VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Cyklisté zdolali křivoklátské vršky

Křivoklát – Znovu po roce se Křivoklát stal středem cyklistických závodů. Z křižovatky nad hradem odstartoval tradiční silniční závod s názvem Křivoklátské peklo.

Národní park ano, nebo ne? Obyvatelé nejsou rozhodnuti

Křivoklát - Obnovení debat nad možným vyhlášením Národního parku Křivoklátsko probudilo v místních lidech emoce. Zatímco odpůrci národního parku rozesílají starostům dotčených obcí dopisy s varováním a důsledky vyhlášení parku, obhájci vyhlášení chtějí, aby odpůrci předložili strategii rozvoje regionu se současnou ochranou.

Kapr nezmokl podruhé v historii

Zbečno – Ještě jednu velkou událost ve stejný den zažili místní i ti, co zavítali do Zbečna. Od třinácti hodin se rozjel patnáctý ročník Zbečenského kapra, písničkové soutěže amatérských country a folkových kapel a muzikantů, kteří k Berounce patří.

Kraj kolem Staré řeky dal světu pěknou řádku muzikantů

Zbečno – Nejen chleba a koláče z domácí pece, ale jedinečnou a obsáhlou výstavu právě v těchto dnech nabízí Hamousův statek ve Zbečně. Poprvé v historii představuje pěknou řádku muzikantů, kteří se zrodili a působili v okolí Staré řeky. Mapka na začátku výstavy ukazuje na Městečko, Újezd nad Zbečnem, Sýkořici, Roztoky a Křivoklát.

Středočeský kraj je stále proti zřízení národního parku

Praha - Vedení Středočeského kraje nezměnilo svůj postoj k záměru ministerstva životního prostředí na vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. Stále se tak řadí k jeho odpůrcům. Rakovnickému deníku to po setkání hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka (ČSSD) s náměstkem ministra Vladimírem Dolejským řekla mluvčí Nicole Mertinová.

Národní park Křivoklátsko? O vyhlášení se znovu jedná

Křivoklát - Nejen s dotčenými obcemi, ale i s vedením Středočeského kraje chce znovu ministerstvo životního prostředí jednat o vzniku Národního parku Křivoklátsko. Proti tomu vznikla před dvěma lety petice, pod níž se podepsalo čtrnáct tisíc lidí. Vyhlášení národního parku se nezamlouvá ani vedení Středočeského kraje.

Po roce opět vjely na náměstí. Byly jich více jak dvě stovky

Roztoky – „Startovní čísla už došla," neslo se od prezentace v době, když se ještě na nádvoří hotelu Roztoky vinula pěkná fronta. Pořadatelé proto použili zbylá čísla z minulých let, jen doplnili letopočet 2014.

Na karlovarce boural sanitní vůz

Hořovičky – Kvůli neopatrnosti řidičů se lehce zranili dva lidé. Sedmapadesátiletý muž 
z Prahy jel sanitkou po karlovarce od Prahy do Karlových Varů.

Mopedy opět zamíří do Rakovníka

Roztoky – Na další sraz se už nyní určitě chystají se svými spolehlivými stroji majitelé mopedů Stadion.

Listovali knihou ze čtrnáctého století

Křivoklát – Zastavení v každodenním shonu a klid nabídla hradní kaple Korunování Panny Marie všem, kteří si nenechali ujít už třetí Noc kostelů na hradě Křivoklát. Působivou atmosféru s přibývající hodinou ještě dokreslilo osvětlení svícemi.

Lidí byla plná náves. Velcí nakupovali. Malí měli pohádku

Skryje – Přehlídkou místních řemeslníků i chovatelů by se dal docela snadno nazvat sobotní jarmark na návsi.

Ženu našli mrtvou

Křivoklátsko – Do redakce Rakovnického deníku přišla smutná zpráva. Pátrání po osmasedmdesátileté seniorce, která se v neděli ztratila na Křivoklátsku, skončilo.

Kolem vsi si vyšlápli nejen místní

Karlova Ves – Koho neodradily sobotní ne příliš jarní teplota a chtěl si užít krásnou přírodu v okolí obce, mohl vyrazit na tradiční Pochod kolem Karlovy Vsi. A opravdu tradiční. Šlo se už po osmadvacáté.

Na Křivoklát a do Lužné vyrazí parní souprava tažená Šlechtičnou

Křivoklát - Milovníci železniční nostalgie mají důvod k radosti. Znovu po roce mohou totiž vyrazit na akci s názvem Knížecí velikonoce na Křivoklátě historickou soupravou taženou parní lokomotivou „Šlechtična".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení