VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Do Roztok přijede ministr Jurečka. Debatovat o hrázi s ním můžete i vy

Roztoky – V posledních měsících se Roztoky staly mediálně známou obcí, a to z důvodu studie, kterou představilo Povodí Vltavy na možná až čtyřicetimetrovou hráz.

Kreslí již od dětství, ale poprvé vystavuje až nyní v Městečku

Městečko – Pokud chcete vidět obrázky přírody, zvěře nebo třeba zajímavých míst z různých měst, stačí zajít do Obecní knihovny v Městečku. Tady, i když v malém, ale příjemném prostoru, poprvé v životě vystavuje Jaroslava Fratinová z Městečka. Vernisáž si nenechalo ujít plno jejích přátel a známých.

Memoriál Míry Pancnera

Roztoky – V neděli 5. června startuje Memoriál Míry Pancnera – Mopedy 2016. Sraz je od 8 do 9.30 hodin v Roztokách pod hotelem Roztoky v ulici k závodu Permon.

Ohnivcům z Městečka závěr sezony pěkně hořkne

Zlonice – Fotbalisté Městečka pokračují v tristních výkonech závěrečných kol 1. B třídy, když tentokrát odjeli ze Zlonic se sedmibrankovým přídělem a poslední týdny v nejnižší krajské soutěži jim pořádně hořknou.

Hřebeč rozhodla během půlhodinky

Městečko – Souboj posledního s prvním byl rozhodnut do 25 minut, kdy Hřebeč zasadila Ohnivcům tři údery a bylo po zápase.

Prý vypil jen dvě pivka

Roztoky - V síti policejních hlídek uvízl další řidič, který usedl za volant automobilu pod vlivem alkoholu. Policisté u devětadvacetiletého řidiče z Benešovska ve voze Volkswagen Golf naměřili orientační dechovou zkouškou více jak jedno promile alkoholu.

První účastníci přišli už před osmou

Karlova Ves – Potřicáté se letos vypravili účastníci Pochodu kolem Karlovy Vsi do známé a krásné krajiny, o které psal Ota Pavel. Pořadatelé pro ně připravili zhruba patnáctikilometrovou trasu, stejnou jako loni.„Trasa je nenáročná. Osvědčila se už loni, kdy ji zvládaly malé děti nebo maminky s kočárky," vysvětlovala jedna z pořadatelek Blanka Fuková.

Na počest Karla IV. vysadili růži, císařovnu z Říma

Křivoklát – Vždy, když vykvete v nové vzpomínkové zahrádce při vstupu do hradu Křivoklátu, připomene sedmisté výročí narození Karla čtvrtého. Vzpomínkovou růži odrůdy Nette Ingeborg českého šlechtitele Josefa Havla v sobotu ve čtrnáct hodin zasadil člen Řádu duševních rytířů modré růže Bohumil Chochola z Nového Strašecí.

K narozeninám krále Karla IV. vysadí vzácnou růži

Křivoklát – Narození Karla IV. připomene na hradě Křivoklátě vzácná růže a výstava kovových plastik Karla Huňka. To vše přesně v den narození Karla IV., 
v sobotu 14. května ve 14 hodin.

Duel v Městečku rozhodla jediná branka

Městečko – Ohnivci z Městečka nenašli za celý zápas recept na urostlou obranu Hýskova a tak si všechny body nakonec odvezli hosté, kterým k vítězství stačil jediný gól.

Zahájili sezonu požárním útokem na Berounce

Zbečno - Mladí hasiči zahájili sezonu soutěží v požárním útoku po dvanácté ve Zbečně u řeky Berounky. Počtvrté se soutěž odehrává jako Memoriál Josefa Cyruse. Krásné počasí vylákalo na první měření sil třicet pět družstev, což je rekordní počet. Netradiční soutěže se účastní nejen hasiči z Rakovnicka, ale vyhledávají ji i ti ze sousedních okresů. Jedno družstvo přijelo z Hřebče na Kladensku a z Berounska dorazili poprvé hasiči z Hýskova.

Ohnivci nebyli od bodů daleko

Libušín – Městečko nenavázalo na překvapivé vítězství s Nelahozevsí, když se na Ohnivcích ohnivý čarodějnický večer projevil víc, než je zdrávo, a nakonec padli v Libušíně 3:2.

Důležité je soustředit se a pracovat přesně

Křivoklát, Písky – Ze Střední farmářské školy ve městě Litzlhof v Rakousku přijelo devět zástupců. Soutěže se zúčastnili dva žáci. Vedoucím výpravy byl Daniel Koch. Ten také prozradil, jak se žáci na soutěž připravovali: „Šest lidí se připravuje po celý rok. K tomu mají ještě jedenkrát týdně trénink. Pak mají soutěže ve škole a nejlepší se účastní soutěží mimo školu v Rakousku i po celé Evropě. V příštím týdnu se například u nás koná mistrovství Rakouska pro všechny odborné školy."

Kácení bývá pokaždé nejzáludnější disciplínou

Křivoklát, Písky - Vyměnit řetěz, neboli rozborka-sborka motorové pily, kombinovaný řez, řez přesný na podložku, kácení na cíl a odvětvování museli zvládnout ve čtvrtek a v pátek účastníci soutěže Mistrovství republiky Dřevorubec junior 2016.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení