rakovník /ROZHOVOR/ - V Rakovníku v Domě osvěty se konal první koncert v rámci turné po České republice kalifornského hudebník a zpěváka Billa Barretriho, který je také mimo jiné velmi uznávaným hráčem na harmoniku, spolu s Bradem Lewisem. Po Rakovníku chystají koncert v dalších městech. Turné by mělo skončit 11. března v Hradci Králové.

3.3.2017

Rakovnicko na fotkách Tupého, Bílého, Poláčka s Gregora

Rakovnicko - Do redakce Rakovnického deníku nám přišlo několik fotografií zachycující každodenní dění  a svět kolem nás.

2.3.2017

V kroučovské hospůdce se konal dětský karneval

Kroučová – Hospoda U Pucka v Kroučové tentokrát posloužila ke konání dětského karnevalu.

26.2.2017

Dětské karnevaly stále připravují nadšení dobrovolníci

Rakovnicko – Dětské karnevaly si v tuto chvíli užívají děti i dospělí snad v každé obci. Většinou je pořádá obecní úřad, nebo místní spolky. Pokaždé jsou ale za tím řady nadšených dobrovolníků, kteří dětem zábavu připravují ve volném čase.

24.2.2017

Věra Špinarová má ráda nízké pódium

Rakovník - Věra Špinarová chystá v letošním roce vystoupení v řadě měst České republiky, neopomíjí ani ta menší ve Středočeském kraji. Už 16. března, po koncertu v Karlových Varech a poté ve Vodňanech, se na její písně může těšit publikum v Sedlčanech.

21.2.2017

Matyáš Novák poprvé usedl ke klavíru už ve třech letech

Nové Strašecí - V Městské galerii Viktora Olivy vystoupil klavírista Matyáš Novák. Jeho jméno je dobré si zapamatovat. Je totiž pravděpodobné, že o něm ještě hodně uslyšíme. První písničky začal se zájmem na piano vyťukávat už ve třech letech.

18.2.2017

Masopustní veselí na Rakovnicku zdaleka nekončí

Rakovník - Do masopustních průvodů se v sobotu můžete zapojit v Kolešovicích a ve Slabcích. Průvod obcí Kolešovice startuje u místního kulturního domu ve 13 hodin odpoledne.

5.2.2017

Být ženou je křehká písnička

Rakovník - Slova z knížky Arnošta Lustiga Láska a tělo jako by procházela celým scénickým čtením Listování Lukáše Hejlíka a každou prožitou chvílí se vzala za ruce s velkou touhou do posledních minut života.

12.12.2016

Innamorata potěšila českými i zahraničními koledami

Rakovník - Do příjemné předvánoční nálady uvedla v sobotu v podvečer Rakovničany hudební skupina Innamorata.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

29.11.2016

Blíží se dech beroucí premiéra Mrtvé nevěsty v Tylově divadle

Rakovník - Wintr's Pixies - anglická studentská divadelní skupina z Gymnázia Zikmunda Wintra v Rakovníku pro vás již třetím rokem chystá speciální představení, které vám doslova vezme dech!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení