VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JESENICE

Do velikonočních dekorací patří i suché větvičky

Jesenice - Jiřina Kolibačová a Jaroslava Pašíkovská si kurzy aranžování, které pořádá Integrovaná střední škola Jesenice, užily.

Žáci zvou na kurz

Jesenice – Přivítat jaro můžete v Integrované škole Jesenice už příští úterý 31. března.

V muzeu je skutečný stůl Karla Čapka

Jesenice – Nahlédnout do psacího stolu Karla Čapka a prohlédnout si předměty, které bral spisovatel do ruky a běžně je používal, můžete na výstavě Život a doba spisovatele Karla Čapka ve Vlastivědném muzeu Jesenice.

Kvůli opravě ulice pokáceli stromy. Sázejí ale nové

Jesenice – Kvůli opravě Křižíkovy ulice muselo být pokáceno celkem šestnáct vzrostlých stromů.

Naučili se čokoládové pralinky a lanýže

Jesenice /FOTO, VIDEO/– Na jedné straně pracovního stolu ženy nanášejí do formiček štětcem čokoládu. Na druhé zase plní čokoládové košíčky jahodovou pěnou.

Pracovat na Žatecku? Nelze. Linky končí na hranici kraje

Jesenice – Dojet za prací do Žatce, Podbořan a možná i Kralovic by pro obyvatele nebyl problém, pokud by se propojila veřejná doprava mezi kraji.

Nejprve pátrali v historii, pak založili spolek

Jesenice – Chuť poznat své okolí a zájem o historii svého kraje byl na začátku založení muzejního spolku v Jesenici.

Do škol se lehce nedostanete. Dveře jsou celý den zamčené

Rakovnicko – Školy v Rakovníku jsou dostatečně zabezpečeny, přesto jejich ředitelé chtějí toto ještě zlepšit. Reportáž jsme přinesli ve čtvrtečním deníku. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo metodické doporučení k bezpečnosti dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních.

Zahrada se mění v přírodní učebnu

Jesenice – Pozorovat, jak rozkvétají keře, bydlí hmyz nebo jak létají motýli, aniž by se vydávaly například na cestu do lesa, umožní dětem zahrada u mateřské školy. Už nyní se v ní dějí zásadní úpravy. Kolemjdoucí na první pohled zaujme prořezávka stromů i chybějící historický plot z Oráčovské ulice.

O Boženě Němcové by se dalo povídat celé hodiny

Jesenice – Muzejní spolek města Jesenice pořádal za podpory města Jesenice v restauraci VITO přednášku „Božena Němcová bez tajností".

Před jízdou užil drogu

Jesenice – Přestože požil drogu, usedl šestadvacetiletý muž za volant vozidla Peugeot. Jeho jízdu překazila hlídka policistů.

Pověst o zachráněných jeptiškách

Jesenicko - Na počátku století sedmnáctého jely z Hokova do Oráčova za svou povinností tři jeptišky.

Všechna místa navštívili a vyfotografovali

Jesenice – Záhadná místa okolí města Jesenice najdete pěkně pohromadě v malé brožurce s názvem Jesenice jako kulturní dědictví i tip na výlet. Pověsti jsou doplněné přesnými mapkami záhadných míst. Brožurku vydalo Vlastivědné muzeum Jesenice v loňském roce k výstavě Jesenické pověsti po 100 letech stále živé.

Vychoval pěknou řádku muzikantů

Jesenice – Pana učitele Jana Jindříška znají snad všichni absolventi Lidové školy umění v Rakovníku. Od roku šedesát pět učil v hudební škole. Celkem dvaačtyřicet let. Kolik vychoval muzikantů, se spočítat nedá. Vystudoval hru na housle, ale pak učil vše, co bylo potřeba.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení