VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JESENICE

Kněževes vedení neudržela, první místo však ano

Jesenice – Souboj Kněževsi s Jesenicí přinesl dramatickou podívanou, když se hosté ujali dvoubrankového vedení, které však Jeseničtí v závěru smazali a tak zápas dospěl do penaltového rozstřelu, ve kterém triumfovali Kněževeští a udrželi tak první místo před Městečkem. Kromě toho bylo utkání vedeno jako semifinále okresního poháru, a tak obhájce z Kněževsi postoupil opět do finále.

Porota vybrala ten nejlepší z devatenácti štrúdlů

Jesenice - Celkem dvanáct štrúdlů připravili ženy i muži pro třináctý ročník Štrúdlových slavností ve Vlastivědném muzeu Jesenice. Pět 
z nich mělo slanou náplň, zbytek bylo sladkých.

Oslavili malé výročí. Děti se do pohádkového lesa vydaly popatnácté

Jesenice – Pokud se chtěl v Jesenici někdo podívat do pohádky, nemusel chodit daleko. V celou pohádkovou říši se proměnila žulová stezka. Děti i rodiče se vydali na cestu z hráze rybníků Malý a Velký Fikač.

V Podbořánkách je v srpnu velmi rušno

Podbořánky – V prvním srpnovém golfovém turnaji v Podbořánkách s názvem Srpnová osmnáctka, vyhrál ve sportovní kategorii Milan Tichý o 8 ran před Radislavem Fousem a Matějem Raislem, kteří skončili se stejným počtem ran na 2. až 3. místě. Mezi rekreačními hráči dominoval Adam Chára před druhým Ladislavem Schejbalem a třetí a také nejlepší ženou Danou Koleníkovou.

Táborníci společně projeli celý svět

Krty - Helena Mikešová na housle a Tomáš Sušický na baskřídlovku právě nacvičují hudební doprovod k tanci flamengo.

Lidé sem jezdili jako děti a vracejí se sem s vnoučaty

Jesenice – Rekreanti téměř z celé České republiky a ze zahraničí, rodiny i lidé, kteří zde prožili své mládí a rádi se sem vracejí třeba se svými vnoučaty každý rok během sezony zaplní Autokemp Jesenice. Někteří sem jezdí třicet i čtyřicet let.

Výstava vyvolá vzpomínky na školní léta, které nás všechny spojují

Jesenice – Na skok do školních lavic i nyní o prázdninách se vrátíte, pokud navštívíte Vlastivědné muzeum v Jesenici. Celý hlavní výstavní sál se proměnil ve školní třídu s autentickým vybavením, které si určitě pamatují ti hodně dříve narození i ti, kterým připadá, že školu opustili teprve nedávno.

Jízda ve velorexu je krásným zážitkem. Dýcháte svět, kterým jedete

Klečetné – Velorex je vozidlo, dalo by se říci ani ryba ani rak, ani motorka ani auto. Podle předsedy Velorex Clubu v Autoklubu České republiky Ladislava Šustra má toto vozidlo vlastně koncepci letadla., protože má trubkový rám potažený koženkou. Jízda v něm je nezapomenutelná.

Majitelé velorexů se potřetí sjeli v Sosni

Soseň - Potřetí se letos sjeli do rekreačního střediska v Sosni nadšení majitelé legendárních velorexů. Své opečovávané miláčky vzali samozřejmě sebou.

V Jesenici si síly změřili i ti nejmenší jezdci

Jesenice - V pohodové atmosféře se odehrávaly sobotní hobby závody na Funny Ranchy v Jesenici. Přesto soutěž pěkně „uprašovala" a na kolbišti se střídala jeden jezdec s koněm za druhý. Závody mají pěknou tradici a jsou určené hlavně dětem, proto tu startovala například i šestiletá jezdkyně z domácí stáje.

Jeseničtí loutkáři pozvali diváky po pětadvaceti letech do nového divadla

Jesenice – Jesenické loutkové divadlo se přestěhovalo do nových prostor. Svoji domovskou scénu má nyní v nově opraveném kulturním domě. Tím si Jeseničtí splnili další část úkolu, a to oživit a proměnit kulturní dům, který byl od základu zrekonstruován, v multifunkční objekt.

Motocyklista jel příliš rychle

Drahouš - Nejspíše vysoká rychlost a následně nezvládnutí řízení jsou příčiny dopravní nehody, kdy pětatřicetiletý motorkář naboural se svým strojem do stromu.

Hasiči jsou jako jediná spolková organizace nositeli kultury v obci

Velká Chmelištná – Podle dostupných pramenů byl hasičský sbor ve Velké Chmelištné založen v roce 1876. jako společný sbor hasičů, lesní stráže a četnictva. Sbor se staral o pořádek. Jeho historii i celý kraj hluboce zasáhla druhá světová válka a odsun sudetských Němců.

Mladí hasiči nejprve jezdili s dospělými. Teď mají vlastní družsvo

Velká Chmelištná – Svoji velkou premiéru si v sobotu na soutěži O Pohár starosty SDH Velká Chmelištná odbylo domácí družstvo hasičů, vlastně hasiček, protože závodily jen samé dívky. V jednom ze čtyř pokusů dosáhly vynikající souhry a tím pádem i času.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení