VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JESENICE

Nejprve nasáli adventní náladu v muzeu, pak rozsvítili strom

Jesenice – I když vítr i mráz pěkně tahal za uši, dvůr Vlastivědného muzea zcela zaplnili lidé, aby se zaposlouchali do zpěvu pěveckého kroužku Základní školy, Mateřské školy speciální a Praktické školy Jesenice.

Kam s ním? Jeseničtí už ví. Do nového sběrného dvora

Jesenice - K lepšímu třídění a ukládání objemného a nebezpečného odpadu slouží obyvatelům Jesenice a přilehlých obcí nový sběrný dvůr za městem. Nahradil tak ten stávající poblíž vlakového nádraží, který nevyhovoval jak kapacitou, tak i vybavením.

Pořádají soutěž v aranžování

Jesenice – Vyzkoušet si různé vazačské techniky a vůbec si sáhnout na různý aranžérský materiál umožňuje soutěž, kterou vyhlašuje Střední integrovaná škola v Jesenici.

Jesenice rozhodla za čtvrt hodiny

Jesenice – Souboj Jesenice s Lány dopadl podle očekávání. Domácí předposledním Lánům nasázeli šest branek a ještě několik šancí promarnili. Hosté stačili z penalty a brance Hladkého v závěru utkání již jen zmírnit debakl.

Obec Vrbici chtějí společně zachránit a zachovat její historickou podobu

Vrbice – Že je Vrbice vybydlenou obcí hrůzy, kde se od druhé světové války nic nezměnilo, jak informují některá média, už dávno není pravda. Ve vsi se díky aktivitě chalupářů i stálých obyvatel rozjíždí spolková činnost a společenský život. Lidé chtějí zachránit původní ráz obce i historické památky. Ale nic nejde naráz. Jejich záslužná práce se objevuje po kouskách. Proto také v roce 2014 vznikl spolek Zachraňme Vrbici.

Hospodářské přebytky zaplnily několik stolů

Drahouš - Nakládané okurky, saláty, pirožky, hned několikero vdolečků a další dobroty zaplnily stoly Hostince Na Drahouši. Všechny je připravili místní pro své sousedy z hospodářských přebytků.

Lidé budou mít opět poštu doma, v obchodě Jednota

Hořovičky – Obyvatelé Hořoviček a přilehlých obcí Vrbice, Hokov a Bukov si oddechnou. Nebudou už muset dojíždět na poštu do Hořesedel, případně vyčkávat na mobilní doručovatelky, které do obce zajíždějí dvakrát denně.

Od začátku nám šlo o to, aby mohl přijet každý

Jesenice – Jesenický Festiválek přírodních sportů se uskutečnil letos po sedmnácté. Co přinesl nového a co je na něm naopak tradičního, prozradil za organizátory Alexandr Krško.

Jesenického surovce si většinou každý rád zopakuje

Jesenice – „Jeď, jeď, jeď! Je to dobrý, šlápni do toho!" Povzbuzovali mladí cyklisté své kolegy, kteří právě zdolávali trasu se sjezdy i stoupáním v areálu Autokempu Jesenice. Mladí trať zdolávali s velkým nadšením i šikovností a podávali úctyhodné sportovní výkony. Ničím si tak nezadali se svými dospělými kolegy, kteří se vydali na pětadvaceti a padesátikilometrovou trasu Jesenického surovce.

Do podzemí šel nejprve z recese

Jesenice – Milé a zajímavé setkání připravili na středeční večer členové Muzejního spolku Jesenice.

V sobotu startuje jesenický Festiválek přírodních sportů

Jesenice – Nejen sportovní vyžití pro cyklisty nabízí Festiválek přírodních sportů Jesenice 2015 tuto sobotu.

Mladí jsou pro jesenické hasiče velmi důležití

Jesenice - Sbor dobrovolných hasičů v Jesenici má pětadvacet členů, z toho dvě ženy a deset dětí.

Pomáhají nejen zdravotně postiženým, ale i lidem v obci

Velká Chmelištná – Pomáhat zdravotně postiženým lidem, to byla hlavní myšlenka založení společenství Andromeda ve Velké Chmelištné v roce 2004. Tehdy byl zakoupen zchátralý objekt bývalé hospody. Na jaře 2005 začalo budování areálu pro zdravotně postižené lidi. Nyní má přístavbu, je v provozu kuchyň, sklady, kotelna. Mohou se tu scházet lidé při různých příležitostech, jako například letos při Světovém dni hospiců, nebo na dobrovolnických akcích, charitativních bazarech, přednáškách, setkání s přáteli a známými.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení