VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JESENICE

V soutěži se nenechali zahanbit ani ti nejmenší hasiči

Velká Chmelištná – S obrovským nasazením bojovali mladí hasiči v sobotu od rána na dalším ročníku závodů v hasičském sportu O pohár starosty hasičů Velká Chmelištná. Do požárního útoku vyběhli i šestiletí hasiči. Závodili jako o život. S velkou obětavostí se nořili s hadicemi a sacím košem do nádrže s vodou. Mezi těmi nejmenšími došlo i na slzičky, ale to vždy jen na chvíli, protože nadšení jim velelo bojovat dál a sbírat další zkušenosti.

Letní kino zahajuje v sobotu

Jesenice – Českou komedií Probudím se včera zahájí letos sezonu letní kino v Jesenici.

Děti a dospělí přivítali prázdniny společným kláním

Krty – Prázdniny v Krtech začaly letos zábavným odpolednem spojeným s oslavou dětského dne. A protože ho připravili místní dobrovolní hasiči společně s obecním úřadem, bylo to vlastně hasičsko-nehasičské klání.

V Podbořánkách triumfoval Zíbar

Podbořánky – S příchodem léta se na golfové louce v Podbořánkách uskutečnilo několik turnajů, a to jak ve sportovní, tak v rekreační kategorii.

Ocenění v soutěži Vesnice roku je obrovský úspěch

Drahouš – Diplom za péči o veřejná prostranství získala obec Drahouš a hlavně její obyvatelé v soutěži o titul Vesnice roku Středočeského kraje.

Pod můstkem našel náhodný kolemjdoucí oběšeného muže

Jesenice - Jednatřicetiletý náhodný kolemjdoucí našel pod můstkem silnice v Jesenici ve směru na obec Tlestky oběšeného muže.

Po závodech spolu posedí lidé z celé vesnice

Hokov - Rybářské závody v Hokově jsou pokaždé zároveň společenskou událostí. Zachytat si k obecnímu rybníku přišli nejen místní a ti z nedalekého okolí, ale také rybáři z Roudnice nad Labem nebo z Klášterce nad Ohří.

Když jsme přišly do nové školy, bylo to nádherné. Moc rády na to vzpomínáme

Jesenice – Oslava padesátin Základní školy v Jesenici byla hlavně místem společného setkávání a vzpomínání. Možnost, podívat se do své školy, si nenechaly ujít Marcela Němcová, Naďa Kopková a Blanka Skučková. (Představily se svým dívčím jménem.) Školu navštěvovaly až v posledních letech povinné školní docházky v letech 1967 až 1969, takže v sedmé, osmé a deváté třídě.

Škola je dáma v nejlepších letech. Oslavila padesátku

Jesenice – Padesátiletá dáma je dáma v nejlepších letech, stejně jako budova základní školy v Jesenici. 
V sobotu této opečovávané dámě, dočkala se totiž několika vylepšení jako je nová fasáda, školní zahrada či vytápění, přijeli popřát současní, bývalí žáci i pedagogové a přátelé. Absolventi se nejprve shromáždili na školním hřišti pěkně podle roků dokončení základní školy a pochodem v čele 
s kryrskými mažoretkami celou slavnost zahájili na prostranství před základní školou.

Bez nadšenců by pohádkový les nebyl

Oráčov - Šmouly, Marfušu s Ivánkem, Křemílka a Vochomůrku, hejkala nebo Pata a Mata potkávali děti i dospělí v oráčovském pohádkovém lese. Každá postavička si pro malé účastníky připravila méně či více záludný úkol. U hloupého Honzy děti dostaly za odměnu buchtu, kterou napekla spolu s ostatními pohádková babička Žáková. Celkem tak postupně prošly na dvacet stanovišť. Na závěr je ještě čekalo opékání špekáčků a společné posezení.

Country písničky si nakonec s chutí zazpívali všichni přítomní

Jesenice – Jesenická Notička, kterou pravidelně pořádá Základní škola, Mateřská škola speciální a Praktická škola Jesenice, se tentokrát nesla ve stylu country.

Obyvatelé Drahouše bojují o Vesnici roku

Drahouš – Jako jediní z Rakovnicka bojují obyvatelé Drahouše o titul Vesnice roku Středočeského kraje. Musí obstát v konkurenci třinácti obcí. Přesto, že má Drahouš spolu s Tlestkami a Svatým Hubertem jen osmdesát sedm obyvatel, do boje o titul Vesnice roku se pustili s velkou vervou.

Jesenice se rozstřílela až po bouřce v kabině

Jesenice – Jeseničtí fotbalisté si poradili s oslabenou Olešnou, které nastříleli pět branek, ač výhra mohla být i vyšší.

V Podbořánkách vyhrál Čejka

Podbořánky – O víkendu se v Podbořánkách konalo mistrovství klubu na jamky, které ovládl Jan Čejka, jenž má na svém kontě již několik stejných trofejí z minulých let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení