VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

14.11.2016

Rabasova galerie nabízí dvě výstavy

Rakovník - Vernisáží byla v Rabasově galerii zahájena 51. výstava fotografií fotoklubu Amfora Rakovník.

13.11.2016

Uctili památku válečných hrdinů hudbou

Rakovník – Heroldova síň Rabasovy galerie v Rakovníku přivítala ve čtvrtek v podvečer hudební soubor špičkových kvalit.

4.11.2016

V Novém Strašecí připravují přehlídku dechovek

Nové Strašecí - Nová přehlídka dechovek se chystá do Nového Strašecí. Na neděli 13. listopadu přichystaly Vlastenecko-dobročinná sdružená obec baráčníků Černá ves Nové Strašecí a Město Nové Strašecí ve spolupráci s Václavem Hlaváčkem přehlídku dechovek Svatomartinská křídlovka.

13.10.2016

Festival zakončil pianista Lorenzo Di Bella

Rakovník - Mezinárodní festival komorní hudby a výtvarného umění Heroldův Rakovník skončil.

6.10.2016

Heroldův Rakovník přivítal Pavla Svobodu

Rakovník - Mezinárodní festival komorní hudby a výtvarného umění Heroldův Rakovník se z koncertní Heroldovy síně Rabasovy galerie přesunul do Chrámu svatého Bartoloměje.

2.10.2016

V Domě osvěty se uskuteční druhý ročník Alternativy

Rakovník - V loňském říjnu zaznamenala poměrně slušný divácký ohlas premiéra minifestivalu nepopulární hudby Alternativa 2015. Bylo to bezpochyby i zásluhou energického vystoupení brněnské punkové performerky Muchy. Pořadatelé Martin Nezbeda a Honza Švácha z rakovnické hudební skupiny Z Davu se díky pozitivní zkušenosti rozhodli, že je možné úspěch loňského ročníku zopakovat. A připravili si opět zásadní objekty české nepopulární hudby.

28.9.2016

Výstava, kterou byste si neměli nechat ujít: V takové krásné společnosti II

Rakovník – V takové krásné společnosti II je název společné výstavy fotografií Karla Kestnera a obrazů Marie Kovaříkové, kterou si aktuálně můžete projít v Rabasově galerii v Rakovníku.

23.9.2016

Zubalíkovy obrazy jsou jeho osobní zpověď

Rakovník - Trumpety a měsíc, Nespavost, Třešňové květy, Malířka porcelánu a hned třikrát, to je jen velmi malý výčet obrazů na výstavě Františka Zubalíka ve Vinotéce Ve Vysoké.

21.9.2016

David Janouch po deseti letech opět vystavuje své sochy v Rakovníku

Rakovník – Výstava soch ve Výstavní síni na radnici Rabasovy galerie v Rakovníku představuje umění akademického sochaře a restaurátora Davida Janoucha z Praha.

17.9.2016

Zcela zaplněný kostel tleskal švýcarskému orchestru Camerata Helvetica

Rakovník – Festival Heroldův Rakovník letos vstoupil do svého 13. ročníku.

13.9.2016

Kalle a Manon Meurt předali publiku poctivou muziku

Rakovník – V sobotu měli Rakovničané možnost užít si další z jedinečných koncertů pod širým nebem v centru města.

20.8.2016

Přijeďte na hrad za pohádkou

Krakovec - Poslední srpnová noc je kouzelná – na českých hradech a zámcích vás čekají neuvěřitelné zážitky!

6.8.2016

Coombal Open Air navštívil rekordní počet lidí

Lužná – Letošní hudební festival Coombal Open Air nabídl opravdu pestrou přehlídku skupin různých žánrů. Není se proto co divit, že přilákal zase o něco více návštěvníků, než ten loňský. Coombal se zkrátka povedl, jak řekl za pořadatele Ondřej Kinkor: „Jsme spokojení a myslím si, že spokojení rovněž byli i návštěvníci. Letos jich přišlo odhadem dvanáct set a všichni se dobře bavili."

3.8.2016

Letní podvečery v Hostinci u Rozvědčíka

Nezabudice - Tradice letních koncertů v prázdninovém Hostinci u Rozvědčíka pokračuje i letos.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

20.7.2016

Kapely Pure Muna a Manon Meurt zahrají v Novém Strašecí

Nové Strašecí - Za pořadatele blížícího se pátečního koncertu pod širým nebem v Novém Strašecí konstatoval Ondřej Kinkal: „Tak z tohohle koncertu jsme opravdu nadšení! Holandská kapela Pure Muna vystoupí u nás ve Strašecí."

15.7.2016

I když jsou z Mánesa, u nás je znají

Rakovník – Celkem šest sochařů z Mánesa se o prázdninách představuje v Nové výstavní síni Rabasovy galerie na výstavě se stejnojmenným a podle Václava Zoubka nejdelším názvem.

15.7.2016

Král Václav IV. miloval krásné knihy

Křivoklát – Druhá tvář českého krále se jmenuje druhý dokumentární film o Václavu IV. Slavnostní premiéru za přítomnosti jeho tvůrců i dalších hostů měl v tomto týdnu na hradě Křivoklátě. Zvláštní a nenapodobitelnou atmosféru filmu dalo promítání na klenbu obřadní místnosti. Ještě před tím Tomáš Gaudek z Národního památkového ústavu v Praze, nejlepší odborník na iluminovanou tvorbu, představil přítomným vystavené svazky faksimilie Bible Václava IV., o které je ve filmu řeč.

11.7.2016

Z Coombalu se podařilo udělat plnohodnotný festival pro tisíc lidí

Rakovník – V sobotu v Lužné startuje už další ročník kníratého festivalu Coombal Open Air. Návštěvníkům nabídne dvě žánrově odlišná pódia, na kterých vystoupí dohromady devatenáct kapel. Hlavní organizační tým je složen ze tří členů – Michala Ortcykra, Petra Šmidrkala a Ondřeje Kinkora.

8.7.2016

Také v létě lze strávit několik hodin nad dobrou knihou

Rakovnicko - Letní prázdniny jsou v plném proudu. Slunné dny svádějí k tomu, abychom si lehli někam k vodě nebo do parku a strávili několik hodin nad dobrou knihou. Máme pro vás několik tipů od nakladatelství Albatros Media.

7.7.2016

Představí lilie, které v květinářství nemají

Rakovník – Lilie, které běžně v květinářství nenajdete, si už dnes můžete prohlédnout v Rabasově galerii. Devětadvacátou výstavu lilií tu připravili členové specializované Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Martagon.

27.6.2016

V galerii se dozvíte, jak se k nám dostává černé zlato

Rakovník – Možná patříte mezi ty, kteří si rádi pochutnají na dobré kávě. Ale možná vás ještě nenapadlo, kde se káva vlastně vzala a jak dlouhou cestu k vám musela urazit. To vše vám prozradí nová výstava v Galerii Samson Cafeé s názvem Hořké zlato.

27.6.2016

Šístek a Gallin hráli pro rakovnické publikum

Rakovník -  Heroldova síň Rabasovy galerie v Rakovníku zněla tentokrát hudbou Ludwiga van Beethovena (Dvanáct variací na téma „Ein Mädchen oder Weibchen", Sergeje Prokofjeva (Sonáta C dur, op. 119) či Edvarda Griega (Sonáta a moll).

21.6.2016

Ďábel, tma i štěstí aneb tipy na čtení na léto

Rakovnicko - Nakladatelství Albatros Media přichází s další porcí čtení, které se může hodit právě před letní dovolenou jako tip na poklidné prázdninové chvíle.

19.6.2016

Hráli jako o život, dokud je nevyhnal déšť

Rakovník - Rakovnická nokturna, která už neodmyslitelně patří k letní pohodě, ve čtvrtek v půl osmé odstartovalo opravdu velké hudební těleso, známá kapela The Small People složená z žáků hudebních oborů ZUŠ Rakovník.

12.6.2016

Festival Stranou na hradě Krakovci

Krakovec – Ve zdech hradu Krakovce byl v sobotu zakončen 9. ročník letního mezinárodního básnického festivalu Stranou – Evropští básníci naživo.

12.6.2016

Malíř Sion inovativně pracuje s estetikou šedesátých let

Rakovník – Výjimečnou příležitost seznámit se s nejnovější tvorbou malíře Zbyška Siona, rodáka z východočeské Poličky, mají aktuálně návštěvníci Nové síně pod Vysokou bránou v Rakovníku.

11.6.2016

Krakovec: V sobotu se na hrad sjedou evropští básníci

Krakovec – Také letos nabízí hrad Krakovec svým kulturním programem zajímavou alternativu toho, jak prožít několik letních odpolední či večerů.

3.6.2016

Festival dechových hudeb v Kněževsi nabídne na třináctém ročníku čtyři kapely

Kněževes - Festivalový svátek pokračuje další dechparádou. Tentokrát se uskuteční jako obvykle 
v městysi Kněževes na Rakovnicku. V neděli 5. června se tam bude konat už třináctý ročník. Milovníci dechové hudby a lidové písničky se sejdou v parku 
u kostela na Václavském náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení