VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Ženy z Městečka si také rády hrají

Městečko – Karneval pro děti připravil spolek místních žen Městečko. Ale to není jediná akce pro děti, kterou pořádají. Další v pořadí jsou čarodějnice a dětský den. Pokaždé přispívá obecní úřad částkou pět tisíc korun.

Na karnevalu zuřila pravá sněhová bitva

Městečko - Na začátku karnevalu veselý klaun se svojí pomocnicí pozdravil všechny princezny, víly, draky, kovboje a pozval je ke společnému tanci, dovádění a soutěžím.

Ohnivci z Městečka v prvním přípravném utkání nestačili na Hředle

Městečko – Přípravné utkání mezi třináctým týmem I. B. třídy Městečkem a třetím týmem rakovnického okresního přeboru – FK Hředle, vyzněl překvapivě jednoznačně pro fotbalisty Hředlí. A to jak výsledkově, tak i herně, když svému soupeři z vyšší soutěže dokázali nastřílet pět branek.

Boj proti přehrazení Berounky: webová petice není nic platná

Roztoky - Odpůrců výstavby retenční nádrže na řece Berounce přibývá. On-line petici Zachraňme údolí Berounky podepsalo k pátečnímu dni více jak 3,2 tisíce lidí nespokojených se studií Povodí Vltavy, podle níž by měla u Roztok vyrůst hráz vysoká téměř čtyřicet metrů. Při naplnění nádrže by pak došlo k zatopení údolí řeky od Roztok až k Liblínu! Ovšem pozor. Webová petice nemá téměř žádnou právní váhu. I proto už nyní občanská iniciativa Naše Berounka připravuje petici, která bude mít náležité legislativní parametry.

Přehrada na Berounce by zničila přírodu a vyhnala vodáky

Libušín /ROZHOVOR/ – Ačkoli městem Libušínem u Kladna protéká pouze potok zvaný Knovízský, bydlí zde jeden z nejaktivnějších odpůrců plánů Povodí Vltavy na postavení poldru na řece Berounce. Josef František Král. Koňák, předseda jezdecké stáje Tvrz Libušín, hospodář, čtyřnásobný mistr České republiky v karate, mystik a také známá postava z třetí řady reality show Farmář hledá ženu. Nyní i aktivista a zakladatel spontánní iniciativy občanů a obcí proti studii státní správy na přehrazení toku řeky. Má název Naše Berounka/NE přehradě – máme lepší řešení. Stránky iniciativy založené na sociální síti Facebook mají už přes dvacet tisíc čtenářů.

Stanislav Jansa: Na jaře musíme být produktivnější

Městečko – Fotbalisté Městečka jako nováček 1. B třídy zakončili podzim na předposledním místě se ziskem pouhých osmi bodů. Na 12. Braškov ztrácejí šest bodů a do jarních bojů tedy nevykročí ze záviděníhodné pozice. Trenérovi Ohnivců Stanislavu Jansovi chybí především větší produktivita.

Pod hradem se bojovalo o novoroční poháry

Křivoklát – Čtyřiačtyřicet stolních tenistů si našlo první lednovou sobotu cestu od svátečních stolů k těm zeleným v příjemném prostředí křivoklátské sokolovny na tradiční Novoroční turnaj 2016 ve dvouhře a čtyřhře mužů.

Lodičky pluly po řece

Roztoky – Aneta Jílková s dcerou Eliškou a manželem Jaroslavem přišli pustit ořechovou lodičku po Berounce poprvé.

Řemeslníky je nutné vybrat, abychom neměli nevkusný jarmark pouťového charakteru

Křivoklát – Pestrý program na hradě Křivoklátě druhý a třetí adventní víkend už patří k tradicím. Kastelán Petr Slabý prozradil, co vše na návštěvníky hradu čekalo.

Ježíšek dostane z hradu řetěz plný přání

Křivoklát – Už jste napsali Ježíškovi? Pokud ne, máte jedinečnou šanci na hradě Křivoklátě. Stačí jen vystoupat po schodech do věže Huderka. Tady už je vše připraveno.

Z hradeb Křivoklátu o víkendu zněly vánoční písně a koledy

Křivoklát – Vánoční písně a koledy naše i zahraniční v podání Podřipského žesťového kvintetu zahájily v sobotu druhý adventní víkend na hradě Křivoklátě.

U Ptyče na Křivoklátsku roste ves superboháčů

Hlince, Křivoklátsko - Příští rok by měl začít postupně ožívat Park Berne, komplex, jenž u severoplzeňské Ptyče v CHKO Křivoklátsko buduje společnost Double Square Group.

Ohnivci dostali šestku

Zdice – Fotbalisté Městečka, posíleni výhrou s Nižborem, se vyjeli pokusit překvapit a bodovat také ve Zdicích. Nakonec odjeli s debaklem, ale jelikož Nižbor také prohrál, přezimují Ohnivci předposlední.

Ohnivci z Městečka v zápase podzimu přejeli Nižbor

Městečko – Fotbalisté z Městečka to dokázali. V zápase podzimu jasně přehráli souseda v tabulce 1. B třídy Nižbor a vystřídali jej na předposledním místě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení