VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Prezident Miloš Zeman výstavbu nádrže na Berounce nepodporuje

Beroun, Křivoklát – Na stranu odpůrců záměru výstavby retenční nádrže na řece Berounce v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko se postavil také prezident České republiky Miloš Zeman. Ten to řekl v nedalekém Berouně při další oficiální návštěvě Středočeského kraje.

Obyvatelé Křivoklátska zuří: velká voda by zničila údolí

Křivoklát, Rakovník - Vlna kritiky se v současné době snáší od obyvatel Křivoklátska na starostku obce Lety u Dobřichovic Barboru Tesařovou. Ta se, mimo jiné, v pořadu České televize Nedej se, který se zabývá aktuálními ekologickými kauzami, nechala slyšet, že výstavba retenční nádrže nijak příliš neovlivní zdejší přírodu.

Ohnivci venku poprvé bodovali

Braškov – Fotbalisté Městečka vybojovali premiérové venkovní body, když si v Braškově připsali dva body za vítězství v penaltovém rozstřelu.

V Roztokách demonstrovali proti obří hrázi na Berounce

Roztoky /FOTOGALERIE/ – Svůj nesouhlas proti možné výstavbě retenční nádrže na řece Berounce u Roztok u Křivoklátu přišly vyjádřit stovky lidí právě do Roztok ke zdejšímu jezu. Kromě starostů obcí z horního toku Berounky dorazili také obyvatelé Roztok a okolních obcí, ale také lidé z Kladenska, Berounska a dalších koutů České republiky. Podpořit kritiky přijeli nejen někteří politici a také ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ale také známé osobnosti, jako například herec Tomáš Hanák, Roman Horký ze skupiny Kamelot a také kladenská skupina Gladly S.W. Petici na místě podepsalo zhruba pět set návštěvníků.

Spekulace o podpoře výstavby hráze Středočeský kraj odmítá

Rakovník, Roztoky - Žádné hráze tady nechceme. Je to nesmysl. Zničí se tím nejcennější kus přírody v Čechách. Tak reagují téměř všichni obyvatelé Křivoklátska, kteří nesouhlasí se zveřejněnou studií Povodí Vltavy, kde se uvažuje o výstavbě takzvaných retenčních nádrží v oblasti Křivoklátsko. Nádrže by podle zpracovatelů studie měly ochránit lidi a jejich majetky na dolním toku Berounky.

Fotbalisté Městečka v závěru sahali po bodu

Velká Dobrá – Fotbalisté Městečka, kteří se nacházejí na posledním místě I. B třídy, bod za Nižborem, potřebovali v dalším kole bodovat. Ve Velké Dobré nebyli daleko, avšak opět je zradila produktivita. Ve čtvrtém jarním utkání nedokázali Ohnivci vstřelit ani jeden gól ze hry a po prohře 0:1 nadále zůstávají v tabulce poslední.

Knihovna je místem společného setkávání

Městečko – Obecní knihovna v Městečku sídlí na obecním úřadě. Ale není tu jen od toho, aby obyvatelům nabídla knížky. I když je to stále její hlavní poslání. Kromě knih připravují knihovnice Jana Hůlová a Miroslava Pokorná různé akce hlavně pro děti. Mají tu například pasování na čtenáře.

Místo Andersena děti překvapila hubatá čarodějnice

Městečko - I když děti na začátku Noci s Andersenem usilovně volaly Malou mořskou vílu, do společenské místnosti nad mateřskou školkou se vřítila hubatá čarodějnice: „Nazdar děti, malou mořskou vílu chytil strom a přetrhl jí náhrdelník z perel. Proto ji nemůže nikdo vidět, ani slyšet, proto dopis od pana Andersena vám nemůže předat!"

Roztočtí chystají protestní akci kvůli výstavbě nádrže

Roztoky, Rakovník - Vlnu negativních reakcí spustila na přelomu ledna a února na webových stránkách Povodí Vltavy studie, podle níž by měla na řece Berounce být vybudována retenční nádrž s téměř čtyřicetimetrovou hrází. Ta by měla sloužit jako ochrana majetku a obyvatel na dolním toku Berounky před povodňovou vlnou.

Městečko litovalo neproměněných šancí, tři body nakonec brali Chmelaři

Městečko – V druhém jarním derby v nejnižší krajské soutěži – 1. B třídě, se střetlo poslední Městečko s dvanáctými Mutějovicemi. Veledůležitý duel nakonec ovládli Chmelaři z Mutějovic, kteří zásluhou Roubíka a Frühaufa zvítězili 3:1 a odskočili Městečku již na deset bodů.

Petice proti obří hrázi na řece Berounce je již připravena

Roztoky, Křivoklát - V neděli iniciativa Naše Berounka /NE přehradě/ zveřejnila petici proti výstavbě obří nádrže na řece Berounce, jejímž cílem je vyjádřit nesouhlas s jakýmkoliv přehrazením řeky Berounky. Právě studii s výstavbou retenčních nádrží na řece zveřejnilo v lednu Povodí Vltavy, čímž vzbudilo veliký nesouhlas mezi obyvateli.

Ženy z Městečka si také rády hrají

Městečko – Karneval pro děti připravil spolek místních žen Městečko. Ale to není jediná akce pro děti, kterou pořádají. Další v pořadí jsou čarodějnice a dětský den. Pokaždé přispívá obecní úřad částkou pět tisíc korun.

Na karnevalu zuřila pravá sněhová bitva

Městečko - Na začátku karnevalu veselý klaun se svojí pomocnicí pozdravil všechny princezny, víly, draky, kovboje a pozval je ke společnému tanci, dovádění a soutěžím.

Ohnivci z Městečka v prvním přípravném utkání nestačili na Hředle

Městečko – Přípravné utkání mezi třináctým týmem I. B. třídy Městečkem a třetím týmem rakovnického okresního přeboru – FK Hředle, vyzněl překvapivě jednoznačně pro fotbalisty Hředlí. A to jak výsledkově, tak i herně, když svému soupeři z vyšší soutěže dokázali nastřílet pět branek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies