VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JESENICE

Závěs ve tvaru podkovy a netradiční svícen tvořili v časovém limitu

Jesenice - Závěsné aranžmá ve tvaru podkovy a netradiční svícen, tak znělo zadání letošní a již tradiční soutěže Vánoční aranžování na na Integrované střední škole v Jesenici. Účastní se jí pravidelně základní a praktické školy.

S novoročenkami zavzpomínali na básníka Vlastimila Řebce

Jesenice - Ještě do sedmadvacátého listopadu se můžete potěšit originálními „péefky" od jesenického básníka Vlastimila Řebce. Jeho jemné dílo s velkou dávkou poezie představuje výstava ve Vlastivědném muzeu v Jesenici s názvem Vlastimil Řebec PF a něco navíc.

Zvítězili v anketě dobrovolných hasičů

Kolešov - Na první místo v anketě Dobrovolní hasiči roku dosáhli členové Sboru dobrovolných hasičů Kolešov. Zabodovali v kategorii Sbory dobrovolných hasičů a zvítězili mezi hasiči v oblastech Středočeský, Ústecký kraj a Praha. Do soutěže odborná porota nominovala celkem padesát dobrovolných sborů.

Novoročenku města letos kreslili všichni společně

Na šedesát přání k novému roku nakreslily děti v soutěži o nejhezčí PF. Soutěž se uskutečnila letos potřetí. Vítězné PF se stane oficiálním přáním města. Tentokrát organizátoři soutěž trochu pozměnili. Děti kreslily, nebo i jinak tvořily PF společně v jeden den v přísálí kulturního domu a svá přání tam hned odevzdaly. Téma bylo: Zima, kam se podíváš. Do kulturního domu mohl přijít každý, kdo měl chuť vytvořit novoročenku.

Na Surovci se dařilo i běžcům z Rakovnicka

Jesenice – V neděli pokračoval v Jesenicích u Rakovníka již pětadvacátý díl běžeckého seriálu Pohár běžců Kladenska a Rakovnicka 2016. Náročný kros s dlouhými těžkými výběhy v mokrém, místy bahnitém terénu, prověřil každého z 99 běžců, kteří se postavili na start dalšího ročníku s patřičným názvem Jesenický Surovec.

Jesenice přejela Senomaty, Bočánek přesto bouřil

Jesenice – Domácí Jesenice si v 9. kole okresního přeboru naprosto s přehledem poradila s odevzdanými Senomaty, kterým nadělila půltucet, přestože hrála většinu zápasu v deseti. Hattrick zaznamenal Fiala.

Jeseničtí se brzy pustí do obnovy svého náměstí

Jesenice – Stejný pohled na Mírové náměstí se místním obyvatelům naskýtá už několik desítek let. Uprostřed je travnatá plocha se sochou Nejsvětější trojice a kašnou. Plochu lemuje z jedné strany chodník podél velmi frekventované Plzeňské ulice. To už by se mělo změnit. Náměstí by se mělo stát klidovou zónou.

Dojet autobusem za hranice kraje už nebude problém

Jesenice – Dojet si autobusem do práce, do školy nebo na nákup do Podbořan, Kralovic či dokonce do Plzně nebude snad už pro obyvatele Jesenice a okolí neřešitelný problém. Město na samém okraji okresu i kraje přestane být odříznuté od světa. Zastupitelé města jednají se zástupci Ústeckého a Plzeňského kraje o zřízení kdysi dobře fungujících autobusových linek tímto směrem.

Své řemeslo předvedl kovář, košíkář i mistr kat

Jesenice - Ženština podle kata povětrná se pohybovala po Vlastivědném muzeu. Tu nabízela jablíčka, tu něco jiného, nebo se zastavila
u cikánky, aby jí věštila osud. Není divu, že padla do rukou katových pomocníků a pak samotného kata. Ten ji, i když moc prosila, přivázal na pranýř. Přitom vysvětlil přítomným záludnosti katovského řemesla.

Dojet autobusem za hranice kraje už nebude problém

Jesenice – Dojet si autobusem do práce, do školy nebo na nákup do Podbořan, Kralovic či dokonce do Plzně nebude snad už pro obyvatele Jesenice a okolí neřešitelný problém. Město na samém okraji okresu i kraje přestane být odříznuté od světa. Zastupitelé města jednají se zástupci Ústeckého a Plzeňského kraje o zřízení kdysi dobře fungujících autobusových linek tímto směrem.

Jesenický festiválek zve na celý víkend do podzimní přírody

Jesenice – Pobyt v přírodě na kole či pěšky, cestovatelské přednášky i výstavy opět po roce nabízí Festiválek přírodních sportů a cestování. Jeho pestrý dvoudenní program pořadatelé přichystali už na nadcházející víkend.

Prázdná budova bývalého kina poslouží dětem z praktické školy

Jesenice – Co s budovou bývalého kina? Na filmy sem chodili lidé naposledy v roce 2010. Bylo jich čím dál tím méně, až promítání skončilo úplně. Do budovy si ještě přicházeli čtenáři z Jesenice a okolí pro knihy do městské knihovny. Po opravení kulturního domu se knihovna přestěhovala tam. Budova kina v Krtské ulici tedy zůstala prázdná.

Jesenice v přestřelce porazila Lišany

Jesenice – Jesenice v 7. kole okresního přeboru v gólové přestřelce porazila Lišany 4:3 a dotáhla se na svého soka v tabulce.

Kodeš se stal mistrem Golfového klubu Podbořánky

Podbořánky – Na hřišti v Podbořánkách se konalo dvoudenní Mistrovství klubu na rány, které se 154 ranami vyhrál Jakub Kodeš před Janem Čejkou (155 ran) a starším bratrem Janem Kodešem (155 ran). Z žen se nejvíce dařilo Janě Raislové, která se stala mistryní klubu na rány.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení